Extraliga • 9. kolo • 18:15, konec zápasu

3:2
Sparta
18. Vl. Růžička (Jelínek, Kadlec), 36. Poletín (Kempný), 58. Hertl (Alinč)
13. T. Rachůnek (Jánský), 27. Ton (Hlinka, Vallin)

Vítejte u online přenosu z prvního derby extraligové sezony mezi hokejovou Slavií a Spartou. Zápas v pražské O2 areně začíná v 18:15.

Hokejový brankář Sparty Praha Michal Neuvirth v utkání 8. kola Tipsport extraligy 2012/13 se Zlínem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Žádný ze soupeřů dnes do utkání nevstupuje v nijak oslnivá formě. Slavia sice v posledním kole vyhrála 6:4 v Liberci a porazila i Jágrovo Kladno, na druhou stranu si ale připsala již pět porážek.

Sparta je na tom ještě hůře. Vítěz loňské základní části sice vyhrál své první dvě utkání v sezoně, ale pak přišla série šesti porážek, která stála místo trenéra Richarda Žemličku. Dnes již povede tým Václav Sýkora (rozhovor s ním si přečtěte zde).

Spartu v rámci změn také opustili bratři Treilleové, naopak do kádru přibyli Tomáš Rachůnek a Lukáš Vantuch, kteří přišli na měsíční hostování.

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Dresler, Kolařík, Kempný, Šulc - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín - Micka

HC Sparta Praha: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, Husák, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Luňák, Bahenský - Žálčík, Simon, Forman - Vantuch, T. Rachůnek

V dnešním utkání patrně jako v jednom z posledních uvidí fanoušci v dresu Slavie Romana Červenku. Ten v polovině října nejspíš zamíří do kádru Lva, kde mu uvolnil místo zraněný Jiří Hudler (více čtěte zde).

Hokejista Slavie Praha Roman Červenka (vlevo) uniká před Petrem Gřegořkem v utkání 5. kola Tipsport extraligy 2012/13 s Karlovými Vary. | Foto: Lenka Rybaříková

Do Lva navíc ze Slavie již po úterním zápase v Liberci zamířil obránce Jakub Krejčík.

Pokud jste to dnes ještě nezaznamenali, disciplinární komise udělila rekordní trest plzeňskému brouskovi Ryanu Hollwegovi. Kolik zápasů si nezahraje a za co si prohlédněte zde.

Oba týmy už vyjíždějí na led.

První letošní derby právě začalo.

1

Červenka vyhrál buly a Slavia se tlačí dopředu. Zatím ale hlavně honí puk po rozích sparťanské obranné třetiny.

2.

Sparta v prvním útoku, ale tandem Pacovského na Ivana Rachůnka domácí beci vystihli.

3

Petr Ton se dostal po dlouhé kolmici k nájezdu do třetiny a střele z kruhů, ale Furch jej vychytal.

3

A znovu Sparta v akci. Tentokrát ale Troy Mialm netrefil z dobré pozice domácí bránu.

4

Sparta hraje vzadu na jistotu a Slavia má očividně s přechodem do útočné třetiny potíže.

4

Sparťané se naopak čile hemží v pásmu Slavie a nejproduktivnější muž Holešovických Pacovský byl další, kdo ohrozil Furcha.

5

Sobotkovu rozherávku ve vlastní třetině vystihl Krstev, vyjel s pukem do útoku a nikým neatakován dojel až na hranici kruhů, odkud otestoval Furcha. Ten byl znovu pozorný.

6

Tentokrát se dostali do brejku slávisté, ovšem Lukáše Krenželoka vychytal Neuvirth.

7

Slavia krouží v útočném pásmu a z jejích manévrů nakonec vyplynula střelecká pozice pro Hertla. ten ale netrefil bránu.

Hokejista Slavie Praha Tomáš Hertl v utkání 5. kola Tipsport extraligy 2012/13 s Karlovými Vary. | Foto: Lenka Rybaříková
8

Michal Neuvirth musel opět zasahovat. Tentokrát předvedl smělý výpad do rozevřené obrany hostů Růžička mladší.

8

Po delší době je v útoku Sparta. Aktivní Pacovský zkoušel zpoza brány překvapit Furcha, ale nepodařilo se mu to.

9

Po parádním pasu Kadlece jel sám na Neuvirtha Červenka, ale Neuvirtha trefil do ramene!

10

Slavia je v tlaku. Alinč s Hertlem a Krenželokem opět řádně zatápěli kritizované obraně hostí, která nakonec zalehla puk.

10

11

Sparta zachytila tandemovou akci domácích, ale přechod do útoku se jí opět nepodařil.

11

Další velká šance Romana Červenky, kterého ale při své levé tyčce vychytal Neuvirth!

12

Petr Ton se dostal do svého typického nájezdu, který zakončil tvrdou golfovou ranou z pravého kruhu. Pozorný Furch si ale vyjel z brány a zmenšil sparťanskému střelci úhel.

13

Sparta vede 1:0! Tahle přihrávka Petera Jánského měla oči: Z rohu našel před brankou zcela nekrytého Tomáše Rachůnka a ten si při svém prvním zápase po návratu do Sparty připisuje pohotovou ranou do odkryté branky gól.

14

Slavia se snaží kontrovat akcemi Sobotky s Červenkou, ovšem zatím bez valného úspěchu - tedy alespoň ohrožení brány.

14

To Sklenář s Kadlecem už se ke střele dostali, ovšem Neuvirth se tentokrát vyznamenal.

15

Po buly střílel od modré Kadlec, ale znovu si na Neuvirtha nepřišel.

16

Po sehrávce Hertla pálil od modré Kuboš, ale už se hrne do útoku Sparta, která získala odražený puk. Brejk ale pokazila nepřesná nahrávka Hlinky na Rachůnka.

17

Daší rychlá akce Petra Tona, který si najel mezi čtyři slávisty a hned za modrou švihem vyzkoušel Furcha. Ten se zaskočit nenechal a puk skryl do lapačky.

18

Je srovnáno na 1:1. Kadlec udržel na modré pod tlakem puk, nahodil jej na bránu hostí a odražený koutouč dorazil do odkryté klece Vladimír Růžička mladší.

18

V zápětí střídá domácí gólman Dominik Furch, který odchází aptrně ze zdravotních důvodů do kabin. Nahrazuje je Miroslav Kopřiva.

19

Červenka vlétl jako vítr do sparťanské obrany a bekhendem trefil vyjetého Neuvirtha do břicha.

20

První třetina končí.

V první třetině jsme viděli rychlý a zajímavý hokej. Slavia měla více ze hry, ale jako první inkasovala po pohotové trefě Tomáše Rachůnka. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali dvě minuty před koncem třetiny, kdy do prázdné branky odražený puk dorazil Růžička.

Zásahy branářů v první třetině: Neuvirth 10, Furch 8

21

Druhá třetina začala. V brance domácích zůstává Miroslav Kopřiva.

21

Velká šance Kadlece který takřka překonal Neuvirtha poté, co byl sám před brankářem hostí, ale puk se přes výstroj Neuvirtha doklouzal mimo tři tyče.

23

První vyloučení dnešního zápasu má na svědomí Sparta. Za hákování míří na hanbu Peter Jánský.

23

Červenkova formace se ke střele zatím nedostala, sparťanská defenziva vystihla rozehrávku domácích a vyhazuje

24

Po chybě Kadlece navíc nahozený puk dojel Vantuch a z úhlu prověřil Kopřivu.

25

Po Alinčově nabití pálil Kuboš od modré, ale tečovanou střelu Neuvirth srazil do rohu.

25

Peter Jánský je na ledě, Sparta je kompletní

25

Hlinka dvakrát prověřil Kopřivu v dobré příležitosti, ale domácí gólman podržel akce Slavie

26

Za sekání Hlinky byl v zápětí vyloučen na dvě minuty domácí Micka

26

Jakub Šulc hned po buly fauloval rozjetého Petra Tona. Více než minutu a půl tak budou hrát sparťané 5 na 3

27

Hlinka nabíjel Tonovi, ten ale Kopřivu nepřekonal

27

Sparta bleskově využívá přesilovku pět na tři a vede 2:1. Petr Ton se podruhé dostal k ráně z mezikruží a tentokrát po příhře Hlinky mířil přesně k tyči.

28

Ve zbytku přesilovky 5 na 4 měli šance Milam a Simon, ovšem Kopřiva se tentokrát překonat nenechal.

29

Hertl vyzkoušel vyjet zpoza branky a la Robert Reichel, ovšem Neuvirth jeho míchání sledoval dobře.

29

Pacovský nastřelil z otočky tyč!

31

Slavia si zahraje přesilovku po držení Radka Phillipa.

32

Po skoro minutě se první přesilovkové komando Slavie usadilo v útočné třetině

32

Troy Milam při odpalování puku trefil hokejkou do tváře slávistu a tentokrát jde do tří Sparta! Slavia bude mít dvojnásbnou výhodu minutu...

32

Slavia se při kombinaci sama vypudila z třetiny, půl minuty je pryč

32

Po střele Kadlece z úhlu podržel puk Neuvirth. 16 vteřin do konce zdvojené přesilovky

33

Valin vyhazuje a Sparta je ve čtyřech

33

Červenka prověřil Neuvirtha ale ani jeho střela nebyla tak nebezpečná

34

Sparta je kompletní, Slavia tuhle příležitost na vyrovnání doslova prohospodařila

36

Hra se nyní poněkud zklidnila, Slavii se nedaří podržet puk, Sparta se nikam nehrne.

36

Kalla objel beka Sparty a bekhendem nahodil puk na Neuvirtha. Je z toho buly.

36

Slavia z čista jasna srovnává na 2:2! Gawryletz nedůrazně vyhazoval po mantinelu puk, Kempný jej zachytil, nahodil na branku a Poletín jej ztečoval za záda Neuvirtha

37

Pospíšil v zápětí mohl Slavii poslat do vedení, ale sám mezi kruhy nedokázal trefit poskakující Červenkovu nahrávku

39

Troy Milam podruhé nešťastně trefil soupeře do obličeje holí a jde na trestnou. Trest 2 + 2 minuty

39

V první minutě přesilovky byla nejnebezbečnější rána Petra Kadlece, ovšem Neuvirth jeho střelu viděl a srazil do rohu

40

Neuvirth teď zákrokem vysvobodil své spoluhráče, kteří v obraně sotva ploužili nohama.

Druhá třetina končí.

Máme za sebou druhou třetinu, po které je stav 2:2. Sparta šla opět do vedení díky proměněné přesilovce a ráně Petra Tona. Slavia se dočkala vyrovnání z nenápadné akce a teči Poletína. Vyrovnaný zápas, vyrovnané skóre. Rozhodne třetí třetina?

Zásahy brankářů: Kopřiva 12, Neuvirth 11

41

Třetí třetina začala. Nadále pokračuje přesilovka domácích po vyloučení Milama. Ještě z ní zbývá něco málo přes dvě minuty, jelikož sparťan dostal 2+2