Že jsme neskórovali, nás mrzí hlavně kvůli lidem, řekl Kovář

ČTK ČTK
17. 12. 2015 21:54
Čeští hokejisté už tři utkání za sebou nedokázali skórovat v pražské O2 areně. Po nevydařeném závěru květnového mistrovství světa, na němž národní tým prohrál bez vstřelení branky semifinále i utkání o 3. místo, se Češi nedokázali prosadit ani v dnešním souboji s Finskem, který byl součástí turnaje Channel One Cup.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští hokejisté už tři utkání za sebou nedokázali skórovat v pražské O2 areně. Po nevydařeném závěru květnového mistrovství světa, na němž národní tým prohrál bez vstřelení branky semifinále i utkání o 3. místo, se Češi nedokázali prosadit ani v dnešním souboji s Finskem, který byl součástí turnaje Channel One Cup.

"Mrzí to hlavně kvůli lidem," řekl útočník Jan Kovář, který poprvé nastoupil v reprezentaci jako kapitán. "Je to nepovedená premiéra. Lidi byli fantastičtí, přišlo jich sedmnáct tisíc. Fandili i na konci, a když skákali, tak jsem měl husí kůži. Vzpomněl jsem si na mistrovství světa, kdy tady byla taky výborná atmosféra. Škoda, že jsme jim neudělali radost," litovala opora Magnitogorsku.

V české reprezentaci je aktuálně řada mezinárodně nezkušených hráčů a jen tři z nich dokázali vstřelit více než deset branek. A hned deset hokejistů navíc na svoji premiérovou trefu čeká. "Nabíráme zápasy, tak musíme nabírat i góly. Je jedno, kdo je bude dávat, ale musíme si s tím poradit," podotkl Kovář.

Namísto před brankou hráli v rozích

Problémem podle něj bylo, že Češi v útočném pásmu hráli stále jen v rozích. "A když jsme se dostali ke střele, tak jsme se nedostávali do předbrankového prostoru. Nebyly tam dorážky," řekl jeden ze čtyř českých reprezentantů ze současného výběru, kteří hráli i na letošním MS.

V květnu oblékal dres národního týmu i Martin Zaťovič, podle nějž byl také jeden z hlavních problémů, že čeští hráči trávili moc času v rozích kluziště. "Obecně bych ale neřekl, že naši obránci nestříleli. Ale bohužel, když to jde do branky, tak trefíme vlastního hráče. Chce to trošku klid na hokej, aby se obránce před střelou mrknul, kam to chce. Finové to totiž hrají stejně jako my. Jakmile je puk v brance, tak jsou všichni kolem branky. Pak se dá hrát jen na beky a efektivitu na dorážku," řekl Zaťovič.

Přestože je výsledek jednoznačný, zápas byl prakticky až do konce vyrovnaný. "Finové nás dnes nepřehráli. Oni dali jednu bramboru, pak docela hezký gól po přihrávce zpoza branky a třetí do prázdné," řekl útočník ruského Togliatti. Náročný byl podle něj zápas i s ohledem na velké teplo v O2 areně. "I kvůli tomu nám asi trošku došly síly. Mrzí nás, že si lidi nezařvali gól. Kdybychom dali jeden, třeba by to vypadalo jinak. Trochu by nás to strhlo. Bohužel, takový je hokej. Musíme na tom pracovat," dodal Zaťovič.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy