Voráček nahrával, ale Philadelphia padla na ledě Vrbatových Canucks

3. 11. 2015 6:42
Po jedné asistenci si připsali český hráči v zápase Vancouveru s Philadelphií. Za domácí vítěze to byl Radim Vrbata, na jediný gól Flyers nahrával Jakub Voráček.
Jakub Voráček.
Jakub Voráček. | Foto: Ludvík Hradilek

New York - Hokejisté Philadelphie prohráli v pondělním zápase NHL na ledě Vancouveru 1:4. Na jediný gól hostí nahrával český útočník Jakub Voráček. V dresu vítězů si jednu asistenci připsal Radim Vrbata.

Obhájci Stanley Cupu z Chicaga zdolali v souboji posledních dvou šampionů Los Angeles 4:2 a tím ukončili sedmizápasovou vítěznou sérii Králů.

Palba Flyers skončila u prvního vyrovnání

Vancouver měl skvělý vstup do utkání a už po 68 sekundách hry otevřel skóre Jannik Hansen, který se po rychlém protiútoku ocitl sám před brankou a gólmana Steva Masona překonal perfektním blafákem do bekhendu.

Z pokračujícího náporu ale Canucks další gól nevytěžili, hosté postupně vyrovnali hru a na začátku druhé třetiny i skóre, když Voráček vyslal do útoku Claudea Girouxe, ten si nádherně odstavil obránce Bartkowskiho a ještě krásněji zakončil.

Zlom přinesla chyba brankáře

Jenže další góly už trápící se Flyers nepřidali. Naopak v polovině zápasu při hře čtyři na čtyři vybruslil zpoza branky Bo Horvat, střelou po ledě překvapil Masona a poslal Vancouver znovu do vedení.

Ve třetí třetině pak už na ledě jasně dominovali domácí hokejisté, jejichž tlak vyčíslil trefou na 3:1 kanadský nováček Jake Virtanen, který po samostatné akci oslavil svůj premiérový gól v NHL. Minutu před koncem pak pečetil výhru po Vrbatově přihrávce Bartkowski střelou do prázdné branky.

Chicago sice doma sice po dvou třetinách prohrávali s Kings 1:2, ve třetí části ale skóre otočili třemi góly. Také ve třetím duelu uspěl domácí tým, když Toronto porazilo Dallas 4:1.

"Soupeř hrál výborně. Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas," ocenil výkon Kings brankář domácích Corey Crawford, který k výhře přispěl 33 zákroky. "V první třetině jsem dostal dva zbytečné góly, ale jinak jsme hráli celý zápas dobře a nakonec dokázali rozhodnout," radoval se Crawford.

Statistika NHL:

Toronto - Dallas 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 21. a 33. Lupul, 9. Boyes, 60. Rielly - 10. Jamie Benn. Střely na branku: 26:44. Diváci: 19.087. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Lupul, 3. Boyes (všichni Toronto).

Chicago - Los Angeles 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky: 7. Toews, 42. P. Kane, 50. Teravainen, 59. Anisimov - 15. Martinez, 19. Kopitar. Střely na branku: 26:35. Diváci: 21.534. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Muzin (Los Angeles).

Vancouver - Philadelphia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 2. Hansen, 31. Horvat, 49. Virtanen, 60. Bartkowski (Vrbata) - 23. Giroux (Voráček). Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.264. Hvězdy zápasu: 1. Virtanen, 2. Horvat, 3. Miller (všichni Vancouver).