29. 1. 2009 19:38
Karlovy Vary - Znojmo 2:1 SN
Hokejisté Karlových Varů se mohli radovat
Hokejisté Karlových Varů se mohli radovat | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů porazili ve čtvrteční předehrávce 46. kola české O2 extraligy Znojmo 2:1 na nájezdy a v tabulce si pojistili čtvrté místo před Spartou.

Vítězství zajistil Energii až závěrečný rozstřel, do něhož oba celky poslaly náhradní gólmany.

Ve vzájemném duelu těchto soupeřů tak poprvé v sezoně vyhrál domácí tým.

Hosté se na západě Čech představili bez svého elitního centra Dopity, v úvodu jim to ale moc nevadilo. Orli byli totiž aktivnější než domácí a ve čtvrté minutě se jim podařilo i poprvé překonat Mensatora. Rozhodčí Homola však gól Čachotského neuznal, neboť mu předcházel kontakt znojemského útočníka s gólmanem Energie a zároveň byla i posunutá branka.

Karlovarští se v útoku osmělovali pomalu. Do větší šance se dostal až ve dvanácté minutě Melenovský, jenž ale při zakončení neuspěl stejně jako později Němec.

Hosté sice měli v první třetině výrazně vyšší počet střel (17:9), ale největší brankovou příležitost měl krátce po skončení oslabení tří proti čtyřem z trestné lavice se vracející Kumstát. Své sólo však zakončil střelou do Trvajovy lapačky.

V druhé třetině Energie nevyužila svou první kompletní přesilovou hru a hosté ji za to po chvilce potrestali.

V 33. minutě otevřel skóre Erat, jenž pohotově dorazil za Mensatorova záda Kucharczykovu střelu. Starší bratr útočníka Nashvillu tak navázal na své dva góly z minulého duelu proti pražské Spartě.

Kouč Západočechů Paleček se poté pokusil oživit hru svého týmu přesunem Kumstáta zpět do elitní formace, ani to ale k úspěchu dlouho nevedlo. Nezabralo ani zvýšení důrazu. Nakonec se však domácím podařilo vyrovnat, když Trvaje prostřelil v 47. minutě Sailer.

Následně mohly oba celky rozhodnout o zisku tří bodů v početních výhodách, ale ani jednomu se to nepovedlo. A když šest vteřin před koncem normální hrací doby chytil Mensator střelu Radka Procházky, muselo se prodlužovat.

V nastavené pětiminutovce mohli hosté rozhodnout při přesilové hře. První tvrdou střelu Bičánka však Mensator vyrazil, následně znojemský kapitán netrefil branku.

Ke slovu tak přišly samostatné nájezdy, na které oba trenéři poslali druhé brankáře Sáblíka a Kameše.

Poté, co Kameše prostřelili Němec se Sailerem, vrátil se do znojemské branky Trvaj, ale ani on proti Kristkovi neuspěl. Sáblíka překonal pouze Svoboda.

Výsledek:
Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 2:1 SN (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky:
47. Sailer (Řezníček), rozhodující nájezd Sailer - 33. Erat (Kucharczyk). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3060.
Karlovy Vary: Mensator (na nájezdy Sáblík) - Řezníček, Němec, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, K. Černý, Duben - Dej, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Kristek, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zaťovič, Milan Procházka, Zucker. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Znojmo: Trvaj (na 1. a 2. nájezd J. Kameš) - J. Mrázek, Bičánek, Tesařík, Švrček, Rýgl, Mojžíš - Erat, Kucharczyk, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Plášek, Haman - Havlík, Meidl, Čachotský. Trenéři: Rulík a Baďouček.

1. Slavia Praha 45 20 8 5 12 151:125 81
2. Moeller Pardubice 45 21 4 7 13 148:131 78
3. Litvínov 45 21 5 2 17 139:129 75
4. Energie Karlovy Vary 46 18 6 8 14 134:127 74
5. Sparta Praha 45 18 6 5 16 125:122 71
6. Bílí Tygři Liberec 45 20 1 6 18 138:136 68