Vary se dál trápí. V předehrávce je vyloupila Slavia

1. 11. 2012 20:38
V předehrávce 18. kola Karlovy Vary na vlastním ledě podlehli Slavii 2:3 a jsou zatím na 12. místě.
Tomáš Hertl nahrál na první gól Slavie
Tomáš Hertl nahrál na první gól Slavie | Foto: Lenka Rybaříková

Karlovy Vary - Po 18. kole se hokejisté Karlových Varů tabulkou Tipsport extraligy určitě neposunou. V předehrávce totiž na vlastním ledě podlehli Slavii 2:3 a jsou zatím na 12. místě.

V závěru sice domácí snížili, ale dotáhnout rozdílovou branku Michala Poletína už nedokázali.

Vary přiom nezačaly špatně. V první šanci se ocitl Gřegořek, ale netrefil v dobré pozici branku. Slavia byla efektivnější. V 11. minutě prostřelil Mensatora Kadlec a brzy na to se v bráně ocitla i přesilovková bomba Kempného.

V druhé části hosté pokračovali v přidávání gólů. Ve 28. minutě Poletín zakončil skvělou přihrávku Skokana a bylo to 3:0. Tříbrankový náskok ale Slavii dlouho nevydržel, když z pohledu domácích konečně překonal Kopřivu Zaťovič.

Dva góly v powerplay nepadly

Poté ale následovalo pálení šancí na obou stranách, nejprve Gřegořek a poté na druhé straně Alinč tváří v tvář gólmanům neuspěli.

Ve třetí třetině se domácí snažili o smazání slávistického náskoku, ale marně. Gründlingovu střelu zastavila tyč, další šanci spálil Gřegořek. Varští se ale jednoho gólu přeci jen dočkali. Minutu před koncem s šesti muži v poli Kumstát z dorážky snížil.

Energie hrála v posledních vteřinách znovu powerplay, ale vyrovnávací branku se jí nepodařilo vstřelit. Slavia tak ve Varech sebrala všechny tři body a v tabulce už je pátá.

Předehrávka 18. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 60. Kumstát (Gřegořek, Pech) - 11. Kadlec (Hertl, Alinč), 13. Kempný (Žejdl, V. Růžička ml.), 28. Poletín (Skokan). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2609.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Koblasa, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, T. Káňa, J. Doležal ml. - Skladaný, Vachovec, Zucker. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc, Dresler - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Žejdl, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

14. HC Sparta Praha 16 4 1 0 11 47:56 14

Střelba v kostele v Kalifornii si vyžádala nejméně jednoho mrtvého a pět zraněných

Nejméně jednoho mrtvého a čtyři raněné, kteří jsou v kritickém stavu, si v neděli vyžádala střelba v kostele v americkém městě Laguna Woods v Kalifornii. Podezřelý ze střelby je ve vazbě, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady.

"Zadrželi jsme jednu osobu a rovněž máme zbraň, ze které se nejspíš střílelo," uvedl ve svém prohlášení úřad tamního šerifa. Zadrženým je dospělý muž, jeho motiv dosud není znám.

Střelba v kostele Ženevské presbytariánské církve byla hlášena půldruhé hodiny po místním poledni, uvedl šerifův úřad. Pátá osoba, zraněná při střelbě, utrpěla lehké zranění, uvedly úřady. Všichni postižení jsou dospělé osoby. Zatím není jasné, kde přesně v kostele se střílelo.

Svědky násilí se stalo asi 30 lidí, uvedla šerifova mluvčí Carrie Braunová podle agentury AP. Většina lidí v kostele byla zřejmě původem z Tchaj-wanu. Vyšetřovatelé zjišťují, zda motivem střelby mohla být nenávist a zda střelec byl náboženské obci znám.