Vážně zraněný brankář Olomouce Konrád už je mimo ohrožení života

ČTK ČTK
3. 9. 2021 11:26
Hokejový brankář Branislav Konrád z Olomouce, který v závěru čtvrtečního přípravného zápasu proti Hradci Králové utrpěl po zásahu bruslí vážné zranění krku, je po operaci a jeho stav je stabilizovaný.
Branislav Konrád
Branislav Konrád | Foto: ČTK

Zástupci hanáckého klubu bezprostředně po utkání, které bylo kvůli zranění slovenského reprezentačního gólmana v 53. minutě předčasně ukončeno, uvedli, že Konrád je mimo ohrožení života. Dnes na sociálních sítích zveřejnili další krátkou informaci.

"Branislav Konrád v noci podstoupil úspěšnou operaci a jeho stav je stabilizován. V utkání utrpěl hlubokou řeznou ránu, naštěstí však nebyla zasažena žádná tepna ani žíla," uvedli představitelé Olomouce a zároveň požádali o respektování brankářova soukromí.

Třiatřicetiletého Konráda nechtěně zranil útočník Mountfieldu Petr Koukal, který jej trefil bruslí do krku po souboji v brankovišti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Ambasádu USA v Česku dočasně povede diplomatka Agorová. Český velvyslanec zamíří ze Spojených států do Vietnamu

Do schválení nového velvyslance povede ambasádu Spojených států v Praze diplomatka Christy Agorová. Velvyslanectví to ve čtvrtek uvedlo na twitteru. Dosud ambasádu vedl chargé d'affaires Michael Dodman. Americký prezident Joe Biden navrhl na velvyslance investora Bijana Sabeta. Nominaci ještě musí schválit americký Senát.

"Bylo mi ctí, že mým posledním diplomatickým úkolem bylo vést americké velvyslanectví v Praze. Vztahy Česko-USA nebyly nikdy silnější. Než bude schválen nový velvyslanec, ambasádu povede zkušená diplomatka Christy Agorová," uvedl Dodman.

Agorová podle webu ambasády před příchodem do Česka pracovala jako ekonomická radová na americké ambasádě v Madridu a jako zástupkyně vedoucího konzulátu USA v Istanbulu. Působila také na diplomatických misích v Pákistánu, v Jeruzalémě a v Botswaně.

Končící český ambasador ve Spojených státech Hynek Kmoníček se pak stane českým velvyslancem v Hanoji. Ve čtvrtek to sdělilo ministerstvo zahraničí. V USA Kmoníčka nahradí 1. září dosavadní státní tajemník ministerstva zahraničí Miloslav Stašek.

Kmoníček je velvyslancem v USA od března 2017, předtím byl čtyři roky ředitelem zahraničního odboru Pražského hradu. Jde o zkušeného diplomata, byl v Austrálii, Asii i v OSN. Při nástupu na velvyslanecký post v USA jednal o návštěvě prezidenta Miloše Zemana u amerického prezidenta Donalda Trumpa. Návštěva se nakonec nekonala. Trump pak v březnu 2019 přijal v Bílém domě tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO).

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy