Jaroš debutoval za Liverpool v Premier League. Český gólman pomohl uhájit výhru 1:0

Aktualizováno před 1 hodinou
Brankář Vítězslav Jaroš debutoval za Liverpool v anglické fotbalové lize, v níž se představil jako první český gólman od konce kariéry Petra Čech v roce 2019.
Český gólman Vítězslav Jaroš likviduje při svém debutu v brance Liverpoolu v Premier League šanci Jeana-Philippa Matety z Crystal Palace | Foto: Reuters

V zápase 7. kola na hřišti Crystal Palace v 79. minutě nahradil třiadvacetiletý rodák z Příbrami zraněného Alissona, udržel čisté konto a přispěl k výhře 1:0.

Arne Slot se stal prvním trenérem "Reds", jemuž se podařilo vyhrát devět z úvodních deseti soutěžních zápasů.

Jeho svěřenci si před reprezentační pauzou pojistili první místo v tabulce.

Jediný gól zápasu padl po devíti minutách, když Gakpo centrem našel Dioga Jotu, jenž se prodral kolem debutanta v dresu Crystal Palace Chalobaha a z bezprostřední blízkosti zakončil.

Jedenáct minut před koncem musel vinou zranění střídat Alisson a do hry se jako sedmý český gólman v Premier League dostal Jaroš.

Domácí si v závěru vytvořili tlak, ale Jaroš několika dobrými zákroky udržel čisté konto.

Crystal Palace zůstal v lize bez výhry a se třemi body ze sedmi zápasů je na sestupovém 18. místě.