Kanada jásá: Postup nám zachránil superhrdina Luongo

Ivo Pospíšil, ip
27. 2. 2010 19:00
Byla to životní noc Roberta Luonga, píše The Province
Roberto Luongo se raduje z vítězství nad Slovenskem
Roberto Luongo se raduje z vítězství nad Slovenskem | Foto: Sport

Vancouver - Slovenská hokejová reprezentace se do finále olympijského turnaje nakonec nedostala. Způsob, jakým však vedla poslední pětiminutovku semifinálového střetnutí s domácím výběrem Kanady, si vynutil uznání.

Tým Jána Filce se totiž nesložil ani za nepříznivého stavu 0:3 a poté, co díky bojovnému závěru snížil na rozdíl jedné branky, připravil jednomu z největších favoritů turnaje krušný závěr zápasu.

"Kanada ubránila zuřivý comeback Slovenska," píše například deník Vancouver Sun. "Slováci v závěru vrhli do útoku vše, co měli a Kanaďané jen bránili. Pár sekund před koncem měl gól na hokejce Pavel Demitra, ale Luongo se změnil v superhrdinu," doplňuje.

Čtěte také: Finále nebylo daleko. Šatan: Kéž bychom měli více času

Právě třicetiletý gólman je zahraničním tiskem vyzdvihován jako muž zápasu. Nebyl to pro něj nikterak lehký zápas. Slováci ho totiž v duelu dlouho výrazně neprověřili, ovšem to se mělo změnit v samotném závěru.

Luongo nejprve inkasoval poměrně laciný gól z hole Višnovského a poté ho překonal i Handzuš. Kanadský brankář však nechal na vše špatné zapomenout pár vteřin před koncem, kdy s vypětím všech sil zneškodnil pokus Demitry. 

Se slovenským útočníkem si pak bude mít po skončení turnaje jistě co říct. Vždyť v NHL hrají oba za jeden tým - Vancouver Canucks.

"Roberto Luongo se  ve třetí třetině před Slováky jakoby roztřásl. V klíčové chvíli, kdy ho Kanada ale nejvíce potřebovala, předvedl nejdůležitější zákrok zápasu. Demitrovu šanci vyrazil naprosto zázračně," tvrdí list Globe and Mail.

Přečtěte si, co píší na Slovensku ZDE:

"Byla to životní noc Roberta Luonga. Kanada měla Slováky po dvou třetinách na lopatkách, ale ti se zvedli a nakonec se postarali o drama. Několik sekund před koncem pak Luongo připravil superzákrokem Demitru o vyrovnávající gól," píše i The Province.

"Nebylo to lehké semifinále. Takovýto závěr nepředpokládal ani člověk s bujnou fantasií. Úleva ve tvářích hráčů byla proto zjevná," dodává tak kanadský TSN.

Vítěz olympijského turnaje tak vzejde ze vzájemné bitvy zámořských týmů. Kanada totiž vyzve v boji o zlato dosud neporažené USA. Slováky čeká v boji o bronz Finsko.

 

Právě se děje

Další zprávy