VIDEO Den Blbec. Fleury si dal kuriózního vlastence

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
16. 4. 2012 7:07
Brankář Pittsburghu byl po druhé třetině střídán

Philadelphie/Praha - Na tenhle zápas bude chtít hodně rychle zapomenout. Brankář Pittsburghu Penguins Marc-André Fleury pomohl rivalovi z Philadelphie k dalšímu obratu v sérii prvního kola play off NHL hodně divokým vlastencem.

Jsou góly, o kterých se mluví ještě hodně dlouho. A mezi rozhodně bude patřit branka Maxima Talbota na 1:1 ze 7. minuty třetího duelu bitvy o Pensylvánii mezi Philadelphií Flyers a Pittsburghem Penguins.

Další kanonáda Flyers, Jágr překonal historický milník

Hosté totiž opět v duelu vedli po rychlém gólu Jordana Staala, navíc vzápětí hráli i přesilovou hru. Jenže...

Místo navýšení vedení na 2:0 ujela v oslabení dvojice Giroux-Talbot. Prvně jmenovaný vystřelil, Fleury vyrazil kotouč před sebe, do něhož následně plácnul Talbot. Neposedná černá guma proskákala zpět ke klečícímu brankáři Tučňáků.

Fleury chtěl puk přikrýt lapačkou, jenže ten se k překvapení všech najednou objevil za jeho zády v brance.

Co se stalo? Skákající kotouč nezapadl pod Fleuryho rukavici, jak by dalo čekat, ale od její hrany se odrazil do branky. Jistě, jeden smolný gól zápas nedělá, sedmadvacetiletou jedničku draftu roku 2003 ale očividně rozhodil.

Hned o necelé dvě minuty Flyers duel otočili, do konce třetiny přidali rozjetí domácí další dva góly a po čtyřiceti minutách svítilo na kostce nad ledem skóre 6:4 pro Philadelphii.

Fleury, který dovedl Tučňáky před třemi lety ke Stanley Cupu, byl podepsaný svou chybou minimálně pod polovinu z nich.

Když se k tomu přičte, že nechytil nic navíc, střídání brankářů, ke kterému se po druhé části hry kouč Dal Bylsma odhodlal, se jevilo jako správný krok.

Flyers sice dvakrát vyzráli i na náhradníka Brenta Johnsona, ujali se v sérii vedení 3:0 na zápasy, poražené ale může utěšovat alespoň jistá statistika.

Ta říká, že Fleury byl v play off střídán po podobných přídělech v minulosti již pětkrát.

Pokaždé hned v následujícím zápase série nastoupil a pokaždé vyhrál, navíc z těchto pěti duelů má procentuální úspěšnost na hranici 95% a průměr inkasovaných branek pod 1,5.

"Marc-André bude stát v naší brance v dalších čtyřech duelech série," prohlásil ostatně Bylsma, který tak dal najevo, že stále věří v obrat v sérii.

Zda tomu tak bude a zda se statistiky potvrdí, či se budou naopak měnit, se ukáže v noci ze středy na čtvrtek, kdy je ve Wells Fargo Center naplánován čtvrtý duel série.