Voráček už boduje i v přípravě, Polák předvedl novému trenérovi své pěsti

22. 9. 2015 7:47
Že nic nezapomněl ze své loňské formy, ukázal v přípravném zápase proti New Yorku Islanders Jakub Voráček. Český hokejový útočník přispěl v přípravném zápase NHL dvěma přihrávkami k výhře Philadelphie 5:3. Vidět ale byli v pondělních zápasech i jiní Češi. Hvězdou zápasu Calgary proti Edmontonu se stal Michael Frolík, Roman Polák v dresu Toronta zase rozdával rány v první letošní bitce.
Bitka Romana Poláka | Video: youtube

New York - Že nic nezapomněl ze své loňské formy, ukázal v přípravném zápase proti New Yorku Islanders Jakub Voráček. Český hokejový útočník přispěl v přípravném zápase NHL dvěma přihrávkami k výhře Philadelphie 5:3.

Vidět ale byli v pondělních zápasech i jiní Češi. Hvězdou zápasu Calgary proti Edmontonu se stal Michael Frolík, Roman Polák v dresu Toronta zase rozdával rány v první letošní bitce.

Na výhře Flyers se kromě dvoubodového Voráčka podílel také gólman Michal Neuvirth, který odchytal celý zápas a z 19 střel inkasoval tři góly. Procentuální úspěšnost se mu tak zastavila na 84 procentech.

Mezi asistenty se zapsal také obránce Marek Židlický, který v dalším zápase proti Flyers pomohl Islanders k výhře 3:2. Milan Michálek zase nahrál na gól Ottawy proti Torontu, které nakonec vyhrálo 4:3 v prodloužení. V dresu Maple Leafs se předvedl také obránce Polák, který si to rozdal v pěstním souboji s Davidem Dziurzynskim a jednoznačně vyhrál.

V brance Los Angeles odchytal druhou polovinu duelu v Bakersfieldu proti Arizoně Patrik Bartošák, který za stavu 2:0 nahradil Jeana-Francoise Berubeho a při výhře 5:1 inkasoval z 13 střel jedinou branku.

Sedmadvacetiletý Frolík, který po dvou letech ve Winnipegu na začátku července podepsal s Flames jako nechráněný volný hráč pětiletou smlouvu na 21,5 milionu dolarů, otevřel skóre v 27. minutě v přesilové hře. Za 48 sekund ale vyrovnal Mark Letestu a v závěru rozhodli Benoit Pouliot a Justin Schultz. Frolík, vítěz Stanleyova poháru z roku 2013 s Chicagem, byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Voráček, pátý nejproduktivnější hráč minulého ročníku NHL, nejdříve v šesté minutě přihrál v přesilovce na úvodní gól Michaelu Rafflovi a ve 44. minutě za stavu 3:3 asistoval i u vítězné branky Michaela Del Zotta.

Přípravné zápasy před NHL:

New York Rangers - New Jersey 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
5. a 60. Megna, 2. Gibbons, 39. Kreider, 39. Stalberg, 55. Lindberg - 8. Tootoo, 37. Sislo, 58. Larsson.

Washington - Carolina 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
44. T. Wilson, 54. D. Roy.

Columbus - Pittsburgh 0:1 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující sam. nájezd Bennett.

New York Islanders - Philadelphia 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 20. Tavares, 24. Lee (Židlický), 34. Petrov - 40. Leier, 42. B. Schenn.

Philadelphia - New York Islanders 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) - hráno v Allentownu
6. Raffl (Voráček), 25. Konecny, 29. Lecavalier, 44. Zotto (Voráček), 60. Bellemare - 9. Wright, 26. Quine, 43. Vaive. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, inkasoval z 19 střel tři branky a měl úspěšnost 84,21.

Toronto - Ottawa 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 9. a 44. Parenteau, 10. Spaling, 58. Percy - 47. Hoffman.

Ottawa - Toronto 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Prince, 14. Ryan, 32. E. Karlsson (M. Michálek) - 44. a 61. Lupul, 17. Phaneuf, 26. Brennan.

Minnesota - Buffalo 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
14. Spurgeon, 32. Mikael Granlund - 19. Deslauriers, 42. Moulson, 46. Eichel.

Edmonton - Calgary 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 15. Miller, 54. Draisaitl, 55. Lander, 59. Jakupov - 15. Kylington, 34. Markus Granlund.

Calgary - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 27. Frolík - 17. Letestu, 58. Pouliot, 60. Schultz.

Arizona - Los Angeles 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) - hráno v Bakersfieldu
Branky: 45. Duclair - 4. a 40. Shore, 37. a 41. Toffoli, 4. Weal. Brankář Patrik Bartošák (Los Angeles) odchytal 28:07 minuty, inkasoval ze 13 střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 92,31 procenta.

Vancouver - San Jose 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - hráno ve Victorii
Branka: 62. Cracknell.