Vary se dál trápí. V předehrávce je vyloupila Slavia

1. 11. 2012 20:38
V předehrávce 18. kola Karlovy Vary na vlastním ledě podlehli Slavii 2:3 a jsou zatím na 12. místě.
Tomáš Hertl nahrál na první gól Slavie
Tomáš Hertl nahrál na první gól Slavie | Foto: Lenka Rybaříková

Karlovy Vary - Po 18. kole se hokejisté Karlových Varů tabulkou Tipsport extraligy určitě neposunou. V předehrávce totiž na vlastním ledě podlehli Slavii 2:3 a jsou zatím na 12. místě.

V závěru sice domácí snížili, ale dotáhnout rozdílovou branku Michala Poletína už nedokázali.

Vary přiom nezačaly špatně. V první šanci se ocitl Gřegořek, ale netrefil v dobré pozici branku. Slavia byla efektivnější. V 11. minutě prostřelil Mensatora Kadlec a brzy na to se v bráně ocitla i přesilovková bomba Kempného.

V druhé části hosté pokračovali v přidávání gólů. Ve 28. minutě Poletín zakončil skvělou přihrávku Skokana a bylo to 3:0. Tříbrankový náskok ale Slavii dlouho nevydržel, když z pohledu domácích konečně překonal Kopřivu Zaťovič.

Dva góly v powerplay nepadly

Poté ale následovalo pálení šancí na obou stranách, nejprve Gřegořek a poté na druhé straně Alinč tváří v tvář gólmanům neuspěli.

Ve třetí třetině se domácí snažili o smazání slávistického náskoku, ale marně. Gründlingovu střelu zastavila tyč, další šanci spálil Gřegořek. Varští se ale jednoho gólu přeci jen dočkali. Minutu před koncem s šesti muži v poli Kumstát z dorážky snížil.

Energie hrála v posledních vteřinách znovu powerplay, ale vyrovnávací branku se jí nepodařilo vstřelit. Slavia tak ve Varech sebrala všechny tři body a v tabulce už je pátá.

Předehrávka 18. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 60. Kumstát (Gřegořek, Pech) - 11. Kadlec (Hertl, Alinč), 13. Kempný (Žejdl, V. Růžička ml.), 28. Poletín (Skokan). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2609.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Koblasa, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, T. Káňa, J. Doležal ml. - Skladaný, Vachovec, Zucker. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc, Dresler - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Žejdl, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

1. HC Škoda Plzeň 17 9 4 2 2 58:40 37
2. HC Kometa Brno 16 9 2 2 3 55:40 33
3. Rytíři Kladno 17 10 0 2 5 51:35 32
4. HC Oceláři Třinec 17 9 2 0 6 64:46 31
5. HC Slavia Praha 18 9 1 2 6 50:44 31
6. PSG Zlín 17 8 2 2 5 42:42 30