27. 1. 2009 19:34
Vítkovice - Zlín 4:6 (0:2, 1:2, 3:2)
Zlínští hokejisté se přiblížili účasti v playoff
Zlínští hokejisté se přiblížili účasti v playoff | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ostrava - Hokejisté Vítkovic pokračují i nadále v sérii neuspokojivých výsledků, když tentokrát podlehli v úterní dohrávce třiačtyřicátého kola O2 extraligy na domácím ledě Zlínu 4:6.

Pro svěřence Aloise Hadamczika je to již pátá porážka z posledních šesti zápasů a vidina přímé účasti v playoff se jim zase o něco vzdálila.

Naopak do boje o kýžený postup se vrátil právě Zlín, který se díky zisku osmašedesáti bodů vyšvihl už na sedmou příčku. V porovnání se šestým Libercem má navíc jen horší skóre.

Duel ve vítkovické ČEZ aréně začal z obou stran velmi bojovně, ovšem jako první měli důvod k radosti hosté. Již po pěti minutách hry našel Balaštík před brankou volného Ivana Rachůnka, a ten přesnou střelou otevřel účet utkání.

O dalších pět minut později už navíc Zlín vedl o dvě branky, když přesilovou hru zužitkoval svým prvním gólem v zápase Bedřich Kohler.

Domácí hokejisty nepříznivý vývoj srazil a ti v následujících okamžicích nedokázali soupeřovu branku výrazně ohrozit.

Určité zlepšení přišlo sice v prostřední části, kdy jim naději na obrat vrátil v jednatřicáté minutě snižující Marek Kvapil, jenže Zlín vzápětí kontroval dalšími dvěma slepenými góly.

To už bylo nakonec příliš i na gólmana Pince, jehož vzápětí v bráně nahradil Jakub Štěpánek.

Vítkovice pak zkusily ještě v poslední části zabojovat, ale když Strapáčovu snižující trefu odpověděl prakticky vzápětí druhou brankou Bedřich Koller, bylo o vítězi de facto rozhodnuto.

Nic na tom nezměnily ani další branky Viktora Ujčíka a Petra Strapáče v závěru střetnutí.