Kajakářky Mrůzková a Blahová vyjely rovnou finále

zh
19. 8. 2008 11:55
Češi mají zastoupení ve finále K2 žen na 500 m
Češky se prosadily v silné první rozjížďce a vyjely si přímý postup do finále.
Češky se prosadily v silné první rozjížďce a vyjely si přímý postup do finále. | Foto: Reuters

Peking - Český deblkajak ve složení Michaela Mrůzková a Jana Blahová si v první rozjížďce  kategorie K2 na trati 500 metrů vyjely rovnou sobotní finále.

Umístily se na třetím místě a nemusí tedy do čtvrtečního semifinále narozdíl od lodí na čtvrtém až sedmém místě, včetně slovenského páru Ivana Kmetová, Martina Kohlová.

Na třetím místě se držely již v polovině trati a postupové místo udržely až do cíle ve výsledném čase 1:45.104.

Dále čtěte: Mrůzková a Blahová v K2: Šéf jim věří na 5. místo

Finále bylo první vytyčenou metou českých kajakářek. Ve finále mají podle předsedy rychlostních kanoistů Jana Boháče šanci na páté místo, medaile je spíše sen.

"Jedná se o vyzrálou posádku, děvčata vědí, co je čeká, a neměla by se nechat nijak zneklidnit ani jedinečností olympijské atmosféry. Páté místo bych považoval za velký úspěch."

Michaela Mrůzková, jež zvládá na světové úrovni rychlostní kanoistiku i sjezd na divoké vodě, dlouho pro sebe hledala tu pravou disciplínu. Nakonec se našly s Janou Blahovou a sedly si.

"Děvčata se od jara výkonnostně zlepšila, a po získání jistoty olympijského startu opadla i nepříjemná závodní nervozita. Po závodě Světového poháru koncem června v Poznani získala dobrými umístěními potřebné sebevědomí," říká k jejich formě Boháč.

Druhou rozjížďku vyhrály Maďarky před Francouzkami a Australankami. Čínská loď skončila na osmém, nepostupovém místě.