VIDEO Jágr zase perlil. Můj vzor? Přece Jaromír Jágr

Jaromír Jágr vtipkoval při finálové představovačce.
Jaromír Jágr vtipkoval při finálové představovačce. | Video: youtube.com

Praha - Rozmrzelost z dlouhé série bez gólu? Napětí z finálových bojů o Stanley Cup? Jaromír Jágr se nad takové ´banality´ dokáže hravě povznést.

Známý vtipálek to opět prokázal při finálové představovačce.

Zatímco jeho krajan a týmový parťák David Krejčí odpověděl přesně podle šablony "Jsem David Krejčí ze Šternberku v České republice a mým vzorem byl Jaromír Jágr", jeho následovník Jágr označil za svůj vzor sám sebe.

"Ahoj, jsem Jaromír Jágr z Kladna v České republice a mým vzorem byl Jaromír Jágr," řekla legendární 68 a neubránila se smíchu stejně jako okolní štáb.

Náladu Jágrovi zlepšila i sobotní výhra nad Chicagem v prodloužení 2:1, díky níž Boston srovnal stav finálové série na 1:1.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy