Vary zápas pravdy zvládly, do baráže padá Liberec

21. 3. 2013 20:25
Posledním účastníkem baráže se po Chomutovu, Mladé Boleslavi a Olomouci stal Liberec.
Baráž! Takové vyvrcholení sezony si hvězdný útočník Liberce Petr Nedvěd jistě nepředstavoval | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Posledním účastníkem letošní baráže o extraligu se stal Liberec.

Bílí Tygři, kteří přitom měli vše ve vlastních rukou, v posledním utkání fáze play out prohráli v Brně 2:3, což je v kombinaci s výhrou Karlových Varů v Chomutově, posílá hájit extraligovou příslušnost do prolínací soutěže.

Tam doplní již zmíněný Chomutov a nejlepší prvoligisty Mladou Boleslav a Olomouc.

"Dnes nám chyběl poslední krok. Musíme si přiznat, že jsme jej nezvládli. Dvě třetiny nás svazovala obrovská nervozita. Ztěžkly nám ruce i nohy. Začali jsme se lépe pohybovat až za stavu 0:3, což bylo pozdě," smutnil trenér Liberce Pavel Hynek.

Liberec měl svázané ruce

Liberci stačilo k jistotě udržení uhrát stejný počet bodů jako Karlovy Vary, což ovšem nezvládl.

Severočechům v Brně nervozita svazovala ruce, a tak se jen horko těžko dostávali do šancí. Navíc ani obrana nepůsobila nejpevnějši, a tak se měl gólman Schwarz co ohánět. Dočekal s Hruškou jej však ze samostatných úniků zatím nepřekonali.

Branku nepřinesla ani pětiminutová přesilovka za vyloučení Čutty, což mohlo hosty nakopnout, ale ve 25. minutě už inkasovali. Třetí přesilovku Komety využil Jakub Svoboda.

Liberec se pokusil otevřít hru, ale vyrovnat se mu stále nedařilo. Naopak sám ještě dvakrát inkasoval. Když už vypadlo utkání ztraceně, Tygři přece jen zabrali. Jiskru naděje vykřesali Nedvěd s Duškem, ovšem nakonec nedosáhli ani na vyrovnání.

Energie postupně zvyšovala

Přestože se Vary musely spoléhat také na výsledek Liberce, samy nechtěly ponechat nic náhodě. Hodně jim pomohl výborný nástup, když už ve 2. minutě otevřel skóre Zaťovič.

Chomutov přidal na aktivitě až na přelomu třetin, ovšem poté byli nebezpečnější opět hosté. A na konci druhé části přidali i další dvě branky. Krátce poté, co před Mensatorem selhal Hřebejk, udeřil na druhé straně Prošek.

O chvíli později zvýšil na 3:0 při dvojnásobné přesilovce Nosek a začínalo být jasné, že Energie svůj úkol zvládne. Sikorovo snížení už výraznější drama nepřineslo.

Podrobnosti připravujeme...

Skupina o udržení v hokejové extralize - 6. kolo:

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Sikora - 2. Zaťovič (Prošek, J. Drtina), 37. Prošek (Pech, Kumstát), 40. D. Nosek (Pech, Kumstát). Rozhodčí: Turčan, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 2591.

Chomutov: Hanuljak - Rutta, J. Mrázek, Palin, Bartejs, J. Stehlík, Trefný, Havel, Račuk - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Parýzek, Prošek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Bicek, Roman Vlach, Doležal - Pohl, Skuhravý, Skladaný - Košťál, T. Rohan, Koblasa - Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Jakub Svoboda (J. Hruška), 32. Žižka (Dočekal), 45. L. Čermák (Burian, H. Zohorna) - 47. Nedvěd (Duda), 53. Dušek (Duda). Rozhodčí: Pešina, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5, navíc Čutta (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6257.

Brno: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach, Krejčiřík - H. Zohorna, L. Čermák, Burian - T. Svoboda, Holec, Jakub Svoboda - Křivohlávek, J. Hruška, Dočekal - Jenyš, Němec, Erat. Trenéři: Kýhos a Oslizlo.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich - Duda, Nedvěd, Dušek - T. Pospíšil, Bulíř, Bulík - Kudrna, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.