VIDEO Jágr se vrátil a prohrál. Letce srazil bek Kuba

9. 1. 2012 8:00
Ottawa - Philadelphia 6:4, Kuba mužem zápasu
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: Reuters

Ottawa - Obránce Filip Kuba pokazil Jaromíru Jágrovi návrat do kolotoče zámořské NHL. Hvězdný útočník po pauze zaviněné zraněním znovu nastoupil, jeho Philadelphia ovšem prohrála na ledě Ottawy 4:6.

A klíčovou roli hrál právě český bek, který byl vyhlášen první hvězdou utkání. Senátoři nejprve vedli 2:1, po dvou třetinách prohrávali 2:4, pak ovšem dokázali vyrovnat a pouhou minutu a jedenáct vteřin před koncem třetí třetiny Kuba svou trefou dokonal obrat.

Voráček dvěma asistencemi pomohl k výhře nad Ottawou
Famózní tisící zápas Eliáše: Gól a dvě asistence

Při power-play Letců vzápětí navýšil náskok Ottawy Nick Foligno. Legendární Jágr nezaznamenal žádný kanadský bod, naopak figuroval u branky soupeře na 4:4. V útočném pásmu ztratil kotouč a Švéd Karlsson proměnil brejk.

Asistenci u třetího gólu domácích si připsal útočník Milan Michálek. Ottawě se na domácím ledě povedla odveta za sobotní duel ve Philadelphii, kde podlehla 2:3 v prodloužení.

V souboji dvou nejhorších týmů Západní konference, Anaheimu a Columbusu, se strhla divoká přestřelka. Domácí Mocní kačeři nakonec vyhráli 7:4. Hattrick zaznamenal útočník Corey Perry, dva góly přidal finský veterán Teemu Selänne.

Modrokabátníkům nebyly nic platné ani dva kanadské body českého forvarda Václava Prospala.

Podívejte se na gólové momenty zápasu mezi Ottawou a Philadelphií (zdroj:

Ottawa - Philadelphia 6:4
(2:3, 0:1, 4:0)
Branky: 1. Alfredsson, 9. Neil, 44. Greening (M. Michálek), 47. Karlsson, 59. Kuba, 60. Foligno - 3. Meszároš, 16. Bourdon, 17. Couturier, 35. Read. Střely na branku: 38:37. Diváci: 20.028.

Anaheim - Columbus 7:4 (4:1, 1:1, 2:2)
Branky: 14., 39. a 60. Perry, 19. a 41. Selänne, 3. Cogliano, 19. S. Koivu - 18. a 45. Nash (na první Prospal), 25. Brassard, 55. Prospal. Střely na branku: 27:18. Diváci: 13.053.

Chicago - Detroit 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 4. Bolland, 5. Sharp (Frolík) - 14. Filppula (Hudler), 56. Cleary, 64. Dacjuk. Střely na branku: 31:27. Diváci: 21.858.