Výborný táhl Columbus. Havlátův gól Chicagu nepomohl

roj
12. 1. 2008 9:38
Výborný si připsal tři asistence

New York - Český hokejista David Výborný zářil při výhře Columbusu nad St. Louis v pátečním utkání NHL. Na vítězství 6:4  se podílel třemi asistencemi a pomohl tak oplatit St. Louis úterní porážku.

Kapitán české reprezentace, jenž se v této sezoně potýká se zraněními, nejprve přihrál v 18. minutě na přesilovkový gól Ronu Hainseyovi, jenž poslal Blue Jackets do vedení 2:1. Pak se znovu prosadil ve třetí třetině, když asistoval u dvou gólů Nikolaje Žerděva.

Ten v poslední pětiminutovce rozhodl o výsledku utkání, když v pětapadesáté minutě dostal Modrokabátníky do vedení 4:3 a za čtyři minuty už zvyšoval na 6:3. Na konečných 6:4 upravil McClement.

Pro Výborného jsou 3 body z pátečního utkání maximem v této seoně. Hlavní hvězdou utkání však byl Rus Žerděv.

Dále čtěte:
Vokoun, Olesz a Krebs dostrkali Floridu k výhře
Sparta je ve finále Super Six. Jako první český tým

"To je přesně on, dokáže rozhodovat zápasy. Momentálně je jednou ze superstar v NHL," chválil třiadvacetiletého Rusa Jason Chimera.

Havlátův gól Chicagu nepomohl

Martin Havlát sice vstřelil v dresu Chicaga gól po přesilovkové kombinaci s Robertem Langem do sítě Minnesoty, ale příliš radosti mu nepřinesl. Jeho tým prohrál 2:5 a připsal si osmou porážku v posledních osmi zápasech.

Strůjcem výhry Wild se stal autor dvou branek, Slovák Marián Gáborík.

Minnesota získala rozhodující náskok ve třetí třetině, kterou vyhrála 3:0. K vítězství výrazně pomohl hostům gólman Harding, jenž si připsal jedenačtyřicet zákroků. To jeho protějšek Chabibulin měl jen jedenáct úspěšných zásahů.

"Hard byl skvělý. Nestává se často, aby nás soupeř přestřílel 43 -16 a přesto jsme vyhráli. Měli hodně šancí," pochválil gólmana Gáborík.

V pátek měl důvod k radosti i trenér Phoenixu Wayne Gretzky.  Jeho Kojoti vyhráli ve Vancouveru 4:3 a získali šestou výhru ze sedmi posledních zápasů.

Proti bývalému klubu se blýskl Ed Jovanovski. Ten se trefil do sítě Vancouveru v přesilovce po asistenci Radima Vrbaty a byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání.

Columbus - St. Louis 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
  13. Nash, 18. Hainsey (Výborný), 28. Chimera, 55. a 59. Žerděv (na obě Výborný), 56. Fritsche - 8. Backes, 38. Boyes, 44. McDonald, 60. McClement.

Chicago - Minnesota 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
4. Sopel, 42. Havlát (Lang) - 31. a 59. Gáborík, 7. Foy, 34. Bouchard, 39. Parrish.

Calgary - NY Islanders 4:5 po sam. nájezdech (1:3, 3:1, 0:0 - 0:0)
16. a 22. Nolan, 22. Conroy, 37. Boyd - 9. a 18. Sillinger, 16. Hunter, 38. Fedotěnko, rozhodující nájezd Park.

Vancouver - Phoenix 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
9. a 52. Pyatt, 41. Kesler - 36. Mueller, 40. Jovanovski (Vrbata), 40. Yandle, 44. N. Kapanen.