Vůjtek se nemůže dočkat MS v Praze a Ostravě. Bude to vrchol

ČTK ČTK
7. 7. 2014 11:45
Hokejový kouč Vladimír Vůjtek starší se na příští mistrovství světa v Ostravě těší jako na třetí vrchol své trenérské kariéry.
Vladimír Vůjtek.
Vladimír Vůjtek. | Foto: CPA

Frýdlant nad Ostravicí - Hokejový kouč Vladimír Vůjtek starší se na příští mistrovství světa v Ostravě těší jako na třetí vrchol své trenérské kariéry. Sedmašedesátiletý bývalý lodivod Vítkovic by na něm měl završit čtvrtou sezonu u slovenské reprezentace.

Vůjtek po letošním šampionátu v Bělorusku, kde se Slováci neprobojovali do play off, musel stejně jako po neúspěšně olympiádě v Soči znovu čelit kritice, ale vedení národního svazu dalo zkušenému stratégovi novou smlouvu i na příští sezonu.

"Já jsem měl tříletou smlouvu, tu jsem dodržel. Samozřejmě, že byly nějaké problémy a všechno nebylo ideální, nevyšla olympiáda v Soči. Ale výkonný výbor chtěl, abych pokračoval, tak jsem to s radostí přijal," řekl Vůjtek ČTK a Moravskoslezskému deníku.

"Už to tolik neprožívám"

Dva roky po senzačním stříbru se slovenskou reprezentací na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku poznal odvrácenou tvář své profese podruhé během čtyř měsíců. Část slovenské odborné i laické veřejnosti po olympiádě v Soči, kde tým obsadil jedenácté místo, nelibě nesla i marnou snahu silně omlazeného národního mužstva o postup do čtvrtfinále na šampionátu v Bělorusku.

"Já už to nijak dramaticky neprožívám, bral jsem to realisticky. Ale samozřejmě jsem byl velice rád, že mi nabídli to prodloužení o další rok. Hlavně kvůli tomu, že šampionát je v Ostravě. Očekávám obrovský zájem slovenských fanoušků, skvělou atmosféru, takže to je pro mě velice lákavé," řekl Vůjtek.

Pikantní a výjimečný pro něj bude ostravský turnaj i tím, že se odehraje jen pár kilometrů od jeho domu v Klimkovicích a v hale, kde jako vítkovický trenér strávil spoustu let. "Bude to pro mě asi taková třetí nejvyšší meta. Řadím to určitě za angažmá v Jaroslavli, kde jsem získal dva tituly, a stříbro na mistrovství světa před dvěma lety. Tohle bude takový asi můj třetí vrchol kariéry," konstatoval Vůjtek.

Přijde znovu houf omluvenek?

Trenér, který kdysi vedl rovněž Kazaň, Dynamo Moskva, Třinec či Zlín, se neodvážil odhadovat, zda se další světový šampionát díky velké invazi slovenských fanoušků stane zajímavější i pro hráče, kteří se mu před letošním mistrovstvím houfně omlouvali.

"Nelze to dneska říct, protože těch aspektů je tam celá řada. Mohou tam zasáhnout zranění, pro některé hráče končí sezona brzy a než se připravovat dva měsíce na mistrovství, dávají přednost přípravě na další sezonu. Aspektů, které tvorbu týmu ovlivňují, je více," řekl Vůjtek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy