Voráček dvěma asistencemi pomohl k výhře nad Ottawou

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 1. 2012 9:00
Philadelphia - Ottawa 3:2PP, Boston - Vancouver 3:4

Philadelphia/Boston - Jakub Voráček přispěl dvěma asistencemi k výhře Philadelphie 3:2 v prodloužení v sobotním zápase NHL nad Ottawou. Hrdinou zápasu se však stal centr jeho druhého útoku Danny Briere, který zaznamenal hattrick.

Voráček nahrál ve 12. minutě Briereovi na úvodní gól zápasu, ve 32. minutě však vyrovnal Voráčkův reprezentační kolega Milan Michálek, který si připsal na své konto jubilejní 20. gól v sezoně.

Ve 47. minutě se pak Filip Kuba asistencí na gól Bobbyho Buttlera postaral o obrat ve skóre, o tři minuty později však Briere vyrovnal.

Famózní tisící zápas Eliáše: Gól a dvě asistence
NHL se hrát jinak nebude. Moc by se cestovalo

Zápas pak dospěl do prodloužení, v němž Voráček šest sekund před jeho koncem přihrál na vítězný Brierův gól.

Druhý český útočník Flyers Jaromír Jágr naopak v sestavě kvůli zranění třísel už druhý zápas po sobě chyběl.

Krejčího gól k bodům proti Vancouveru nepomohl

V odvetě finále loňského Stanleyova poháru se trefil i další český útočník Krejčí, jehož gól však Bostonu proti Vancouveru na body nestačil.

Boston sice v polovině zápasu vedl 2:1, vedoucí tým Západní konference však v rozmezí 36. a 41. minuty otočil skóre na 2:4, když všechny čtyři góly vstřelil v přesilových hrách.

Krejčí sice o minutu později snížil, a bodoval tak v osmém utkání v řadě, vyrovnat se však už Bostonu nepodařilo.

Vancouver tak zvýšil náskok na druhé místo na dva body, naopak Boston ztrácí ve Východní konferenci na vedoucí NY Rangers stále tři body. Philadelphia se pak na obhájce titulu přiblížila na jediný bod.

Asistenci si v třetím odpoledním zápase připsal i obránce Edmontonu Ladislav Šmíd, jeho Edmonton však vedení neudržel a v Dallasu prohrál 1:4.

Pavelec přispěl k výhře v Buffalu, Hudlerův gól nestačil

Ve večerních zápasech se z českých zástupců nejvíce dařilo brankáři Ondřeji Pavelcovi, který přispěl jedenatřiceti zásahy k výhře hokejistů Winnipegu 2:1 v prodloužení na ledě Buffala a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec | Foto: Reuters

Winnipegu, který vyrovnával ve 40. minutě, rozhodl o své výhře hned v první minutě prodloužení, když se trefil Johnny Oduya.

Další český brankář Tomáš Vokoun si sice připsal 34 úspěšných zákroků, na ledě San Jose však inkasoval čtyři góly a jeho Washington prohrál 2:5.

Vedle Michálka a Krejčího se trefil i útočník Detroitu Jiří Hudler, který svým gólem pomohl v Torontu smazat tříbrankový deficit, jeho tým však nakonec prohrál 3:4.

Stejně jako Voráček pomohli dvěma asistencemi svým týmům k výhrám útočníci Martin Erat a Vladimír Sobotka.

Erat přispěl k výhře Nashvillu 5:2 nad Carolinou a Sobotka k výhře St. Louis 4:0 nad Coloradem. St. Louis se díky tomu posunul na druhé místo Západní konference před Chicago, na vedoucí Vancouver ztrácí dva body.

Iginla jako třetí aktivní hráč zaznamenal 500. gól v NHL

Jednou asistencí přispěl k výhře New Jersey 3:1 na ledě Pittsburghu Patrik Eliáš, David Vrbata a Rostislav Klesla zase asistencemi přispěli k výhře Phoenixu 5:1 nad NY Islanders. Hattrickem se zaskvěl kapitán Phoenixu Shane Doan.

Další kanadský útočník a kapitán Calgary Jarome Iginla vstřelil v zápase s Minnesotou (3:1) svůj  pětistý gól v NHL a stal se 42. hráčem v historii soutěže, který této mety dosáhl.

Ze současných hráčů dali v NHL více branek jen Jaromír Jágr (658) a Teemu Selänne (649).

Philadelphia - Ottawa 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 12., 50. a 65. Briere (na první a třetí Voráček) - 22. M. Michálek, 47. Butler (Kuba). Střely na branku: 39:37. Diváci: 19.792.

Boston - Vancouver 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 15. Marchand, 27. Peverley, 42. Krejčí - 6. Kesler, 35. Burrows, 40. H. Sedin, 41. Hodgson. Střely na branku: 39:36. Diváci: 17.565.

Dallas - Edmonton 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky: 35. a 48. Benn, 54. a 59. Riberio - 18. Hall (Šmíd). Střely na branku: 34:26. Diváci: 16.122.

Los Angeles - Columbus 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 32. Clitsome. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18.118.

Buffalo - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 32. Myers - 40. Wheeler, 61. Oduya. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,87 procenta. Střely na branku: 32:41. Diváci: 18.690.

Toronto - Detroit 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

Branky: 5. Kessel, 9. Phaneuf, 12. Steckel, 48. Lupul - 27. Bertuzzi, 36. Kronwall, 45. Hudler. Střely na branku: 18:40. Diváci: 19.536.

Montreal - Tampa Bay 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 26. Blunden, 28. Pacioretty, 60. Cole - 4. Lecavalier. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21.273.

Pittsburgh - New Jersey 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 5. Malkin - 29. Henrique, 32. Kovalčuk, 42. Zubrus (Eliáš). Střely na branku: 42:27. Diváci: 18.594.

St. Louis - Colorado 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky: 4. Berglund, 13. Shattenkirk (Sobotka), 22. Arnott (Sobotka), 30. Backes. Střely na branku: 39:15. Diváci: 19.150.

Nashville - Carolina 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky: 38. a 47. Hörnqvist (na druhou Erat), 10. S. Weber (Erat), 14. C. Smith, 55. Ellis - 49. a 58. Harrison. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17.113.

Phoenix - NY Islanders 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky: 2., 22. a 60. Doan, 24. Pyatt, 35. Ekman-Larsson (Vrbata, Klesla) - 10. Nielsen. Střely na branku: 25:32. Diváci: 13.350.

Calgary - Minnesota 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky: 43. Bouma, 49. Iginla, 52. Glencross - 54. Heatley. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.289.

San Jose - Washington 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 26. Demers, 40. Burns, 41. Marleau, 49. Vlasic, 59. Mitchell - 27. Wideman, 41. J. Ward. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, inkasoval čtyři góly z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17.562.