VIDEO Hokej v Minsku. Hráči klekli k portrétům mrtvých

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
9. 9. 2011 12:20
Místo úvodního zápasu se vzpomínalo na oběti nehody

 

Na smuteční tryznu v Minsku se podívejte ZDE:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Praha - Obří fotografie po celé délce kluziště, smuteční nálada, dojemné projevy a vlastní góly do domácí brány.

Tak vypadala tryzna za hokejové mužstvo Jaroslavli na stadionu v Minsku.

Původně se zde mělo hrát utkání úvodního kola Kontinentální ligy mezi místním Dinamem a Lokomotivem Jaroslavl, kvůli letecké havárii týmu hostí se však zápas neuskutečnil.

Domácí fanoušci, hráči i politici zdější arénu přesto ve čtvrtek zaplnili, aby uctili památku oběti této strašné tragédie. Zároveň zapalovali další a další svíčky před branami haly.

Čtěte také:
Svaz vystaví na pietě za hokejisty i rakve s ostatky
KHL vstává z mrtvých. Kluby dodají 40 hráčů Jaroslavli
Vizitky obětí tragického neštěstí

Ledová plocha se zaplnila dvěma řadami velkých fotek zesnulých hráčů a dalších členů jaroslavlského týmu. Následně na hrací plochu vyjeli domácí hokejisté včetně Čechů Lukáše Krajíčka, Libora Pivka a Zbyňka Irgla a za znění smutečních písní si každý z nich klekl k jedné z podobizen.

Poté se rozjeli s připraveným pukem, zamířili s ním k vlastní bráně a nechali jej doklouzat do sítě na znamení symbolického vítězství Lokomotivu.

Na ledové ploše se objevil i běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který v dojemném projevu neopomněl vzpomenout také hokejisty své země Ruslana Saleje a Sergeje Ostapčenka. Poté se připojil k hráčům a všichni v reprezentačních dresech vozili k bráně Jaroslavle květiny.

Vážení čtenáři, své názory a vzkazy k tématu můžete psát do této diskuse.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy