Znojmo slaví postup, Pardubice ztratily poslední naději

rou
17. 2. 2008 20:09
Vítězství v základní části si pojistily Budějovice

Praha - V předposledním kole O2 extraligy si zajistili účast v předkole play off hokejisté Znojma, České Budějovice slaví vítězství po základní části.

V boji o postupovou desítku nezaváhali ani hráči Kladna, Třince a Vítkovic, Pardubice i přes výhru svou šanci definitivně ztratily. Prohrou v Liberci si výrazně zkomplikovala situacu Plzeň.

Hokejisté Českých Budějovic si vítězstvím 2:0 nad Litvínovem pojistili první místo po základní části. O výhře Mountfieldu rozhodl dvěma brankami v rozmezí pěti minut prostřední třetiny Viktor Hübl, když se na obou gólech výrazně podílel Tomáš Kůrka.

Jihočeši tak před vyprodanou arénou mohli slavit účast v premiérovém ročníku hokejové Ligy mistrů, ale ani Litvínovu porážka příliš vadit nemusí. Jejich konkurenti v boji o první šestku také zaváhali a Reichlova družina by si přímý postup do čtvrtfinále měla pohlídat.

Znojmo vydřelo postup

Skvělý finiš základní části zvládli Znojemští Orli, kteří porazili 4:3 Karlovy Vary a zajistili si postup do předkola. V infarktovém zápase vedli domácí už 3:0, ale Západočeši v závěru utkání srovnali krok.

Třinec - Znojmo.

Na vyrovnání Marka Melenovského z 57. minuty však bleskurychle odpověděl přesnou střelou Martin Růžička a poslal Orly i bez zraněného Jiřího Dopity do play off.

Veledůležité vítězství si připsali hráči Třince. Na ledě Sparty překvapivě dominovali a výhrou 3:0 si výrazně přiblížili účast v předkole play off. Oceláři šli do vedení ve 28. minutě, kdy Pavelek našel zpoza branky Korhoně, který podél brankáře Duby pohodlně skóroval.

Třinečtí si po vedoucím gólu vytvořili další tlak a po necelých sedmi minutách zvýšil už na dvoubrankový rozdíl bekhendovým blafákem Polanský. Na začátku poslední části pak prakticky rozhodl o osudu zápasu Martynek, který se svým důrazem na brankovišti postaral o třetí gól.

V boji o play off zaváhala Plzeň

V boji o udržení poslední postupové příčky nezaváhalo ani Kladno, které porazilo 5:2 pražskou Slavii. Středočeši vedli na začátku třetí části dokonce už 4:0, pak ale Pražané zabojovali a brankami Micky a Hrušky snížili. Jenže to bylo z jejich strany vše a domácí si připsali cenné tři body.

Ale o play off se stále mohou poprat i hokejisté Vítkovic, kteří zdolali předposlední Zlín 3:1. Domácí se ale dlouho nemohli prosadit.

Postupové naděje oživil v polovině zápasu bombou od modré Jiří Heš, na dvoubrankový rozdíl zvýšil Radim Hruška. Balaštík sice pět minut před koncem snížil, ale Krenželok okamžitě odpověděl a Vítkovičtí mohou stále doufat. V posledním kole budou muset zdolat Slavii a věřit v zaváhání Kladna s Pardubicemi.

Východočeši naopak o alespoň teoretickou naději na postup v předposledním kole přišli. Sice zvládli otočit zápas na ledě posledního Ústí, kde nakonec vyhráli 4:2, jenže kvůli úspěchu svých konkurentů se musí definitivně smířit pouze s bojem o záchranu.

Situaci v boji o postup do play off si zkomplikovali hráči Plzně, kteří prohráli na ledě Liberce 2:4. Bílí Tygři, kteří se radovali z tříbodového zisku po osmi zápasech, vedli po první třetině už 2:0. Pak sice snížil Divíšek, ale domácí přidali další dvě branky a dovedli zápas v pohodě do vítězného konce.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:2,0:1)