Výborný s Ručinským řádili. Sparta veze výhru z Kladna

23. 9. 2008 19:45
GEUS OKNA Kladno - HC Sparta Praha 1:4
Martin Ručínský
Martin Ručínský | Foto: Ondřej Besperát

Kladno - Hokejisté Sparty zvítězili v úterním utkání sedmého kola O2 extraligy na ledě Kladna 4:1 a potvrdili tak stoupající formu.

Středočeši naopak po slibném startu do soutěže prohráli druhé utkání v řadě, poté co v neděli nestačili na České Budějovice.

V tradičně vyhecovaném duelu proti sobě nastoupili vyhlášení a ostře sledovaní útočníci. V dresu domácích zasáhlo do utkání duo Patera - Procházka. Proti nim se naopak postavila jiná dvojice navrátilců ve složení Ručinský - Výborný.

A více důvodů k radosti měli zpočátku Pražané. Poté, co kladenský Bělohlav nezužitkoval perfektně načasované Čurillovo vysunutí, udeřili na druhé straně hosté.

Kladno načal Výborný

Pět vteřin po návratu vyloučeného Bělohlava našel mladíček Látal před brankou úplně volného Davida Výborného, a ten poprvé zmrazil kladenské příznivce.

Všeny zápasy jsme sledovali minutu po minutě

Svěřenci kouče Müllera, kteří se museli v utkání obejít bez nemocného gólmana Kopřivy se vrhli za rychlým vyrovnáním, ale doplatili opět na oslabení.

Po faulu Trončinského zahrávala Sparta další početní výhodu a tu tentokrát v regulérním čase zužitkoval Michal Broš. Další z mnoha navrátilců v sestavě hostů se nejlépe zorientoval po zablokované střele Černoška a zvýšil náskok na 2:0.

Neuplynula však ani minuta a kladenští mohli snížit. Sám na Pöpperleho jel dvakrát v krátkém sledu Tenkrát, ale ani v jednom ze svých pokusů nebyl úspěšný.

Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu.
Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu. | Foto: Ondřej Besperát

Oboustranně atraktivní hokej pokračoval i ve druhém dějství.

Procházka kontroval

Lépe do něj vstoupili tentokrát domácí a již v samém úvodu si vynutili po faulu Libora Procházky početní výhodu. A také oni se mohli brzy radovat z gólu. Po souhře osy Patera - Bělohlav se dostal před Pöpperleho Martin Procházka a přesnou střelou vrátil kladenské opět do hry.

Vykřesanou naději ale mohl vzápětí uhasit Kratěna. Ten se dostal do velké šance po Trončinského zaváhání. Tváří v tvář Orctovi však trefil jen brankářův beton.

Nadále však působilo živěji spíše Kladno a brankář Pöpperle si v dalších okamžicích nemohl na nedostatek práce stěžovat. Zvláště pak, když v příštích minutách měli domácí hned další tři přesilové hry.

Ani jednu z nich však nevyužili a to se jim stalo osudné. Poté, co naopak na druhé straně pykal dvouminutový trest za hákování Bělohlav, vystřelil Ton a jeho pokus odražený od tyče dorazil za překonaného Orcta Ručinský.

„Myslím, že už je po hokeji," uvedl rezignovaně během druhé přestávky před stadionem jeden z domácích fanoušků.

A měl pravdu. Hosté si během třetí třetiny převážně hlídali náskok a kladenští nedokázali ve svých snahách překonat spolehlivě chytajícího Pöpperleho.

Nejprve ho v nepříjemném závaru neprostřelil Kalla s Tenkrátem a brzy poté domácí nezužitkovali další dvě přesilové hry. Klid tak do řad holešovického celku přinesl tři minuty před koncem po další přihrávce Látala opět David Výborný.

Kotel sparťanských fanoušků si sice ještě v závěru žádal od svých hráčů pověstného „bůra", ale k tomu už nakonec nedošlo.

GEUS OKNA Kladno - HC Sparta Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
22. Procházka (Bělohlav, Patera) - 12. Výborný (Látal, Ručinský), 17. Broš (Kratěna, Černošek), 37. Ručinský (Ton, Výborný), 57. Výborný (Látal, Procházka)
Kladno: Orct (Cikánek), Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Hořava, Trončinský, Šmach - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler - Eberle
Sparta: Pöpperle (Duba) - Černošek, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik, Vojta - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas - Mrňa