Vary na závěr Spengler Cupu prohrály drama s Dynamem

Ondřej Roubínek, rou
29. 12. 2008 22:52
Karlovy Vary - Dynamo Moskva 3:4
Petr Čajánek z Dynama Moskva (vlevo) se snaží přelstít karlovarského Miroslava Dubna (uprostřed) a brankáře Lukáše Sáblíka v závěrečném zápase tradičního Spengler Cupu. | Foto: Reuters

Davos - Těsnou prohrou 3:4 v duelu s Dynamem Moskva se rozloučili hokejisté Karlových Varů s tradičním Spengler Cupem. V konečném pořadí jim tak patří s jednou výhrou čtvrtá příčka.

Ve svém závěrečném vystoupení se ale Západočeši nechtěli dát lacino. Favorizovaný ruský celek šel sice rychle do vedení 2:0, když se ve druhé minutě trefil Něpjajev a o deset minut později Čajánek, Energie ale bojovala dál.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Hned na začátku druhé třetiny snížil střelou od modré Roman Prošek, jenže Dynamo dokázalo rychle odpovědět. O necelé dvě minuty později překonal Sáblíka povedenou bekhendovou kličkou Razin.

Čtěte více: Karlovy Vary nevyzrály na Davos a finále se vzdálilo

V polovině zápasu už to bylo dokonce o tři branky, když se podruhé trefil Něprjajev. O tři minuty později ale fantasticky chytajícího Jeremejeva překonal David Zucker a vykřesal pro Karlovy Vary naději.

A když pak dvě a půl minuty před koncem snížil Jan Košťál na rozdíl jediného gólu, ruský obr se začal třást o výsledek, který mu zajišťoval postup do finále turnaje.

Jenže Jeremejev skvěle vychytal jak Pecha, tak dorážejícího Melenovského a Energie už vyrovnat nedokázala.

Výsledek:
HC Energie Karlovy Vary - Dynamo Moskva 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
21. Prošek (Pech), 35. Zucker (Dej, Sailer), 58. Košťál (Kumstát) - 2. Něprjajev (Pěstuško, Vyšedkjevič), 14. Čajánek (Weinhandl), 22. Razin (Kaljužny, Jatčmeněv), 32. Něprjajev (Vyšedkejevič).
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Řezníček, Němec, Prošek, Mudroch, Schmidt, Duben, Černý - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Skladaný, Pech, Melenovský - Sailer, Dej, Zucker - T. Rohan, Jakub Bauer, Jan Bauer.
Dynamo Moskva: Jeremejev - Razin, Žitnik, Denisov, Rachůnek, Vyšedkjevič, Afanasenkov, Valentěnko, Gorošansky - Zinovjev, Jačmeněv, Kaljužny - Landry, Čajánek, Weinhandl - Něprjajev, Rylov, Pestuško - Šikikov, Tolpeko, Isajev.