2:3
Rusko
32. Jan Kovář (Mozík), 48. Hrňa (Zaťovič)
15. Kutuzov (Zubov, Paršin), 20. Grigorenko (Paršin), 25. Jakovlev (Zaripov)

Dobrý den, vítejte u třetího zápasu českých hokejistů na Channel One Cupu proti Rusku. Utkání začíná v neděli ve 12 hodin.

Denis Kokarev a Lukáš Radil
Denis Kokarev a Lukáš Radil | Foto: Reuters

Výběr Vladimíra Růžičky podává na Channel One Cupu dost nevyrovnané výkony. V první polovině zápasu hrává dobře, vytvoří si náskok, ale nakonec na výhru ani v jednom případě nedosáhl.

Se Švédskem prohrál po lehkovážném závěru 4:6 a včera podlehl Finsku 2:3 po samostatných nájezdech. Vytěžil tedy alespoň bod, ale na první výhru v letošním ročníku stále čeká. Proto je v tabulce Channel One Cupu i celkové Euro Hockey Tour poslední.

Kvůli drobnému nachlazení bude hrát útočník Lukáš Radil a pro zranění nohy obránce Lukáš Krajíček. Volno dostal po dvou zápasech zadák Petr Zámorský, jen jako třináctý útočník bude připraven Tomáš Mertl.

Češi dnes nastoupí v této sestavě: Jakub Kovář – Kempný, Němec, Mozík, Kolář, Planěk, Vitásek, Polášek, Eminger – Horák, Sobotka, Birner – Zaťovič, Jan Kovář, Hrňa – Smoleňák, Klepiš, Valský – Simon, Filippi, Řepík – Mertl.

Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Rusové zatím obě utkání vyhráli. Nejprve se štěstím udolali Finsko 1:0 a včera díky dvěma gólům a jedné asistenci Ilji Kovalčuka porazili Švédsko 3:2. Na kontě má tak šest bodů a vede tabulku turnaje. Kovalčuk však v dnešní sestavě chybí.

Ruská sestava pro dnešní zápas: Galimov – Bělov, Čudinov, Kutuzov, Antipin, Zajcev, Denisov, Mironov, Zubarev – Zaripov, Šipačev, Karpov – Plotnikov, Averin, Mozjakin – Paršin, Zubov, Grigorenko – Jakovlev, Burmistrov, Kalinin.

Rusko. Vlajka sport
Rusko. Vlajka sport | Foto: Aktuálně.cz

Balšoj aréna se pěkně zaplňuje, fanoušci si Channel One Cup v Soči užívají. Je tady slavnostní zahájení zápasu.

Znějí statní hymny.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Češi v prvním útoku, Sobotka namířil svůj pokus do rohu kluziště, Němcova střela zablokována.

1.

Růžička sází na rychlá střídání, ještě neuplynula ani minuta a už je na ledě třetí formace.

2.

A nese to ovoce. Za podražení Vitáska je vyloučen Antipin.

3.

Rusové se brání dobře, vyhazují a po chvíli puk ukrývá ve výstroji Barulin.

4.

Kempného rána zblokována, Kempný pálí vedle.

4.

Rusové jsou v plném počtu.

6.

Teď si třetí ruský útok vytvořil menší tlak, ale do střeleckých pozicí se nedostal.

7.

Jakovlev to zkusil na Kováře z úhlu, ale český brankář byl připraven a vyráží.

8.

Lehce ošemetná situace před Kovářem, kdy se ke kombinaci mezi kruhy a brankoviště chystali Rusové, ale puk jim nakonec ujel mimo branku.

9.

Jakovlev našlápl před modrou čárou a po pár tempech tvrdě vypálil, Kovář vyráží maskou.

10.

Češi se snaží aktivněji napadat ruskou rozehrávku a daří se jim získat puk.

12.

Oba celky hrají hodně pozorně, ovšem v ofenzivě tomu chybějí nápady, a tak útoky končí na zadních mantinelech.

13.

Rusové trochu šlápli na plyn a před českou brankou bylo horko, hákováním si pomáhá Polášek, a tak domácí tým bude hrát svou první přesilovku.

13.

Zaripov dostal na druhý kruh krásnou křižnou přihrávku, a tak bez rozpaků vypálil z první, Kovář se však stejně dobře přesunul a vyráží.

14.

Zajcevovu střelu Kovář ukryl v lapačce.

14:16

GÓÓL! Rusové vedou 1:0! Češi už si ce byli v plném počtu, ale přesto inkasují, když zakrytého výhledu Kováře využil k přesnému nahození od modré ALEXANDR KUTUZOV.

Russia's fans cheer during the first period of their men's ice hockey World Championship final game against against Finland at Minsk Arena in Minsk May 25, 2014. REUTERS/ | Foto: Reuters
16.

Vstřelený gól probudil i domácí publikum.

18.

Kalinin se po levém křídle prodral k brankové čáře a i přes tíseň dvou protihráčů přihrál najíždějícímu Zajcevovi, ten však do odkryté Kovářovy svatyně kotouč umístit nedokázal.

19.

Rusové dobře české pokusy o střely blokují, a tak Galimov nemá zase tolik práce.

19:30

GÓÓL! Rusové vedou 2:0! Domácí ujeli v závěru třetiny do přečíslení, IGOR GRIGORENKO nenahrál, ale naopak docela odvážně bekhendem zkusil zvednout puk a povedlo se mu to přesně nad Kovářovo rameno.

Russia's Sergei Plotnikov (16) celebrates with team mates his goal against Sweden during the first period of their men's ice hockey World Championship semi-final game at | Foto: Reuters
20.

První třetina skončila.

První třetina byla docela opatrná. Zprvu byly opticky lepší Češi, ale jejich počáteční aktivita brzy opadla a navrch začali mít Rusové. Ti se v závěru třetiny také dvakrát gólově prosadili a zaslouženě vedou 2:0.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Kempný ihned po buly vyrazil na modrou a tvrdou ranou prověřil Galimova.

22.

Zajcevovu střelu pokryl Mozík.

23.

Kolář vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minut za zdržování hry.

23.

Zajcev krásně proplouval útočnou třetinou až do střelecké pozice, ale jeho taháček byl zblokovaný.

24.

Zaripovovi při střele z voleje kotouč přeskočil hůl.

24:21

GÓÓL! Rusové vedou 3:0! Opět chvíli po skončení přesilovky ujel české obraně JEGOR JAKOVLEV a bez problemů překonal Kováře.

Russia's Danis Zaripov (C) celebrates his goal against Kazakhstan with team mates Sergei Plotinikov (R) and Viktor Tikhonov during the second period of their men's ice ho | Foto: Reuters
26.

A mohlo to být ještě horší. Češi ztratili ve střední pásmu puk a do okénka v obraně tentokrát proniknul Zubov. Situaci však tentokrát skvělým zákrokem zachránil Kovář.

28.

Němcova přihrávka na rozjetého Klepiše nevyšla.

30.

Rusům se daří zatlačit Čechy do obranného pásma, hosté mají čím dál větší problémy. Domácí jsou lepší v důrazu i kreativitě.

31.

Grigorenko přistrčil krosčekem Zaťoviče a jde na dvě minuty zahřát trestnou lavici.

31:06

GÓÓL! Češi snižují na 1:3! JAN KOVÁŘ si vybruslil u Galimovovy tyče a pohotovou střelou procpal přes ruského brankáře první český úspěch v tomto zápase.

EHT, Česko-Švédsko: Martin Zaťovič a Petr Zámorský, Jan Kovář, Lukáš Radil a Adam Polášek slaví gól | Foto: Milan Kammermayer
32.

Horák z dobré pozice pálil pod horní tyčku, ale trefil jen připravenou Galimovovu lapačku.

34.

Češi najednou dostali chuť něco s výsledkem udělat. Z úhlu pálí Mozík.

35.

Teď nás však Rusové točili v pásmu a vyplynul z toho faul Jana Kováře.

36.

Češi se brání dobře, už stihli dvakrát vyhodit až za ruskou branku.

37.

Kutuzovovu ránu od modré brankář Kovář vyrazil, obrana puk odpálila do bezpečí a Češi hrají v pěti.

38.

Birner tečoval nahození od modré, puk ale končí mimo branku.

39.

Opět parádní křižná přihrávka od mantinelu na opačný kruh, kde pálil z první Zaripov, Kovář proti němu však dobře povyjel a díky zmenšenému střeleckému úhlu Zaripova vychytal.

39.

Přečíslení Rusů v poslední chvíli zhatil Mozík, který přihrávku vzduchem srazil nad mantinel.

40.

Druhá třetina skončila.

Přestože druhá třetina byla, co se skóre týče, vyrovnaná, viditelně navrch měli Rusové. Češi si špatně hlídají zadní vrátka a rozdíl mohl být vyšší. Šanci vykřesal snížením na současných 1:3 Jan Kovář, ale Růžičkův tým musí hodně přidat, pokud chce sahat na body.

41.

Třetí třetina začala.

42.

Češi jsou v úvodu třetiny opět aktivnější. Uvidíme, jak dlouho to vydrží tentokrát.

43.

Horák se mezi kruhy dostal k puku a pohotově vystřelil, na Galimova si však nepřišel.

43.

Zahrozil i Smoleňák, který objel branku, Galimov však u tyče puk za čáru nepustil.

43.

Třetí přesilovka českého výběru. Za podražení bude pykat Burmistrov.

44.

Němcovo tečované nahození nebylo účinné.

45.

Zaťovič před Galimovem, ruský brankář však zblízka se štěstím vyráží. O chvíli později si stejná dvojice souboj zopakovala a opt uspěl Galimov.

45.

47.

Zaripovovo hákování Filippiho je nepotrestáno.

47:38

GÓÓL! Češi snižují na 2:3! Zaťovič obral za brankou Burmistrova a naservíroval puk před brankoviště na ERIKA HRŇU, který si střelou k tyči připisuje premiérovou trefu v národním dresu.

Hokej, Třinec-Liberec:Erik Hrňa dává gól
Hokej, Třinec-Liberec:Erik Hrňa dává gól | Foto: Marian Ježowicz
50.

Další nebezpečí přinesli Filippi se Simonem, nyní už ale byli Rusové pozornější.

50.

Grigorenkovo nahození Kovář chytá do lapačky.

52.

Řepík se snažil něco vymyslet za ruskou brankou, nakonec se rozhodl povyjet k tyčce a vystřelit, Galimov však vyráží.

53.

Němec za českou brankou držel Grigorenka a Rusové budou mít v přesilovce šanci přidat uklidňující branku.

53.

Šipačov krásnou přihrávkou k tyči vyzval ke skórování Mozjakina, ale jeho trefu do odkryté branky zhatil svým skokem do střely Mozík.

54.

Nepříjemnou střelu Zaripova Kovář ukrývá v lapačce.

55.

Češi jsou v plném počtu.

55.

Český tým vypdaá na to, že má ještě dost sil, naopak Rusové se začínají o výsledek trochu bát.

57.

Birner mohl z křídla pálil přes obránce, ale nakonec si to rozmyslel a zbrdzil českou akci.

58.

Mozjakin nebezpečně operoval u Kovářovy tyčky, nakonec jeho pobídku před brankoviště nikdo z Rusů netrefil.

58.

Kempný z ničeho nic trefil tyčku!

59.

Řepík se prodíral mezi ruské obránce, ti mu však nakonec puk vyšťouchli.

59.

Eminger nedokázal odpálit kotouč z pásma a Kovář musel zasahovat.

60.

Češi si minutu před koncem berou oddechový čas.

60.

Češi se však nejprve musejí dostat do útočného pásma, kam však mají nyní dost daleko.

60.

Kovář opouští bránu, Češi hrají v šesti.

60.

Česká šestice se neumí odlepit od mantinelu.

60.

Kotouč je ve středním pásmu.

60.

Konec zápasu.

Češi prohrávají i šesté utkání v nové sezoně, a po Karjale skončí i na Channel One Cupu s jediným bodem poslední.

To je z tohoto utkání vše, snad se to na příštích akcích zlepší. Mějte hezky zbytek víkendu!