VIDEO Tučňáci znovu zdolali Jágrův tým, Detroit končí

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 4. 2012 7:27
Pittsburgh - Philadelphia 3:2, Nashville - Detroit 2:1

New York - Hokejisté Philadelphie nevyužili ani druhý mečbol v úvodním kole play off zámořské NHL a po prohře v Pittsburghu už vedou na zápasy pouze 3:2.

Přestřelka se tentokrát konala pouze v první polovině utkání a znovu platilo, že tým, který vedl, nakonec odjel z ledu poražen. Flyers v první třetině dvakrát vedli rozdílem jedné branky, ve druhé třetině ale Penguins skóre otočili a od té doby už se stav nezměnil.

VIDEO Ovečkin k smíchu. Nedal gól a spadl na střídačku
3:10! Jágrova Philadelphia dostala ledovou sprchu

Letcům nepomohla ani jedna asistence českého útočníka Jaromíra Jágra. Ten se díky bodu posunul už na osmé místo v historické tabulce produktivity. Svou bilanci vylepšil na 188 bodů za 78 branek a 110 asistencí ze 174 zápasů a předstihl Douga Gilmoura.

Stejně bodů získal i sedmý Joe Sakic, jehož může legendární osmašedesátka překonat již v dalším utkání.

Klíčovým mužem byl zejména pittsburghský brankář Marc André Fleury, který byl za svůj výkon po zásluze odměněn cenou pro první hvězdu utkání.

V letošním play off překvapivě dohrál Detroit. Rudá křídla prohrála v Nashvillu 1:2 a celou sérii ztratila jednoznačným poměrem 1:4.

Predátořii vedli poté, co Daniel Legwand přihrál na gól Alexandru Radulovovi. Detroit dokázal vyrovnat, trefil se český útočník Jiří Hudler. Jenže v první minutě třetí třetiny zaznamenal rozhodující branku Legwand, shodou okolností rodák z Detroitu.

Podívejte se na video z utkání Nashville - Detroit:

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - Philadelphia 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 15. Sullivan, 27. J. Staal, 30. Kennedy - 12. Carle (Jágr), 18. Hartnell. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.268. Stav série: 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Nashville - Detroit 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 17. Radulov, 41. Legwand - 34. Hudler. Střely na branku: 25:22. Diváci: 17.113. Konečný stav série: 4:1.