Znojemští Orli odlétají do rakouské hokejové ligy

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
31. 5. 2011 19:21
Rakouská liga je prý kvalitnější než první česká liga
Fanoušci zůstávají Znojmu věrní i přes zatím bídnou sezonu.
Fanoušci zůstávají Znojmu věrní i přes zatím bídnou sezonu. | Foto: Zuzana Hronová

Znojmo - Hokejisté Znojma se stanou v příští sezoně prvním českým týmem, který bude nastupovat v zahraniční soutěži. "Orli" míří do rakouské Erste Bank ligy.

„Dnes jsme dospěli ke konečné dohodě a podepsali smlouvu. Veškeré podrobnosti budou oznámeny na čtvrteční tiskové konferenci," uvedl v prohlášení zvěřejněném na webových stránkách znojemského klubu jednatel Stanislav Hahn.

„Hráči se těší na novou výzvu. EBEL je kvalitnější než česká první liga," sdělil kapitán mužstva Radek Haman. „Bude to velké zpestření," potvrdil Karel Soudek.

Čtěte také: Hokejisté Znojma chtějí hrát příští sezonu v Rakousku

Klub přitom zatím stále nemá povolení ke startu v rakouské lize od Českého svazu ledního hokeje, to ale teoreticky ani nepotřebuje. "U nás není nic nového," řekl generální sekretář ČSLH Martin Urban ČTK.

Znojemští Orli v minulé sezoně působili v první české lize, ovšem mezi lety 1999-2009 hráli i extraligu. Jejich největším úspěchem v historii bylo třetí místo v ročníku 2005/2006.

V rakouské lize nebudou jediným zahraničním celkem: v zatím jedenáctičlenné soutěži nastupují i týmy ze Slovinska, Chorvatska či Maďarska.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy