Debakl Capitals. Neuvirth střídal Vokouna za pět minut

21. 2. 2012 7:06
Dvě asistence si připsal Tlustý, jednu Špaček
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Reuters

Praha - Pouhých pět minut a devět sekund vydržel v bráně Washingtonu v utkání proti Carolině Tomáš Vokoun.

Poté, co inkasoval od Hurikánů dva slepené góly, však zamířil na střídačku a přepustil své místo krajanu Michalu Neuvirthovi.

"Jen jsme se snažili něco změnit. Chtěli jsme zpomalit hru, otupit jejich nápor, proto jsme nasadili Neuvyho. Ale nepomohlo to," vysvětloval hostující kouč Dale Hunter.

Skvělý Pavelec vychytal výhru proti Coloradu
VIDEO Jágr dal Pittsburghu dva góly za 18 vteřin

Ani druhému českému brankáři se ale nepodařilo zabránit dalším pukům v síti Capitals a přestože si připsal třicet úspěšných zákroků, sám ještě při obrovské střelecké převaze domácího týmu (40:17) také třikrát inkasoval.

Dvěma asistencemi se na výhře nejhoršího týmu Východní konference 5:0 podílel Jiří Tlustý, jenž bodoval už v osmém utkání v řadě. Jednu gólovou přihrávku přidal Jaroslav Špaček.

Rovněž druhý pondělní zápas skončil jednoznačným výsledkem - Ottawa deklasovala New York Islanders 6:0, u poslední trefy si připsal asistenci Filip Kuba.

Carolina - Washington 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
26. a 46. E. Staal (na druhou Špaček), 4. Faulk (Tlustý), 6. A. Stewart (Tlustý), 20. Nödl. Brankář Tomáš Vokoun odchytal pět minut, inkasoval dvě branky ze 7 střel a úspěšnost zásahů měl 71,43 procenta. Zbytek utkání dochytal Michal Neuvirth, kryl 30 ze 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta.

NY Islanders - Ottawa 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
2. a 15. Karlsson, 2. a 51. Spezza (na druhou Kuba), 30. Phillips, 50. Lee.