Vítkovickou ocel dnes zakalí Kuba i Polák. Kubina vyčkává

David Procházka
14. 11. 2012 10:37
Defenziva vítkovického Steelu dnes může v zápase se Slavií počítat s obránci Filipem Kubou a Romanem Polákem.
Vítkovice dnes čeká zápas v pražském Edenu.
Vítkovice dnes čeká zápas v pražském Edenu. | Foto: Lenka Rybaříková

Ostrava - Hokejové Vítkovice se v dosavadním průběhu extraligové sezony překvapivě trápí, už došlo k výměně trenérů i posílení hráčského kádru. Tým posílili obránci z NHL Roman Polák a Filip Kuba, další srdcař Pavel Kubina však stále kvůli dceři a její školní docházce zůstává ve floridském St. Petersburgu.

Prezident hokejových Vítkovic František Černík není z formy klubu nadšený, ale věří ve zlepšení. „Už dnes na Slavii dnes nastoupí Roman Polák i Filip Kuba,“ prozradil Černík Aktuálně.cz. Polák se zotavoval ze zranění, v případě dalšího obránce z NHL Kuby šlo o vyřízení pojistky.

„Dnes naskočí oba do sestavy a věřím, že to bude na Slavii cítit. V obraně jsme měli velké problémy. Od dobré defenzivy se musíme odrazit,“ doplňuje Černík.

Kubina čeká na Floridě

V případě svého zetě Pavla Kubiny však nemá Černík pro vítkovické fanoušky dobré zprávy. „Do konce listopadu určitě nepřijede,“ říká na adresu manžela své dcery Andrey. „Dcera jim začala chodit letos do školy a je pro ně těžké odjet do Ostravy a nevědět, že se třeba za pár týdnů budou zase vracet zpět,“ vysvětluje.

 Pavel Kubina je po loňské výměně z Tampy do Philadelphie bez angažmá, v době výluky NHL nemůže o novém angažmá jednat. „Pokud by NHL začala, neměl by problém sehnat angažmá. V tuhle chvíli musí čekat na vývoj situace. Kdyby NHL byla pro letošek definitivně odpískána, tak určitě přijede hrát za Vítkovice. Nemůže si dovolit v 35 letech vynechat celou sezonu a žádnou nižší zámořskou soutěž hrát nebude,“ ujišťuje Černík.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy