Vůjtek znovu vyškolil Hadamczika. Češi tentokrát nedali gól

20. 4. 2013 21:19
Slováci zvládli i druhý přípravný zápas proti české hokejové reprezentaci. Tentokrát vyhráli bez obdržené branky
Vladimír Vůjtek dovedl Slováky k dalšímu vítězství nad českou hokejovou reprezentací. | Foto: CPA

Bratislava - Čeští hokejisté prohráli podruhé za sebou v přípravě na blížící se mistrovství světa se Slovenskem, tentokrát v Bratislavě 0:3.

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika tak neobhájili loňský triumf v seriálu Euro Hockey Challenge, jehož byl duel součástí. Nejvíce bodů v sérii šesti zápasů získalo Švédsko.

Oba trenéři udělali oproti čtvrtečnímu souboji několik změn v sestavách. V české brance dostal šanci Salák, v obraně nastoupili Voráček, Kubát a v útoku Sekáč, Roman, Svačina a Pech.

Úvod duelu patřil domácím, kteří hýřili aktivitou a Salák si během dvou minut připsal pět zákroků. Čisté konto ale udržel. Na české straně se v útoku ukazovali zejména Pech a Gulaš, pozorného Januse ale nepřekonali. Neprosadila se ani Vránova formace s Hertlem a Vondrkou, která se od začátku jako jediná dokazovala prosadit v útočném pásmu.

Na přelomu první a druhé třetiny český tým nevyužil první přesilovou hru a krátce po jejím skončení inkasoval. Přesnou Surového přihrávku od mantinelu před branku zužitkoval Bartek. Zvýšit vedení mohli Šťastný, Daňo nebo Hudáček, Salák ale podruhé neinkasoval.

Závěr okořenily ostré souboje

Domácí byli aktivnější, ale v poslední pětiminutovce druhé části se připomněli i hosté. Svačina ale nemířil přesně, Irglovu střelu Janus vyrazil a neprosadili se ani Koukal s Vampolou nebo Novotného formace. Nástup do závěrečné třetiny ale opět patřil domácím, kteří ho nakonec proměnili i ve druhý gól.

Kukumbergovu střelu i Bližňákovu šanci ještě Salák zneškodnil, ve 43. minutě se ale po samostatné akci prosadil Hudáček. Přešel přes Mojžíše, který byl s Kolářem na ledě i při prvním inkasovaném gólu, a jeho zakončení prošlo Salákovi mezi betony.

Na ledě se poté začalo lehce jiskřit a hned třikrát putovali na trestnou lavici hráči za vzájemné šarvátky. V 55. minutě mohl duel zdramatizovat po Hertlově přihrávce zpoza branky Kolář, Janus ale střelu chytil. V poslední minutě se hosté rozhodli riskovat bez brankáře a Surový zpečetil výhru.

Český tým tak potřetí za sebou se Slovenskem vedeným koučem Vladimírem Vůjtkem prohrál.

Hokejová Euro Hockey Challenge v Bratislavě:

Slovensko - ČR 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Bartek (Surový, Ölvecký), 43. L. Hudáček (Kukumberg), 60. Surový (Bartek). Rozhodčí: Baluška, Jonák - Výleta, Ševčík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 9980.

Sestavy:

Slovensko: Janus - Švarný, Sersen, Jurčina, Vydarený, Sloboda, Mihálik, Ďaloga, Mezei - Šatan, Kukumberg, L. Hudáček - Záborský, Bližňák, Miklík - Bartek, Ölvecký, Surový - Haščák, Daňo, Šťastný. Trenér: Vladimír Vůjtek st.

ČR: Salák - Čáslava, Nakládal, Mojžíš, Kolář II, Voráček, Kubát - Irgl, Novotný, Seláč - Vondrka, Vrána, Hertl - Gulaš, Pech, Koukal - T. Rachůnek, Roman, Svačina. Trenér: Alois Hadamczik.