Česká pojišťovna play off • 5. semifinále • 18:20

3:2
Kometa Brno
21. Hanzl (Ručinský, Petružálek), 28. Hanzl (Ručinský), 68. Jánský (Lukeš)
4. Honejsek (Hruška), 28. Kempný (Hruška)

Dobrý den, vítejte u textového online přenosu ze zápasu 5. semifinále mezi Litvínovem a Kometou Brno. Utkání začíná v 18:20.

TELH, Kometa-Litvínov: Leoš Čermák (12), Marek Čiliak (1) - Michal Trávníček
TELH, Kometa-Litvínov: Leoš Čermák (12), Marek Čiliak (1) - Michal Trávníček | Foto: Lukáš Caha

Semifinálová série hraná na čtyři vítězná utkání se za stavu 3:1 pro Litvínov vrací na Zimní stadion Ivana Hlinky. Chemici tak mají k dispozici mečbol, který určitě již dnes budou chtít před vlastními fanoušky proměnit a dostat se tak po dlouhých 19 letech opět do finále nejvyšší české soutěže. Mají k tomu navíc vynikající vyhlídky, jelikož letos doma v play off ještě neprohráli.

Loňští vicemistři z Brna jsou však značně povzbuzeni výhrou 4:1 z posledního domácího střetnutí a zcela jistě se ještě pokusí zdramatizovat pro ně nepříznivý vývoj série a vrátit tak boj opět na svůj led. Stojí před nimi ale obrovská výzva – otočit stav z 0:3 na zápasy a postoupit tak do dalšího kola play off se ještě žádnému českému týmu u nás nepovedlo.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je ve vyřazovacích bojích Jakub Petružálek (7+2), který je se sedmi vstřelenými góly rovněž i nejlepším střelcem celého play off.

Na druhé straně Kometa se může nejvíce bodově opřít o svého válečníka Jana Káňu (4+4).

Jan Káňa II v dresu Brna
Jan Káňa II v dresu Brna | Foto: ČTK

Dnešní utkání budou řídit Martin Fraňo a Martin Homola. Na čarách jim bude asistovat dvojice Stanislav Barvíř a Petr Blümel.

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík

Trenér: Radim Rulík

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Kováčik, Malec, Hájek, Vágner – Káňa, Čermák, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Hruška, Zohorna, Honejsek – Dočekal, Němec, Mrázek

Trenér: Vladimír Kýhos

1

Utkání právě začalo.

2

V úvodní minutě byli aktivnější hosté. Ton zpoza brány předložil kotouč Čermákovi, ale ten minul.

3

Na bránu domácích teď zaútočil Káňa s Tonem, který švihem pouze trefil plastron Francouze.

4

GÓÓÓL! Kometa vede 1:0! Hruška krásnou bekhendovou zadovkou našel Honejska, který hosty rychle dostává po zásluze do vedení.

TELH, Kometa-Litvínov: radost Komety
TELH, Kometa-Litvínov: radost Komety | Foto: Lukáš Caha
5

Litvínov se zatím nemůže dostat do správného tempa, Čiliak je bez práce.

6

Petružálek se neprosadil přes Hanzlíka. Brněnský obránce vybojoval kotouč a hned založil další nebezpečný útok hostů.

7

Malec (KOM) si jde odsedět dvě minuty za podražení. Litvínov si zahraje první přesilovku.

8

Hosté se zatím v klidu brání. Litvínovu se nedaří usadit se v pásmu soupeře.

9

Nyní ale další nedovolený zákrok Brna a domácí si zahrají krátkou přesilovku 5 na 3. Za katr míří Vondráček (KOM).

10

Hosté jsou ve čtyřech. Střelu Ručinského tlumí ve své výstroji Čiliak.

11

Kometa je kompletní.

11

Ránu Kubáta od modré zablokoval Koreis mimo hrací plochu. Vhazuje se po levici brněnského gólmana.

12

Pokus Němce z levé strany nadělal velké trable Francouzovi, ten si vůbec nebyl jistý, kam puk vyrazil. Zmatky uhasili jeho kolegové z obranných řad.

14

Čermák si dojel pro odražený kotouč a okamžitě se snažil z otočky překonat Francouze, který se však překvapit nenechal.

14

Trávníček důrazně vjel do brankoviště hostů, posunul ale bránu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15

Vondráček se snažil založit útočnou akci Brna, jeho snažení ale překazilo postavení mimo hru.

16

Kometa dobře brání svou modrou čáru a nepouští Litvínov do žádných větších šancí.

17

Jan Káňa předvedl výborný forčeking za bránou domácích a vybídl ke střele Ptáčka, jeho pokus míří mimo.

18

Martin Ručinský nebezpečně dorážel puk po střele Pavlíka, Čiliak si připsal důležitý zákrok.

19

A opět to bekhendem nebezpečně zkoušel Ručinský, Čiliak se ke své tyči přesunul včas a uklidňuje hru svým dalším úspěšným zásahem.

20

Skončila první třetina.

Do první třetiny vstoupili výrazně aktivněji hosté a po několika šancích se ve 4. minutě po trefě Honejska radovali ze svého vedení. Litvínovští se osmělili až v závěru úvodní dvacetiminutovky, když se do nadějných střeleckých pozic probil Ručinský. Čiliak však jeho nebezpečným pokusům vystavil stopku, a tak po první třetině Kometa vede nad Litvínovem 1:0.

21

Druhá třetina právě začala. Na vhazování úspěšnější domácí.

21

GÓÓÓL! Litvínov srovnává stav na 1:1! Martin Ručinský z rohu kluziště skvěle našel najíždějícího Robina Hanzla, který střelou nad vyrážečku překonal Čiliaka.

TELH, Kometa-Litvínov: radost hráčů Litvínova
TELH, Kometa-Litvínov: radost hráčů Litvínova | Foto: Lukáš Caha
23

První přesilovou hru si zahraje Brno. Za hrubost vyloučen Chaloupka (LIT).

23

Kometa se usadila v pásmu soupeře a rozjíždí svou přesilovkovou souhru.

24

Čermák se prosadil přes Pavelku a dostal se i do zakončení, Francouz jeho pokus vyrazil před sebe.

25

Další vyloučení Litvínova. Za vysokou hůl vyloučen Sklenička (LIT), který dostává 2+2 minuty. Kometě se nabízí 29 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3.

25

Od modré pálil Kempný, Francouz jeho pokus dobře viděl.

25

Domácí jsou ve čtyřech.

25

Opět to z velké dálky zkoušek Kempný. Francouz byl však opět pozorný, jeho ránu pokryl rozklekem.

27

Domácí dlouho drželi kotouč v rohu kluziště a našetřili tak nějaký čas. Zbývají dvě minuty brněnské přesilové hry.

28

GÓÓÓL! Kometa vede 2:1! Kometa svou přesilovou hru přeci jen využívá. Hruška nabil na modrou Kempnému, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Michal Kempný (Kometa Brno) - 2015
Michal Kempný (Kometa Brno) - 2015 | Foto: ČTK
28

GÓÓÓL! Litvínov vyrovnává na 2:2! Domácí rychle odpovídají. Úspěšným střelcem je opět Robin Hanzl, který rychlou skrytou střelou překvapil Čiliaka. Svou druhou asistenci si připisuje i Ručinský.

30

Zápěstím to zkoušel litvínovský Pavelka. Čiliakovi nejprve puk z jeho výstroje vypadl, následně ho však bezpečně ukryl ve své rukavici.

31

Domácím fanouškům se nelíbil tvrdý zákrok Hanzlíka, pokračuje se ve hře.

31

Ptáček nebezpečně od modré nahodil kotouč na Francouzovu klec. Střela byla pravděpodobně ještě někým tečována a skončila na jeho pravé tyči.

32

Čermák (KOM) si odpyká dvě minuty za hrubost.

34

Litvínov zatlačil svého soupeře, po ráně Kubáta se ke střele dostal ještě Ručinský, Čiliak jeho pokus bezpečně lapil.

34

A opět velký závar před brněnskou klecí. Čiliak si musel připsat další úspěšné zákroky proti střelám Pavelky a Petružálka.

34

Čermák už je na ledě, ale hosté se dopustili dalšího provinění. Dvě minuty dostává Hanzlík (KOM) za nedovolené bránění.

35

Kometa jde opět do tří. Ptáček (KOM) nedovoleně atakoval litvínovského brankáře v jeho brankovišti, za což obdržel dvě minuty za napadení.

36

Brno vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

36

A znovu. Litvínovu se nedaří zavést puk do útočného pásma. Následně domácí zabrzdilo postavení mimo hru.

36

Hanzlík se vrací do hry.

37

Do nadějné pozice se dostal Pavelka, Čiliak jeho pokus vytěsnil mimo.

38

38

Přesilovku si zahraje i Brno. Skleničkova (LIT) hůl vyletěla do obličeje Zohorny.

39

Honejsek se neprobil do útočného pásma, Verva se osvobozuje.

40

Litvínov je kompletní. Petr Ton měl však v závěru přesilové hry obrovskou šanci, když z dorážky trefil břevno Francouzovy brány.

40

Skončila druhá třetina.

Litvínov ve druhé třetině zlepšil svou hru a oproti té první se dostával častěji do nebezpečných střeleckých pozic. Z toho pramenily i dvě branky, obě dvě měl na svědomí litvínovský střelec Robin Hanzl. Na druhé straně se však jednou radovali i hosté zásluhou Kempného, v závěru pak ještě z dorážky Tonova střela orazítkovala břevno Francouzovy klece. Po druhé třetině je stav shodný 2:2.

41

Začala třetí třetina.

41

Francouz pozorný proti nahození Skleničky. Vhazuje se po pravici litvínovského brankáře.

42

Ránu Trávníčka úspěšně zablokoval Čermák. Brno se přesouvá do útočného pásma.

45

V úvodních minutách třetí třetiny se hraje velice opatrně. Obě mužstva si jsou vědoma důležitosti zápasu a nechtějí v žádném případě chybovat.

46

Kubátova střela prosvištěla kolem horní tyče Čiliakovy branky.

47

Pavlík předložil puk Majdanovi, jeho pokus srazil brněnský blok do středního pásma. Následně hru uklidňuje Čiliak přikrytím kotouče.

48

Lukeš prověřil Čiliakův beton, puk se dostal do rohu kluziště a Litvínovští pokračují v útočném snažení.

49

Dlouho vyčkával se svou rozehrávkou Chaloupka, puku se na půli hřiště zmocnili Brňané, ale jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

49

Od mantinelu pálil z otočky Hübl, Čiliak se překvapit nenechal.

50

Kometa teď byla pod obrovským tlakem. Hanzl si dělal zálusk na hattrick, jeho střelu však Čiliak vykopl betonem. Následně si připsal brněnský brankář další zákrok proti pokusu Petružálka.

51

Na druhé straně zahrozili i hosté. Honejsek si vybruslil do středu hřiště a střelou zápěstím zaměstnal Francouze.

52

Aktivní Hanzl se proháčkoval až před Čiliaka, pokus o zakončení mu znemožnil Hanzlík.

53

Hruška vyjel z rohu kluziště až před litvínovskou klec, Francouz mu ale pohotově kotouč z jeho hole vypíchl.

55

Litvínov se usadil v útočném pásmu Komety a zasypal brněnskou klec několika svižnými pokusy. Ty však buď zablokovala pozorná obrana hostů nebo úspěšně zasáhl Čiliak.

56

Na druhé straně tlumí odražený puk svou lapačkou Francouz.

57

Hra se teď poměrně přitvrdila, obě mužstva však hrají ve třetí třetině velmi čistě.

58

Z velké dálky to zkoušel Kempný, jeho ránu bezpečně sráží Francouz do rohu kluziště.

59

Do velké šance si nabruslil Zohorna, ale jeho střela zamířila nad litvínovskou klec.

59

Za hrubost současně vyloučeni Kempný (KOM) a Lukeš (LIT).

60

Velká možnost se nabízí Litvínovu! Hanzlík (KOM) vyloučen za podražení a Verva teď bude hrát přesilovku 4 na 3!

60

Litvínov si bere oddechový čas.

60

Z levého kruhu pálil Petružálek, Čiliak ramenem vyráží.

60

A opět se do nadějného pozice dostal Petružálek, jeho zakončení ale Čiliak tlumí ve své výstroji.

60

Oddechový čas si bere i Kometa. 20 sekund do konce třetí třetiny.

60

Třetí třetina právě skončila.

Dvě sekundy před koncem ještě mohl utkání rozhodnout Petružálek, na kterého zívala zcela odkrytá brněnská klec. Litvínovský kanonýr ale kotouč vůbec netrefil, a tak se bude prodlužovat.

61

Odstartovalo prodloužení pátého semifinálového utkání mezi Litvínovem a Kometou. Domácí pokračují ve své přesilové hře čtyři proti třem, která ještě bude trvat 36 sekund.

61

Vilém Burian v oslabení vypálil přes Pavlíka, Francouz vyráží.

62

Kometa je kompletní, Hanzlík se už zapojuje do své obranné činnosti.

63

Gerhát si hledal v útočném pásmu střeleckou pozici, ale byl odzbrojen Kempným.

64

Petružálek nahazoval zpoza brány na Ručínského, ten ale kotouč promáchl.

65

Martynkovi se naskytla zajímavá příležitost, ale mířil nepřesně. Hra se přesouvá na druhou stranu.

65

Francouz si připisuje úspěšný zákrok proti pokusu Dočekala.

66

Dlouhou dobu se teď hrálo bez přerušení až do chvíle, kdy útočnou akci Litvínova zabrzdilo zakázané uvolnění.

67

Neuvěřitelnou příležitost teď spálila Kometa. Litvínov zachránil skvělým obranným zákrokem až Ručinský, který před brankou přetlačil hokejkou Tona. O chvilku později poté ještě ujel domácí obraně opět Ton, ale Francouz ho vychytal.

68

GÓÓÓL! Litvínov vstřelil branku a slaví postup do finále! Nedáš, dostaneš. Po velkých dvou šancích Petra Tona posouvá Petr Janský Litvínov do vysněného finále. František Lukeš ustál za brankou klíčový souboj, předložil kotouč Jánskému a ten z první propálil bezmocného Čiliaka.

Nervydrásající utkání končí výhrou Litvínova 3:2 po prodloužení. Chemici ovládli semifinálovou sérii konečným poměrem 4:1 na zápasy a po dlouhých devatenácti letech si zahrají finále nejvyšší české soutěže.

Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.