Kanadě ´nepřišel´ soupeř. Rusko propadlo a končí

Sport Sport
25. 2. 2010 4:09
Kanada - Rusko 7:3 (4:1, 3:2, 0:0)
Peery dává jeden ze svých dvou gólů v druhé třetině
Peery dává jeden ze svých dvou gólů v druhé třetině | Foto: Reuters

Vancouver - Drsné až ponižující, jak kdyby hráli proti Německu nebo jeho juniorům, bylo kanadské vítězství nad Ruskem v předčasném finále hokejového turnaje ve Vancouveru.

Kanada vyhrála 7:3.

Ovečkin, Malkin a spol. poznali na vlastní kůži, jak se cítili soupeři sovětské sborné v jejích nejslavnějších letech. Trapně.

Z očekávaného hokejového dramatu sešlo docela rychle. Šest gólů v síti ruského gólmana Nabokova v první polovině zápasu proměnilo zápas v zábavnou show, v níž kouzelník vytahuje z klobouku jednoho králíka za druhým.

V první třetině vytáhli Kanaďané čtyři: postupně Getzlaf, Boyle, Nashe a Morrow rozvlnili síť v Nabokovově brance. V druhé části se přidali dvakrát Perry a Weber. Utkání se pak za stavu, kdy vedoucí ruské výpravy už mohl objednávat letenky do Moskvy či jiných částí Ruska, změnilo v divokou přestřelku. Kalinin, Gončar a Afinogenov korigovali stav tak, že z ruského pohledu už nevypadal tak drasticky.

Kanada přijela do stejnojmenné haly plná energie, která musela ven. Také šla. Tvrdé nájezdy, srážky u mantinelů, bodyčeky, přeražené hole, to všechno museli strpět Rusové na začátku zápasu. Jako kdyby proti milovníkovi fyzické hry Alexandru Ovečkinovi nastoupilo patnáct Ovečkinů v dresech s javorovým listem.

Další čtvrtfinále

Ruská obrana byla pod velkým tlakem a také dělala chyby. Nejen obránci, i hvězdný útočník Pittsburghu a spoluhráč kanadského kapitána Crosbyho Malkin dokázal dvakrát ztratit puk tak, že z protiútoku vsítili Kanaďané góly.

Trenér Bykov marně bral oddechový čas. Během půlminuty pro něj vyhrazené nanejvýš mohl probrat s jednou pěticí, jak špatně si počíná v zápase o všechno. Ale stejný výklad by potřebovala celá ruská soupiska.

Těžko říct, co dělali Kanaďané před zápasem jinak, ale v porovnání s Rusy vypadali na kluzišti větší, rychlejší, důraznější.

Rusové na turnaji končí a Kanadu čeká v semifinále vítěz zápasu Švédsko - Slovensko.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy