8. 12. 2009 19:37
Zlín - Kladno 3:2sn (0:1, 1:1, 1:0)
Hokejisté Zlína jsou opět v čele
Hokejisté Zlína jsou opět v čele | Foto: Ondřej Besperát

Zlín - Hokejisté Zlína zvítězili v úterní předehrávce pětatřicátého kola O2 extraligy nad Kladnem 3:2 po samostatných nájezdech a posunuli se opět na první místo v tabulce.

Tam mají sice stejný počet bodů jako Plzeň (která má ale ještě zápas k dobru), nicméně se mohou chlubit lepším skóre.

Moravané sice v utkání prohrávali už 0:2, nicméně dokázali si po brankách Kubiše a Köhlera vynutit prodloužení, přičemž v následných nájezdech dokonal obrat Jaroslav Balaštík.

Domácí zahájili zápas velmi vlažně a překvapivě to bylo právě Kladno, které bylo od úvodních minut lepším týmem. Šance Trončinského a Bílka sice ještě brankou neskončily, ovšem v desáté minutě už byl brankář Sedláček překonán.

Přesilovou hru využil Jan Eberle. Teprve poté se Zlín probral k větší aktivitě, jenže na začátku druhé části se musel smířit s další brankou ve své síti. Tentokrát se před Sedláčkem nejlépe zorientoval Vítězslav Bílek.

Favorita však ani druhá trefa nesrazila. Šance na obrat oživil po půl hodině hry Kubiš, jehož ráně pomohl do sítě i jeden z kladenských obránců. Platnost branky pak potvrdil i videorozhodčí.

Kladno mohlo však vzápětí svému soupeři znovu odskočit na rozdíl dvou branek. David Stieler však nedokázal v nadějné pozici zamířit přesně. Na začátku posledního dějství proto přišel trest.

Hostující obrana neuhlídala Petra Lešku, jehož přihrávku dopravil do sítě Bedřich Köhler.

Zlín následně svého soupeře sevřel, jenže Kopřiva už třetí branku v normální hrací době neinkasoval. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, kde rozhodl o dvou bodech pro domácí Jaroslav Balaštík.