V derby bylo vše: góly i bitka. Oboje vyhrála Sparta

ip
23. 9. 2007 19:54
Sparta - Slavia 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Praha - Hokejový zápas mezi Spartou a Slavií odehrávající se v T-Mobile aréně skončil vítězstvím domácího týmu v poměru 4:3.

Lépe do něj přitom vstoupili hosté. Nejprve v 7. minutě orazítkoval tyč Jaroslav Bednář a v 11. minutě otevřel skóre ve prospěch Slavie Michal Sup. Sparta se však z inkasované branky rychle oklepala. V 15. minutě se dostal po přihrávce Štrby do samostatného úniku Petr Ton a bekhendovým blafákem vyrovnal.

Druhá třetina se nesla jednoznačně ve znamení převahy domácích, kteří si během devíti minut vypracovali tříbrankové vedení. Hned 52 vteřin po zahájení třetiny se totiž prosadila posila z Liberce, slovenský útočník Lubomír Vaic.

Sparťané svého soupeře tlačili i nadále a hned ve 24. minutě dosáhli třetí trefy. Kvůli posunuté brance ji musel ovšem schválit videorozhodčí. Branka byla později připsána Petru Nedvědovi, největší hvězdě domácího týmu.

Jenže ani to nebylo vše: v polovině duelu zvýšil náskok na 4:1 Jakub Langhammer po rychlé akci Štrby s Hanzlíkem.

Tříbrankové vedení domácí jakoby utlumilo a slávisté se začali opět prosazovat. Na začátku třetí třetiny se v krátké době dostali dvěma slepenými góly rázem do hry. Nejprve ve 43. minutě trefil Roman Červenka a za dalších 46 vteřin snížil na rozdíl jediné branky Martin Hlavačka.

Slavia pak svého soupeře snažila podrobit drtivému tlaku, ovšem domácí bránili svědomitě a tak nakonec své vedení udrželi do závěrečné sirény. Nic na tom nezměnila ani bitka Hanzlíka se Žižkou pět vteřin před koncem.

Branky: 15. Ton, 21. Vaic, 24. Nedvěd, 29. Langhammer - 11. Sup, 44. Červenka, 45. Hlavačka