VIDEO Jágr v pořadí nahrávačů překonal Dionna a stíhá Howea

Sport ČTK nhl.com, Sport, ČTK
5. 3. 2014 8:22
Podívejte se na asistenci Jaromíra Jágra, díky níž se v historické tabulce nahrávačů NHL osamostatnil na deváté příčce.
Podívejte se na asistenci Jaromíra Jágra, díky níž se v historické tabulce nahrávačů NHL osamostatnil na deváté příčce. | Video: nhl.com

Praha - Jaromír Jágr překonává historické milníky jako na běžicím páse. V noci na dnešek přidal český útočník na své konto ve statistikách základní části NHL asistenci číslo 1041, čímž na deváté příčce celkového pořadí překonal Marcela Dionna.

Jágr legendárního útočníka 70. a 80. let pokořil při výhře 4:3 nad Detroitem, kdy si připsal přihrávku na třetí trefu Travise Zajace.

Nyní má dvaačtyřicetiletý útočník před sebou Gordieho Howea, na něhož ztrácí osm asistencí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy