Vítkovickou ocel dnes zakalí Kuba i Polák. Kubina vyčkává

David Procházka
14. 11. 2012 10:37
Defenziva vítkovického Steelu dnes může v zápase se Slavií počítat s obránci Filipem Kubou a Romanem Polákem.
Vítkovice dnes čeká zápas v pražském Edenu.
Vítkovice dnes čeká zápas v pražském Edenu. | Foto: Lenka Rybaříková

Ostrava - Hokejové Vítkovice se v dosavadním průběhu extraligové sezony překvapivě trápí, už došlo k výměně trenérů i posílení hráčského kádru. Tým posílili obránci z NHL Roman Polák a Filip Kuba, další srdcař Pavel Kubina však stále kvůli dceři a její školní docházce zůstává ve floridském St. Petersburgu.

Prezident hokejových Vítkovic František Černík není z formy klubu nadšený, ale věří ve zlepšení. „Už dnes na Slavii dnes nastoupí Roman Polák i Filip Kuba,“ prozradil Černík Aktuálně.cz. Polák se zotavoval ze zranění, v případě dalšího obránce z NHL Kuby šlo o vyřízení pojistky.

„Dnes naskočí oba do sestavy a věřím, že to bude na Slavii cítit. V obraně jsme měli velké problémy. Od dobré defenzivy se musíme odrazit,“ doplňuje Černík.

Kubina čeká na Floridě

V případě svého zetě Pavla Kubiny však nemá Černík pro vítkovické fanoušky dobré zprávy. „Do konce listopadu určitě nepřijede,“ říká na adresu manžela své dcery Andrey. „Dcera jim začala chodit letos do školy a je pro ně těžké odjet do Ostravy a nevědět, že se třeba za pár týdnů budou zase vracet zpět,“ vysvětluje.

 Pavel Kubina je po loňské výměně z Tampy do Philadelphie bez angažmá, v době výluky NHL nemůže o novém angažmá jednat. „Pokud by NHL začala, neměl by problém sehnat angažmá. V tuhle chvíli musí čekat na vývoj situace. Kdyby NHL byla pro letošek definitivně odpískána, tak určitě přijede hrát za Vítkovice. Nemůže si dovolit v 35 letech vynechat celou sezonu a žádnou nižší zámořskou soutěž hrát nebude,“ ujišťuje Černík.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy