VIDEO Ovečkin podle píchl soupeře. Trest ale nedostal

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 12. 2011 13:00
Za simulování byl naopak vyloučen soupeř
Alexandr Ovečkin trest za podlý faul nedostal, za simulování naopak pykal soupeř | Foto: Reuters

Ottawa - Přestože Alexander Ovečkin ve středečním zápase NHL na ledě Ottawy protrhnul po pěti duelech svůj střelecký půst, a přispěl tak k obratu zápasu a výhře Washingtonu 5:3, v zámoří se nyní mluví hlavně o jeho podlém chování.

Ruský útočník si svou frustraci vybil zákeřným způsobem na ottawském tvrďákovi Chrisi Neilovi, rozhodčí však nejenže píchnutí Ovečkinovy čepele do Neilových slabin nepostřehli, naopak útočníka Ottawy, který se svíjel na ledě, vyloučili za simulování.

I když rozhodčí neudělili Ovečkinovi trest ve hře, někdejšímu nejproduktivnějšímu hráči soutěže a nejlepšímu střelci, který se však stejně jako jeho tým v současné době trápí, přesto hrozí dodatečný trest, po němž zámořská média i Neil volají.

Jágr pomohl gólem k obratu Flyers, trefil se i Michálek

"Jako by mě píchnul vidlema do střev. Štve mě, jak to rozhodčí posoudili," popsal Neil zákrok na serveru NHL.com.

"Doufám, že se na to ještě podívají a uznají, že mě Ovečkin dostihl a bodnul. Sudím to nevyčítám, dělají chyby jako my, ale doufám, že se případem bude zabývat vedení ligy," dodal.

K celé situaci došlo ve 29. minutě za stavu 1:0 pro Washington, který byl v útočném pásmu soupeře. U mantinelu si ruský útočník snažil pokrýt puk, v plné rychlosti jej však atakoval tvrdým, ale čistým zákrokem Neil, a o puk jej tak připravil.

Ovečkin sice zákrok ustál, při návratu z útočné třetiny však útočníka soupeře dojel a špičkou čepele jej píchl do břicha. Neill se hned po zákroku sesunul k ledu, držel za břicho a marně se pokusil postavit. I proto jej verdikt sudích musel překvapit.

"Nejsem zákeřný, sám jsem byl překvapený, co se stalo," snažil se před novináři hájit Ovečkin, který v 55. minutě otočil stav na 3:2 a pomohl týmu k posunu právě před svého soupeře na osmé místo Východní konference.

Kapitán Washingtonu, který se trefil teprve podruhé z posledních třinácti zápasů a připsal si devátý gól sezony, však jen těžko s tímto obhájením  u disciplinární komise uspěje a zřejmě bude svému týmu delší čas chybět.

Podívejte se na Ovečkinův podlý zákrok (zdroj youtube.com)