Vítkovice s Davosem na Spengler Cupu vyhořely

27. 12. 2013 22:29
Vítkovice nenavázaly na dobrý výkon ze zápasu s Kanadou a ve svém druhém vystoupení na Spenglerově poháru prohrály s Davosem 1:5.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Davos - Hokejové Vítkovice nenavázaly na dobrý výkon ze zápasu s Kanadou a ve svém druhém vystoupení na letošním Spenglerově poháru prohrály s Davosem vysoko 1:5.

Osudným se jim stal start utkání, když už za čtyři minuty hry po hrubých chybách obrany prohrávaly o dva góly.

Další dva góly inkasovali Ostravané ve druhé části, kdy nejprve puk smolně přeskákal přes Málkova záda, a poté od modré přetavil přesilovku v gól Gregory Hoffman.

Narposto stejným způsobem poté navýšil skóre obránce Ville Koistinen na začátku třetí části. Vítkovice se dočkaly alespoň čestného úspěchu díky brance Romana Szturce z 45. minuty.

Nejlepším českým momentem v utkání nicméně patrně byla předzápasová rozlučka Josefa Marhy s vyprodanou halou Vaillant, které někdejší dlouholetou oporu Davosu vřele uvítalo.

Dnešní prohra Vítkovic znamená, že Steel skončí ve skupině Cattini poslední a v neděli se od 15:00 o semifinále utká s druhým týmem skupiny Torriani (Servette / CSKA Moskva).

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina Cattini:

HC Davos - Vítkovice Steel 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Forster (Guggisberg), 4. Wiser (Bürgler, Arx), 23. Grossmann (Back), 27. Hofmann (O'Connor), 44. Koistinen (Bürgler) - 45. Szturc (M. Hlinka). Rozhodčí: Olenin, Massy - Arm, Kohler. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 6303 (vyprodáno).

Sestava Vítkovic: Málek - Sloboda, Kudělka, Randegger, Stehlík, Bail, M. Hruška, Dudáš, Pastor - Svačina, Huna, Roman - E. Němec, Húževka, Strapáč - M. Hlinka, Szturc, Vandas - Valčák, Kucsera, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

1. Davos 1 1 0 0 0 5:1 3
2. Kanada 1 1 0 0 0 5:4 3
3. Vítkovice 2 0 0 0 2 5:10 0