reklama
 
 

Zklamaní Češi: S Rusy jsme odehráli nejlepší zápas na MS

13. 5. 2012
Čeští hokejisté se sklopenými hlavami hodnotili prohrané utkání s Ruskem.

Stockholm / Praha – Prohráli podruhé na šampionátu. Podruhé s elitním týmem světové špičky. Jenže jestliže od Švédů dostali čeští hokejisté výprask a za výsledek 1:4 mohli být ještě rádi, proti Rusku se hrálo podle jiné melodie.

Byli to Češi, kteří více jak dvě třetiny zápasu na ledě dominovali. „Sehráli jsme výborné utkání, je škoda, že jsme nedokázali vyhrát,“ smutnil v rozhovoru pro Českou televizi obránce Petr Čáslava. S tím souhlasili i další čeští reprezentanti.

Průcha: Byli jsme lepší

„Ta porážka hodně mrzí, měli jsme převahu, ale je pravda, že naše šance nebyli zase tak velké a stoprocentní,“ řekl Petr Průcha. „Ale dvě třetiny jsem byl určitě lepší,“ dodal se svěšenou hlavou útočník hájící klubové barvy ruského SKA Petrohradu.

Jeho slova potvrdil i liberecký veterán Petr Nedvěd. „Při prvním gólu měli štěstí. Dneska byl paradoxně tím rozdílovým faktorem jejich brankář, který působil hodně jistě, střely chytal fakt s velkým klidem,“ pronesl čtyřicetiletý nováček světových šampionátů.

Nedvěd tak připomněl dva klíčové faktory zápasu – první inkasovanou branku už ve 24. vteřině zápasu a nemohoucnost v zakončení. „Dostat gól v první minutě zápasu je chyba a nemělo by se nám to stávat,“ zlobili se i kouč národního týmu Alois Hadamczik s řízným bekem Jakubem Nakládalem.

Krejčík hrál výborně

Oba ale zároveň potěšila práce obranným řad. „Chyběl nám Ondra Němec, který je na antibiotikách, ale směrem dozadu jsme hráli velmi dobře. Nadstandardně zahrál jeho záskok, mladý slávista Jakub Krejčík. Na to, kolik mu je, odehrál výborné utkání,“ pochválil benjamínka týmu Hadamczik.

„Hrál fakt dobře, jak dnes, tak i proti Italům,“ přidal slova chvály i Nakládal. „A až začneme obráncům pomáhat i my útočníci tím, že chvíli zatlačíme soupeře do defenzivy, bude to vzadu ještě lepší,“ dodal kapitán týmu Tomáš Plekanec.

„Spíše než hra v obraně mě mrzí, že jsme nedokázali využívat brejkových situací. Dobře jsme Rusy zastavovali ve středním pásmu, byli aktivní, ale v koncovce nuloví,“ pokračoval v hodnocení zápasu reprezentační kouč.

Hadamczik na čtvrtfinále nemyslí

Kvůli porážce od Rusů navíc stále nemá jeho tým jistotu čtvrtfinále. K ní musí porazit v posledním zápase základních skupin Německo nebo věřit, že Lotyši a Norové své poslední dva duely ve skupině B nevyhrají.

„Na čtvrtfinále a to, že bychom mohli narazit na Švédy, nyní nemyslíme. Čekají nás Němci, ty musíme porazit,“ nechtěl spekuloval Hadamczik o případném čtvrtfinálovém soupeři, kterým nejspíše v případě českého postupu budou neoblíbení hráči Tre Kronor.

Jasno měl naopak v brankářské otázce. „Na Němce půjde do branky Kuba Štěpánek, potom se rozhodneme, kdo odchytá případné čtvrtfinále. Záležet bude na jeho výkonu i soupeři pro boj o semifinále,“ dodal český kouč.

autor: Antonín Vavrda | 13. 5. 2012

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama