VIDEO Granlund opět vstřelil povedený gól. A nebyl sám

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 7. 2011 10:30
Granlundovi se povedla Forsbergova klička
Mikael Granlund - ilustrační foto
Mikael Granlund - ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - S povedenými nájezdy se v poslední době v hokeji roztrhl pytel. Nedávno na mistrovství světa III. divize předvedl unikátní blafák po samostatném nájezdu Izraelec Eliezer Sherbatov.

Jeho blafák, kdy si prohodil puk dvakrát mezi nohama a pak ze vzduchu překonal bekhendem brankáře, předčil i unikátní gól finského útočníka Michaela Granlunda, který v semifinále mistrovství světa zpoza brány překonal ruského brankáře Barulina.

Devatenáctiletý Granlund však na právě probíhajícím kempu nováčků hokejistů Minnesoty ukázal, že má v rejstříku i další povedený kousek.

Více než tři tisícovky diváků sledovalo, jak Fin předvedl přesnou kopii Forsbergovy kličky. Brankáři naznačil dlouhou kličku do forhendu, těsně před brankářem stáhnul puk na osu hřiště a jednou rukou zasunul puk do prázdné brány.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Minnesota však Granlundových služeb v následující sezoně nebude moci využít. Kvůli jednoleté povinné vojenské službě zůstane mladý útočník v týmu finského mistra IFK Helsinky.

Diváci v NHL se však v nové sezoně dočkají kouzel jiného mladíka - 18letého Kanaďana Ryana Stromea. Tomu se v kempu nováčků hokejistů New Yorku Islanders povedl ještě povedenější kousek.

Nejdřív si prohodil puk mezi nohama, naznačil brankáři kličku do bekhendu, pokračoval však do forhendu, navíc stihl udělat obrat kolem své osy a bekhendem přehodil nataženou paži gólmana.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy