VIDEO Crosby ztratil nervy. V souboji hvězd bil Girouxe

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
16. 4. 2012 10:15
Zápas provázela řada provokací a šarvátek

Philadelphia/Praha - Opět vedli a opět nechali soupeře výsledek otočit. V hokejistech Pittsburghu bublal po celý zápas na ledě Philadelphie pořádný vztek. Nervy na uzdě neudržely ani největší hvězdy Penguins Sidney Crosby, Jevgenij Malkin a Kris Letang.

Ve 4. minutě třetího zápasu čtvrtfinále Východní konference to bylo 1:0 pro Pittsburgh.

Ve 12. ale vedli domácí 3:1. A hosté z Pittsburghu podobný vývoj skóre jen těžko vydýchávali. Potřetí v sérii prvního kola play off nad svým rivalem rychle vedli, potřetí ale náskok ztratili.

Další kanonáda Flyers, Jágr překonal historický milník
VIDEO Den Blbec. Fleury si dal kuriózního vlastence
Jágr: Šílené. Delší zápas bez prodloužení jsem nehrál

A to bylo již moc na i na Sidney Crosbyho. Ve 13. minutě seknul do lapačky gólmana Flyers Ilji Bryzgalova a strhla se první pořádná mela, ve které si měl kapitán hostí co říct s domácí hvězdou Claudem Girouxem.

Už už se zdálo, že se situace uklidnila, když Crosby odpálil ležící rukavici, která patřila Jakubu Voráčkovi, právě ve chvíli, kdy se pro ni český útočník skláněl. To se nelíbilo jeho spoluhráči Kimmu Timonenovi a hráči obou týmů byli znovu v sobě.

Z hloučku se odpojili dvě hvězdné dvojice - Timonena si vytáhl další elitní bek Kris Letang, do Crosbyho se pustil Giroux.

Jenže na rozdíl od první dvojičky, vůdce hostí se příliš prát nechtěl a tak se svého soupeře jen přidržoval. Možná i kvůli tomu, že oba v této sezóně prodělali otřesy mozku.

Na trestné lavici si pak ještě Crosby vše vyříkával s Voráčkem, dvojice Timonen - Letang zamířila do kabin s trestem do konce utkání.

"Nemám je rád. Nemám rád nikoho z nich. Co vám k tomu mám asi více říct? To jsem se měl ohnout a tu rukavici mu podat? Oni udělali také dost věcí, které nebyl fér. Nesnáším ho, stejně jako všechny hráče Flyers," řekl Crosby po zápase.

"Je to play off, tady není prostor pro nějaké kamarádství. A na Crosbym vidím, jak mě nemá rád, z mé strany je to samozřejmě stejné. Také ho nemám rád. Z druhé strany, i tohle je hokej. A myslím, že to diváky muselo moc bavit," nechal se slyšet Voráček.

Výbušná atmosféra ve Wells Fargo Center se ale rozhodně nezklidnila. O dvě minuty později sroloval Brayden Schenn soupeře na mantinel a "odměnou" mu byl krosček do tváře od drsňáka Aarona Ashama.

Podívejte se na zákrok Ashama na Schenna

"Vůbec jsem to nečekal," pronesl napadený nováček v dresu Flyers. "Oni asi měli taktiku rozhodit nás, jenže místo toho rozhodili sami sebe. Chtějí být agresivní, ale nevychází jim to," okomentoval to obránce Kimmo Timmonen.

Konec výčtu všech prohřešků? Nikoliv. V posledním dějiství hry nejprve sestřelil James Neal domácího Sean Couturiera, který už v té době dávno nebyl v držení kotouče.

"Puk už v té situaci vůbec nebyl. Myslím, že to bylo trochu zákeřné," odsoudila Nealův zákrok česká hvězda Jaromír Jágr. "Asi dělali to, co museli dělat. Pomáhat si takovými věcmi," dodal Claude Giroux.

"Bylo těžké zůstat nad věcí," řekl po zápase druhý nejlepší střelec Pittsburghu v základní části.

Neal, který se proměnil z elitního střelce rázem v rozzuřeného býka potvrdil svá slova o frustraci chvíli po zákroku na Couturiera, když si našel v obranném pásmu Girouxe a z boku do něj najel.

Podívejte se na zákrok Neala na Couturiera

Další ruční vyřizovaní účtů, při kterém se servali philadelpský Hartnell s Adamsem, bylo logickým vyústěním situace.

O dvě minuty později Jevgenij Malkin píchnul hokejkou do zad Zaka Rinalda, který po osobním desetiminutovém trestu odjížděl do kabin.

Třetí bitva o Pensylvánii tak kromě opět špičkového hokeje nabídla i něco navíc. Čtvrtý souboj, hraný v noci ze středy na čtvrtek, bude mít určitě pořádný náboj a jiskru.

Zatím je jisté jen to, že se v něm neobjeví Asham, který dostal za svůj zákrok trest ve hře. Kolik hříšníků se k němu přidá, bude jasno během pár hodin.