53. Klingberg
60. Rosen (Klingberg)
26. Jan Kovář
58. Jan Kovář (Radil, Kundrátek)

Sledujte online textový přenos z prvního duelu České reprezentace na Švédských hokejových hrách. Češi vyzvou domácí reprezentaci Švédska. Zápas začne ve čtvrtek 9. února v 19:15.

Letošní Švédské hokejové hry hostí Göteborg. V zahajovacím zápase se představí domácí Tre kronor s výběrem České republiky. Trenér Jandač na tento turnaj nominoval devět hráčů z ruské KHL, dvanáct hráčů z Extraligy a jednoho krajánka ze Švýcarska.

První zápas v reprezentaci si připíší Lukáš Klok z Vítkovic, Vladimír Růžička z Chomutoval a Petr Jelínek z Liberce. Dalším nováčkem v Jandačově výběru byl brankář Patrik Bartošák z Vítkovic. Ten se ale zůčastnil pouze tréninků v Praze a do dějiště turnaje s týmem neodcestoval.

Proti Švédům v brance nastoupí Jakub Kovář. Jandač musel tentokrát řešit je jednu omluvenku. Nemocného Dominika Kubalíka nahradí v první formaci chomutovský Michal Vondrka.

Češi v letošní sezóně porazili Švédy v obou vzájemných zápasech a to celkem výrazným rozdílem 6:3 a 4:1.

Češi se na svého soupeře připravovali v této sestavě. Je pravděpodobné, že ve stejném složení nastoupí také ve večerním zápase.

Jakub Kovář – Kundrátek, Polášek, Šimek, Kolář, Rutta, Dvořák, Vitásek, Klok – Radil, Jan Kovář, Vondrka – Kašpar, Kämpf, T. Zohorna – Holík, Růžička, Birner – Hyka, Jelínek, Lenc.

Tabulka EHT 2016/17

1. Rusko 15 bodů (21:10)

2. Česká republika 9 bodů (18:19)

3. Finsko 6 bodů (17:21)

4. Švédsko 6 bodů (14:20)

Sestava České republiky

Jakub Kovář (Francouz) – Kundrátek, Polášek, Šimek, Kolář (A), Rutta, Dvořák, Vitásek, Klok – Radil, Jan Kovář (C), Vondrka – Kašpar, Kämpf, T. Zohorna (A) – Holík, Růžička, Birner – Hyka, Jelínek, Lenc.

Sestava Švédska

Fasth (Lindbäck) – Borgman, Nygren (C), Rosén, Holm, Aho, E. Johansson, Fantenberg – A. Johansson, Ryno, Thuresson – Everberg, Eriksson Ek, Klingberg – Bergström, Zackrisson (A), Gynge – Lundh, Händemark, Brodin.

Hráči jsou připraveni na hrací ploše, aby si vyslechli národní hymny.

1

Úvodní buly získal Zackrisson. Češi napadají v útočném pásmu.

1

K první střele se dostali Švédové. Kovář vyráží.

2

Na druhé straně se ke střele dostal Kämpf, jehož střelu Fasth vyráží.

3

Třetí formace vedená Růžičkou si teď nevede špatně. K zajímavé teči se dostal právě útočník Chomutova.

3

Na ledě je čtvrtá formace a i ta ukončuje své střídání v útočném pásmu. Český tým se zatím prezentuje aktivním napadáním.

4

Švédové vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Fastha.

4

Zakázané uvolnění také na české straně.

5

Češi sice po buly získali kotouč, ale nepřesná přihrávka znamená další zakázané uvolnění.

5

Rutta teď dostal nabito mezi kruhy, ale trefuje Fastha do ramena.

5

Typické nedáš, dostaneš. Švédové se dostali do brejku poté, co Jan Rutta propadl na útočné modré čáře a využívají situaci dva na jednoho po přesné bekendové teči Everberga.

6

Češi teď hráli v šesti. Trest odpyká Radan Lenc.

7

Další obrovská šance Zackrissona, který nebezpečně tečoval před Kovářem.

8

Kämpf mohl vysunout Kašpara, ale přihrávka se mu svezla po holi a Kašpar se tak dostal do ofsajdu.

8

Kovář teď měl problémy se střelou Nygrena a vyrazil ji pouze před sebe. Následně si poradil s dorážkou Erikssona.

8

Lenc je zpět na ledě. Češi si poradili se švédskou přesilovou hrou.

9

Češi teď po dlouhé době v útočném pásmu.

10

Teď rozhodčí uškodili českému týmu. Klingberg fauloval Radila. Puk se následně dostal k Erikssonovi a ten z pravého kruhu překonal Jakuba Kováře. Nutno podotknout, že s takovou střelou z úhlu, by si měl reprezentační gólman poradit.

11

Po Dvořákově střele puk ležel u Fasthova betonu. Nikdo jej však nedokázal dostat za jeho záda.

13

Český tým zatím nehraje špatně, ale má problém s finální fází. Švédové se převážně brání, ale dokáží zatím stoprocentně trestat chyby českých hokejistů.

13

Švédové teď v obranném pásmu Česka. Obě jejich střely od modré čáry však skončily na zadním mantinelu.

14

Vításkovu střelu od modré čáry Fasth viděl a neměl problém zasáhnout.

15

Handemark teď projel českou obranou jako nůž máslem. Celou situaci řeší Jelínek faulem.

15

Petr Jelínek vyloučen na dvě minuty za hákování.

15

Zackrisson poslal puk na Carla Klingberga, který stál vedle pravé Kovářovy tyčky. Ten si vybruslil před branku a překonává Kováře střelou na vyrážečku.

15

Přesilovku si zahraje i český tým. Na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Holm.

16

Češi se teď nepřesnou přihrávkou sami vyhodili z pásma.

17

Češi v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili.

17

Ruttovo nahození od modré čáry chytá Fasth. Následně se Švédové osvobozují.

18

Lukáš Klok teď hasil únik Švédů faulem u mantinelu. Dvě minuty za držení.

19

Švédové rozestavani v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka je posílá do středního pásma.

19

Švédové při své přesilovce špatně střídají a inkasují dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

20

Kovář s Radilem teď kombinují v útočném pásmu.

20

Švédové teď opět ujížděli do brejku. Naštěstí akci přerušila nepřesná přihrávka.

20

V závěru třetiny si Češi zahráli v početní výhodě, ale nedokázali ji využít. Ruttovu střelu blokuje jeden z bránících hráčů.

První třetinu začal tým trenéra Jandače aktivní hrou v útočném pásmu. Naši hokejisté se ale nedokázali dostat do výraznějších šancí. Největší šanci českého týmu měl v páté minutě Jan Rutta, který dostal přihrávku do mezikruží. Jenže jeho pokus skončil na rameni brankáře Fastha. Z následné protiakce překonal Jakuba Kováře bekendovou tečí Everberg.

V 10. minutě odpustili rozhodčí švédskému týmu dvouminutový trest, čehož využil Eriksson Ek, který z velkého úhlu překonal Jakuba Kováře. Třetí branku přidali Švédové v 15. minutě, když se Klingberg uvolnil na první tyči a překonal Kováře střelou na vyrážečku.

Jakub Kovář v první třetině inkasoval 3 branky z deseti střel a ve druhé třetině jej nahradí Pavel Francouz.

21

Úvodní vhazování druhé třetiny získal Jan Kovář.

21

Švédové hrají v plném počtu a vyhazují na zakázané uvolnění.

22

Kašpar teď zavezl kotouč do útočného pásma a nahazuje bekendem na Fastha.

22

Dvořák teď dostal nabito na modrou čáru. Jeho dělovku ale Fasth vyráží betonem do rohu.

23

Thuresson teď zasáhl vysokou holí Dvořáka do obličeje a odpyká dvouminutový trest.

23

Zohorna dostal přihrávku mezi brusle a nemohl tak zakončit.

23

A česká přesilovka končí. Český tým inkasuje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

24

Uvidíme tedy hru ve čtyřech a následně půlminutovou přesilovku Švédska.

24

Švédská čtveřice kombinuje v útočném pásmu.

25

Vitáskovo nahození se pokoušel tečovat Jelínek.

26

Sotva se Jan Kovář po odpykání trestu zapojil do hry, střílí gól. Po přiťuknutí na modré čáře se Kovář nerozpakoval a střelou švihem z levého kruhu překonává Fastha.

28

Čtvrtá česká formace bojuje v útočném pásmu, ale nemůže se dostat ke střele.

29

Kundrátek nahazuje do útočného pásma. Tím ale česká akce končí.

31

Holík teď hledal přihrávkou Birnera, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a Češi přichází o útočné pásmo.

31

Švédy zastavuje ofsajd.

32

Vondrka se skvěle protáhl kolem bránícího hráče a předložil krásnou přihrávku Radilovi. Jeho střelu nad levý beton ale Fasth kryje lapačkou.

33

Ryno teď vyzkoušel Francouze střelou na první tyč. Ten si ale narozdíl od Jakuba Kováře s tímto typem střely poradil.

34

Švédové získávají kotouč po vhazování a snaží se dostat do útočného pásma. Tam ale o kotouč přicházejí.

35

Brodin se teď snažil dostat kotouč zpoza branky na přední tyč. Francouz připraven.

36

Češi teď v útočném pásmu, ale jejich snaha ke střele nevedla.

37

Birner teď na modré čáře vybojoval kotouč. Růžička to má ale k odraženému puku daleko.

38

Jelínek teď hodně tvrdý u mantinelu. Češi drží kotouč za brankou.

38

Klok se teď pokusil obkroužit branku a zasunout kotouč k tyči. Tam byl ale připravený Fasth.

39

Radil teď našel přihrávkou Kováře a ten se pokoušel natlačit před Fastha. Ten mu ale nenechal žádný prostor pro zakončení.

40

Švédové teď šli dobře do koncovky. Kotouč se nakonec z chumlu odrazil do rohu, kde se ho ujímají Češi.

40

Do konce druhé třetiny zbývá 25 vteřin a vhazovat se bude v útočném pásmu.

40

Poláškovu tvrdou střelu od modré čáry Fasth vyráží.

Ve druhé třetině se již nic nestane. Češi zlepšili svou hru a díky brance Jana Kováře z 26. minuty snížili skóre na rozdíl dvou branek.

41

Ryno zalehl puk po úvodním buly a kotouč tak získávají Švédové.

42

Zohorna teď zkoušel z rohu nahodil kotouč před branku. Puk ale získal Klingberg.

44

Kundrátek teď pouze vyhodil do středního pásma. Toho využili útočníci, kteří jdou střídat.

44

Ke střele se dostal Radil, ale netrefil branku.

44

Následně druhá šance Radila. Ten teď ale zbytečně nahrával.

44

Na druhé straně se do brejku dostal Zackrisson. Jeho bekendový pokus ale Francouz chytá.

46

Klok se teď dostal do problémů, protože se mu žádný ze spoluhráčů nenabízel. Nakonec si se situací vítkovický obránce poradil.

37

Švédové teď trefili Lence hokejkou do obličeje. Vylučovat se ale nebude. Následně musel Francouz dvakrát zasahovat.

47

Polášek vyvezl kotouč do přečíslení 3 na 2, ale poté poslal kotouč nesmyslně do míst, kde nikdo nebyl.

47

Kovář v závaru před švédskou brankou. K dorážce se nikdo nedostal. Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

48

Kundrátek přišel v rohu o kotouč. Následně musel Francouz čelit dvěma střelám.

50

Švédové teď protečovali nahození do pásma. Dvořák přichází o kotouč. Následně se mu ale daří dostat hru ven z pásma.

50

Ke střele se dostal Růžička, tečovat se snažil Holík, ale oba hráči nepřesní.

50

Vitásek teď chyboval v rozehrávce a ke střele se dostal jeden ze Švédů. Francouz jeho pokus kryje. Švédové byli před brankou důrazní, což se nelíbí Klokovi, který čistil prostor před Francouzem.

52

Francouz raději přerušil hru.

53

Češi teď kombinovali v útočném pásmu. Následně si ale nechali ujet tři švédské hráče. Francouz se přesouval s Klingbergem, ten ale uprostřed kličky zvolil střelu, kterou přehodil českého brankáře.

54

Zohorna teď bojoval s přesilou na švédském brankovišti. Kotouč ale drží Fasth.

55

Český tým stále nemůže najít recept na švédskou obranu.

56

Ke střele se dostal Aho. Jeho střela sražena mimo Francouzovu branku.

56

Český tým bude hrát přesilovku. Johansson vyloučen na dvě minuty za krosček.

57

Šimek teď vyslal na Fasthovu branku prudké nahození zápěstím. Střela ale nemířila mezi tři tyče.

58

Český tým se usadil v útočném pásmu.

58

A je to gól! Střílí jej kdo jiný, než Jan Kovář. Kundrátkova dělovka od modré čáry mířila vedle, ale od zadního mantinelu se s jemnou Radilovou tečí odrazila přesně před branku, kde stál připravený Jan Kovář.

60

Francouz na střídačce. Místo něj naskočil Jelínek.

60

Kundrátkova střela míří mimo.

60

Další Kundrátkovu střelu blokuje obránce Rosen.

60

Calle Rosen se v obranném pásmu dobře zorientoval a bekendem vyhodil kotouč ven ze třetiny. Ten se nakonec dokutálel až do prázdné české branky.

Tímto gólem také končí tento zápas. Český tým dnes nenašel recept na dobře bránící švédský tým. Švédové navíc ovládli první třetinu výsledkem 3:0, čímž v podstatě rozhodli o vítězi tohoto zápasu. Ve druhé třetině sice dokázal Jan Kovář snížit na rozdíl dvou branek, ale Švédové ve třetí třetině přidali další branku. Byl to opět Jan Kovář, který dokázal snížil na 4:2. Češi se odhodlali ke hře bez brankáře, jenže bekendové vyhození Rosena bylo přesné a doklouzalo do prázdné české branky. Češi dnes mohou litovat zejména špatného výkonu brankáře Kováře a také neproměněných šancí.