23. 10. 2008 8:28
Olesz se poprvé trefil, Florida poprvé vyhrála venku
Craig Anderson zastínil Vokouna. Chytil 41 ze 42 střel.
Craig Anderson zastínil Vokouna. Chytil 41 ze 42 střel. | Foto: Reuters

Ottawa - Hokejisté Floridy Panthers se v NHL dočkali na ledě Ottawy svého prvního vítězství na ledě soupeře, Rostislav Olesz se dočkal svého prvního gólu.

Český útočník dal důležitý rychlý úvodní gól. Již v 5. minutě to bylo 1:0, v 6. už 2:0.

Čtěte více: V NHL se rodí nová česká hvězda. Další Kladeňák Voráček

Utkání nicméně nerozhodovali střelci, ale brankář. Největší hvězdou se stal náhradník Tomáše Vokouna Craig Anderson, jenž pochytal 41 střel ze 42.

Ottawa dokázala pouze snížit, když se ve 23. minutě trefil po asistenci Filipa Kuby kapitán Daniel Alfredsson.

Zápas nakonec skončil 3:1 pro hosty.

Ottawa - Florida 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 23. Afredsson (Kuba) - 5. Olesz, 6. Horton, 32. Stillman

Chicago - Edmonton 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Sharp, 19. Seabrook, 33. Johnson (Havlát)

New Jersey - Dallas 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 30. a 31. Madden, 2. Langenbrunner, 50. Parise, 51. Clarkson

St. Louis - Detroit 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 40. Tkachuk, 51. Boyes, 59. Oshie - 12. Zetterberg, 22. Holmström, 38. Lidström, 55. Franzen

Philadelphia - San Jose 6:7 SN (3:4, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 24. a 42. Lupul, 1. Carter, 13. Richards, 18. Upshall, 59. Briere - 8. a rozhodující nájezd Pavelski, 16. a 41. Marleau, 9. Clowe, 20. Setoguchi, 33. Boyle