Kontinentální hokejová liga • 17:00, konec zápasu

3:2
Lev Praha
23. Jakubov, 40. Polyganov, 65. Koukal ( rozh. nájezd)
30. Novotný, 51. Hossa

Sledujte online přenos z utkání Kontinentální hokejové ligy. Nižněkamsk přivítá na svém ledě pražský Lev. Utkání začne v 17 hodin.

Lvu pokračuje venkovní série zápasů, kde se bude snažit odčinit porážky z Prahy. Tam totiž nestačil na Petrohrad a na moskevské Dynamo s hvězdným Alexandrem Ovečkinem. Hlavně ve druhém zápase ale tým trenéra Jandače doplatil na mizernou koncovku. Prohrou také skončil na ledě Kazaně. Šancí si domácí tým vždy vypracovává dost, ale nedokázal je proměnit.

Pro dnešní zápas si Lev nachystal novinku. Do brány se totiž postaví místo Pöpperleho kanadský gólman MacIntyre, pro kterého to bude premiéra v KHL. Všechny dosavadní duely totiž odchytal český brankář.

Sestava týmu Lev Praha: MacIntyre (Kocián) - Škoula, Němec, Klepiš, Christensen, Novotný - Oystrick, Chára, Surový, Mikúš, Hossa - Hunkes, Mikuš, Řepík, Vrána, Bartečko - Krejčík - Sekáč, Karamnov, Svoboda - Cingel.

Sestava týmu Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton, Sokolov - Blochin, Berezin, Mamašev, Selujanov, Grot, Rozin, Belov, Plechanov

1.

Utkání právě začalo.

1.

Jako první z gólmanů si na puk sáhl MacIntyre, ale nešlo o nijak složitý zákrok.

1.

Domácí si zahrají přesilovku, hned zkraje utkání odchází na trestnou lavici Klepiš.

2.

Lev se zatím brání dobře.

3.

Nahození na branku zkoušel usměrnit Polygalov, ale hostující brankář mohl zůstat v klidu.

3.

Lev se ubránil a je kompletní.

5.

V první šanci také hosté. Nejprve to zkoušel Svoboda, po něm Karamnov. Oba bez úspěchu.

6.

Na druhé straně Alševsky prověřil lapačku kanadského brankáře.

6.

Následně fauloval Němec a domácí budou mít druhou početní výhodu.

7.

Lev zahrozil v oslabení. Novotný ale v klíčovém okamžiku nedostal přihrávku na Klepiše.

8.

Vylučovat se bude i na domácí straně. Mamašev dostává dvě minuty. Za pár vteřin se vrátí do hry Němec a Lev si zahraje přesilovou hru.

10.

Obrovská šance Lvu, na konci přesilovky pláchl obraně Nižněkamsku Hossa a ujížděl sám na Daltona. Domácí brankář ale střelu slovenského útočníka vystihl a nenechal se překonat.

11.

Už za rovnovážného stavu na ledě pálil Chára, ale jeho střela byla zblokovaná.

13.

Lev převzal iniciativu. Oystrickovu ránu někdo tečoval mimo.

14.

Rozhodčí viděl nedovolený zákrok Jiřího Hunkese a odchází na dvě minuty. Další přesilovka domácích.

15.

Zatím Lvu oslabení vyvházejí na jedničku. Nepouští soupeře takřka k ničemu.

16.

Jaroslav Svoboda se na křídle napřáhl a provětral plastron Dultona. To už je Hunkes zpátky na ledě.

17.

Lev je i nadále aktivnějším mužstvem, ale provázího stále stejný problém - koncovka.

18.

Nyní se oba týmy nemůžou dostat do útočné třetiny.

19.

Vorobjev se dral do brankoviště Lvu. Hostující gólman ve spolupráci s obránci si ale poradil.

Konec první třetiny.

Lev byl v první třetině o něco dravější, šance ale neproměnil ani jeden z týmů a tak do druhé části půjdeme za nerozhodného stavu.

21.

Začala druhá třetina.

22.

Domácí vstoupili do třetiny lépe a vynutili si faul. Na trestnou lavici odchází Klepiš.

23.

Nižněkamsk vede 1:0. Tentokrát se domácím přesilovka povedla lépe. Jakubov se prosadil střelou po ledě. MacIntyre tak poprvé loví puk ze sítě.

24.

Domácí hráči mají teď jasně navrch. Subbotin se zjevil sám mezi kruhy, ale MacIntyre se tentokrát překonat nenechal.

25.

Lev se dál brání tlaku domácích hokejistů. Alševsky nebepečně tečoval před brankou, gólman hostů si ale věděl rady.

26.

Teď se může Lev nadechnout. Za vyhození puku mimo hřiště dostane Dalton dvě minuty. Hosté tak budou hrát v pěti proti čtyřem.

27.

Hossa tečoval mimo střelu Mikuše. Přesilovka se ale hostům rychle krátí.

28.

Domácí se osvobodili a zároveň už budou hrát v plném počtu.

29.

Berezin to přehnal s důrazem v obraně a jde na dvě minuty do chládku. Lev má k dispozici další přesilovku.

30.

Lev srovnává na 1:1. Kombinaci s Klepišem zúžitkoval Jiří Novotný. Využitá přesilovka na straně hostů.

31.

Vyrovnávací gól pražský klub nabudil. Dalton teď musel zasahovat po ráně Bartečka.

32.

Český legionář ve službách Nižněkamsku Tomáš Netík se protáhl na křídle a protáhl MacIntyra.

33.

Chára zkoušel rychle obkroužit branku a překvapit Daltona, to se mu ale nepovedlo.

33.

V zápětí na druhé straně hosté zapomněli na Polygalova, který osamocen pálil na MacIntyra. Naštěstí pro Lev neúspěšně.

35.

Hosté svého soupeře opět zatlačili. Dalton zatím odolává.

37.

Další vyloučený na domácí straně. Tentokrát Blochin. Lev bude hrát přesilovou hru. Tu minulou využil.

37.

Škoula sám mezi kruhy nepropálil Daltona.

38.

Mikušovo nahození neměl problém Dalton vyrazit.

40.

Nižněkamsk vede 2:1. Domácí nejen že se ubránili přesilovce hostů, ale sami zahrozili. Polyganov tentokrát nedal MacIntyreovi šanci a poslal puk pod horní tyč.

Konec druhé třetiny.

Studenou sprchu teď dostali hráči Lvu. Už to vypadalo, že hosté našli recept na obranu i brankáře Nižněkamsku, když inkasovali gól do šatny. Uvidíme, zda se z šoku ve třetím dějství vzpamatují.

41.

Začala třetí třetina.

42.

Tentokrát mají lepší úvod hosté. Hossa z jízdy vypálil nba Daltona, ten s obtížemi chytá.

42.

Bude se hrát ve čtyřech. Současně jsou totiž vyloučeni Mikúš a Grot.

43.

Subbotin využil většího prostoru na ledě, obhodil si beka a vypálil. Hostující brankář kryje. Stejně tak dorážku domácích.

44.

Nižněkamsku hra ve čtyřech evidentně seděla, teď už se ale hraje pět proti pěti.

45.

Domácí jsou teď aktivnější, dobře napadají a dohrávají souboje. Pocítil to Hunkes, na kterého si vyšlápl Alševsky.

46.

Blochin ve slibné pozici minul. Rozezvučel jen plexisklo za MacIntyrem.

47.

Sekáč dostává dvě minuty za podražení. Hosté si sami komplikují šanci na vyrovnání.

48.

Lev se zatím dobře brání. Domácí se nemohou usadit v pásmu.

49.

Hosté jsou kompletní. Nižněkamsk během přesilovky prakticky nevystřelil.

49.

Tak to je šance na vyrovnání! Mamašok odchází na trestnou lavici. Lev bude hrát v početní výhodě.

50.

Lev však provází stejný problém, jako před chvílí Nižněkamsk. Nemůže se dostat do třetiny.

51.

Lev vyrovnává na 2:2. Mikúš si sjel k nahozenému kotouči a předložil pak ideální pas Marcelu Hossovi, který překonal Daltona.

51.

Že by šance na obrat? Mamašev opět odchází na trestnou lavici, další přesilovka hostů.

52.

Lvu přesilovka zatím nevychází podle představ. Zatím nic nebezpečného.

53.

Až teď Hossa, ale z podobného místa jako při vyrovnávacím gól se Dalton nachytat nenechal.

53.

A Hossa znovu v akci. Tentokrát málem dorazil do branky odražený puk po ráně Cháry. Dalton teď má i štěstí.

54.

Hokejisté Nižněkamsku jsou v plném počtu. Útočí ale opět Lev.

55.

Teď se ale Lev dostal pod tlak a situaci musel hasit MacIntyre. Trenér JAndač si raději bere oddychový čas.

56.

Hosté se ale i po timeoutu hlavně brání.

57.

Bartečko mohl rozhodnout. Z ničeho nic se dostal za beky a ujížděl sám na Daltona, ještě než stihl něco vymyslet, puk mu z čepele sjel.

57.

V další velké šanci Škoula. Hra se teď musí divákům, kterých je v Nižněkamsku 5 500, musí líbit

58.

Domácí také reagují oddechovým časem.

59.

Na ledě se přiostřuje. Pořádně naloženo teď zřejmě dostal Koukal, který se těžko zvedá z ledu.

60.

Zřejmě nás čeká prodloužení, žádný z týmů už teď nechce udělat chybu.

Konec třetí třetiny.

Lev přeci jen dokázal ve třetí třetině vyrovnat, ale sahal i po výhře. To by ale Bartečko nebo Škoula museli využít svých šancí.

61.

Začalo prodloužení.

62.

I prodloužení se zatím hraje poměrně opatrně.

62.

Jakubov teď sice puk do brány dotlačil, ale i sgólmanem a rozhodčí zapískal už dříve, takže gól se neuznává.

63.

Bartečka teď zastavil ofsajd.

64.

Polygalov přinutil hostujícího brankáře k dalšímu zákroku. Nic vážného to ale nebylo.

64.

Dál útočí převážně hráči Nižněkamsku, ale čas prodloužení ubíhá a vše nasvědčuje tomu, že uvidíme nájezdy.

Konec prodloužení.

Brankář Lvu MacIntyre si tak prožije zajímavou premiéru, hned v prvním utkání bude čelit nájezdům.

Je jasné, že nájezdy určitě nepojede Oystrick, protože je zřejmě za nesportovní chování vyloučen.

1.

Jako první začíná Lev, konkrétně Mikúš, jeho blafák ale zastavila tyč.

1.

Za to Netík zkušeně obstřelil MacIntyra.

2.

Christensen zmátl Daltona a srovnává na 1:1.

2.

Jenže nájezd proměňuje tako Koukal.

3.

A protože Řepík nedal, je jasné, že Nižněkamsk získává bod navíc a vítězí 3:2.

Rozhodující nájezd si tak připsal Petr Koukal. Lev také sérii porážek natáhl už na čtyři zápasy.

To je pro dnešek vše. U dalšího online přenosu napočtenou.