Zohorna se trefil za Kovářova záda, Chabarovsk díky němu uhrál remízu

Aktualizováno 7. 12. 2018 21:10
Hokejisté Chabarovsku sice v Kontinentální lize prohráli popáté za sebou, ale na ledě favorizovaného Jekatěrinburgu získali alespoň bod.
Tomáš Zohorna.
Tomáš Zohorna. | Foto: Michal Eger

Hostům ho zachránil Tomáš Zohorna vyrovnáním v 58. minutě, Avtomobilist s Jakubem Kovářem v brance pak v prodloužení rozhodl o vítězství 5:4. Zohorna i jeho spoluhráč Michal Jordán si připsali po dvou bodech.

Nejlepší celek Východní konference vedl na počátku třetí třetiny 3:1, ale Jordán se pak dvěma přihrávkami přičinil o vyrovnání. U druhé branky Amuru asistoval také kapitán Zohorna, který pak po 22 sekundách bleskově odpověděl i na čtvrtý gól domácího celku. Zblízka poslal do sítě puk, který vypadl Kovářovi z lapačky, a skóroval popáté v sezoně.

Prodloužení skončilo už po necelých dvou minutách. Chabarovsk zůstal v tabulce Východní konference předposlední, ze série pěti porážek nicméně vytěžil alespoň tři body.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Chabarovsk 5:4 v prodl. (za hosty T. Zohorna 1+1, Jordán 0+2), Čerepovec - Kunlun Red Star 2:1 v prodl., Jaroslavl - Jokerit Helsinky 0:3, Dinamo Riga - Ufa 2:4.