Kanadě ´nepřišel´ soupeř. Rusko propadlo a končí

Sport Sport
25. 2. 2010 4:09
Kanada - Rusko 7:3 (4:1, 3:2, 0:0)
Peery dává jeden ze svých dvou gólů v druhé třetině
Peery dává jeden ze svých dvou gólů v druhé třetině | Foto: Reuters

Vancouver - Drsné až ponižující, jak kdyby hráli proti Německu nebo jeho juniorům, bylo kanadské vítězství nad Ruskem v předčasném finále hokejového turnaje ve Vancouveru.

Kanada vyhrála 7:3.

Ovečkin, Malkin a spol. poznali na vlastní kůži, jak se cítili soupeři sovětské sborné v jejích nejslavnějších letech. Trapně.

Z očekávaného hokejového dramatu sešlo docela rychle. Šest gólů v síti ruského gólmana Nabokova v první polovině zápasu proměnilo zápas v zábavnou show, v níž kouzelník vytahuje z klobouku jednoho králíka za druhým.

V první třetině vytáhli Kanaďané čtyři: postupně Getzlaf, Boyle, Nashe a Morrow rozvlnili síť v Nabokovově brance. V druhé části se přidali dvakrát Perry a Weber. Utkání se pak za stavu, kdy vedoucí ruské výpravy už mohl objednávat letenky do Moskvy či jiných částí Ruska, změnilo v divokou přestřelku. Kalinin, Gončar a Afinogenov korigovali stav tak, že z ruského pohledu už nevypadal tak drasticky.

Kanada přijela do stejnojmenné haly plná energie, která musela ven. Také šla. Tvrdé nájezdy, srážky u mantinelů, bodyčeky, přeražené hole, to všechno museli strpět Rusové na začátku zápasu. Jako kdyby proti milovníkovi fyzické hry Alexandru Ovečkinovi nastoupilo patnáct Ovečkinů v dresech s javorovým listem.

Další čtvrtfinále

Ruská obrana byla pod velkým tlakem a také dělala chyby. Nejen obránci, i hvězdný útočník Pittsburghu a spoluhráč kanadského kapitána Crosbyho Malkin dokázal dvakrát ztratit puk tak, že z protiútoku vsítili Kanaďané góly.

Trenér Bykov marně bral oddechový čas. Během půlminuty pro něj vyhrazené nanejvýš mohl probrat s jednou pěticí, jak špatně si počíná v zápase o všechno. Ale stejný výklad by potřebovala celá ruská soupiska.

Těžko říct, co dělali Kanaďané před zápasem jinak, ale v porovnání s Rusy vypadali na kluzišti větší, rychlejší, důraznější.

Rusové na turnaji končí a Kanadu čeká v semifinále vítěz zápasu Švédsko - Slovensko.

 

Právě se děje

Další zprávy