23. 2. 2012 8:35
Ottawa - Washington 5:2, Colorado - Los Angeles 4:1
Milan Michálek
Milan Michálek | Foto: Reuters

Praha - Milan Michálek se stal hlavní hvězdou utkání Ottawy proti Washingtonu, když k výhře Senátorů 5:2 přispěl dvěma góly a asistencí.

S 27 trefami se rodák z Jindřichova Hradce posunul v tabulce střelců na deváté místo.

Z produktivity Michálka a jeho spoluhráčů však rozhodně neměl radost gólman Tomáš Vokoun v bráně Capitals, jehož podruhé za sebou během tří dnů střídal krajan Michal Neuvirth.

VIDEO Jágr v prodloužení vstřelil Pavelcovi vítězný gól
Debakl Capitals. Neuvirth střídal Vokouna za pět minut

Zatímco v pondělí se Vokoun poroučel na střídačku už po pěti minutách, tentokrát vydržel do 33. minuty, než v přesilovce zvýšil na 4:0 Chris Phillips. Neuvirth už gól za svá záda nepustil a za stavu 4:2 dokonce hosté pomýšleli na vyrovnání, ovšem při závěrečné power-play inkasovali popáté.

Tři body za gól a dvě asistence si připsal také Michálkův spoluhráč Erik Karlsson, který se 60 body kraluje kanadskému bodování obránců.

Výsledky NHL:

Ottawa - Washington 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
15. a 24. M. Michálek, 10. Karlsson (M. Michálek), 33. Phillips, 59. Foligno - 43. Carlson, 50. Perreault. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 32 minut, z 11 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 63,6 procenta, Michal Neuvirth ve zbytku zápasu ze 14 střel neinkasoval.

Colorado - Los Angeles 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
14. a 33. Stastny, 8. Olver, 18. McClement - 45. Brown.

St. Louis - Boston 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
8. Stewart, 13. Reaves - 3. a 50. Marchand, 7. Lucic, 20. Kelly.

Na Michálkův gól na 2:0 se podívejte ZDE: