Tygři srovnali stav se Slavií, Třinec vyhrál i podruhé

6. 3. 2011 21:45
Liberec - Slavia 5:1, Třinec - Litvínov 3:2
Luboš Horčička likviduje nájezd Petra Jelínka
Luboš Horčička likviduje nájezd Petra Jelínka | Foto: hc-slavia.cz

Liberec - Hokejisté Bílých tygrů Liberec porazili v druhém čtvrtfinálovém utkání play off extraligy na svém ledě pražskou Slavii 5:1 a srovnali stav série na 1:1.

Dvěma góly se blýskl Vak, další přidali Hořava, Nedvěd a Víšek. Jediným střelcem Pražanů byl Pospíšil, který ve třetí třetině snižoval na 4:1.

Hlavní zbraní Tygrů byly přesilové hry, při kterých domácí skórovali celkem čtyřikrát. Rozhodčí v utkání rozdali 147 trestných minut. A už v první třetině putovalo na trestnou lavici deset hráčů.

Třinec rozdrtil Litvínov, Slávisté přemohli Bílé tygry

V sedmé minutě poprvé trestal Vak Vašíčkovo vyloučení a na 2:0 zvýšil v závěru první části kanonýr Hořava, který překonal náhradníka za nemocného Kopřivu, Slipčenka.

Slavia na začátku druhé třetiny nevyužila dvojnásobnou početní výhodu, stejně jako poté Liberec. Ve 26. minutě už to bylo 3:0, když se podruhé v utkání prosadil Vak.

Liberecký Kudrna a slávista Čermák pak orazítkovali konstrukci branek a Slavia mohla snížit v další dlouhé přesilovce pět na tři, skóre se ale ve druhé třetině už nezměnilo.

Doležal kolenem fauloval Nedvěda

Ve třetí třetině počtvrté rozjásal skvělé liberecké fanoušky kapitán Nedvěd. Na 5:0 mohl zvýšit Urban, který ale neproměnil trestné střílení. Pak se začalo jiskřit. Doležal nešetrně fauloval Nedvěda a v roli mstitele následně uspěl Podkonický, který slávistického hráče v pěstním souboji knokautoval.

Doležal dostal hned dva vyšší tresty. Gólman Pinc pak nečekaně kapituloval při liberecké přesilovce pět na tři, kdy ho překonal Pospíšil a pokazil mu čisté konto. O chvíli později však skóre upravil do konečné podoby Víšek.

Do vedení 2:0 na zápasy se dostal Třinec v souboji s Litvínovem. Oceláři zvládli i druhé domácí utkání, tentokrát zvítězili těsně 3:2. Hráčem utkání byl kapitán Radek Bonk, který dal dva góly a na jeden přihrál.

Kapitán Třince Radek Bonk (vlevo), prezident klubu Ján Moder (uprostřed) a investiční ředitel Třineckých železáren Jan Czudek pózují u prezdentského poháru | Foto: ČTK

Třinečtí se na druhou výhru výrazně nadřeli. Severočeši jim totiž připravili na úvod utkání pořádný šok, když už v šesté minutě vedli 2:0.

Trefil se v přesilové hře Gula a poté ve hře čtyři na čtyři Jánský. K obratu zavelel právě zkušený útočník Bonk, který nejprve v přesilovce snížil.

Do druhé třetiny nastoupili Oceláři ve velkém stylu a hned v úvodu dokázali srovnat. Pěknou přihrávku Hrabala zužitkoval Růžička. Ve 29. minutě přišel moment, který se nakonec ukázal jako rozhodující.

Čtvrtý útok Třinec nadělal zmatek v obraně Litvínova, hosté nemohli vystřídat, čehož využil v tu chvíli čerstvý Bonk. Nejlépe se zorientoval v závaru před brankou Volkeho a bez potíží zakončil.

Litvínovští měli sice ve zbytku zápasu územní převahu, vytvořit si vyložené šance však pro ně byl problém. Propagační střely i šanci Kubinčáka zlikvidoval Hamerlík a Oceláři tak vedou 2:0 na zápasy.

Pokračovala i skupina o udržení v extralize. Kladno zdolalo 5:0 pražskou Spartu a Mladá Boleslav zvítězila nad brněnskou Kometou 5:2.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 5:1
(2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Vak (Trončinský, Hunkes), 19. M. Hořava (Bartovič), 26. Vak (Bartovič, Trončinský), 46. P. Nedvěd (Kudrna, Derner), 51. Víšek (Trončinský) - 50. Pospíšil. Rozhodčí: R. Polák, Turčan - Charvát, Bejček. Vyloučení: 14:12, navíc Podkonický 5 min. a do konce utkání - Doležal 2x 5 min. a do konce utkání, P. Jelínek, Vašíček oba 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7410. Stav série: 1:1.

Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Holub - Kudrna, P. Nedvěd, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Urban, Vantuch - Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík, od 30. min navíc J. Hertl, Kuboš - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Krenželok, Endál, Vondrka - Čermák, Jaškin, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 3:2
(1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Bonk (D. Květoň, Polanský), 21. M. Růžička (Hrabal, Bonk), 29. Bonk (M. Růžička, Zíb) - 3. Gula (Černý, Trávníček), 6. Jánský (Jenáček). Rozhodčí: Ország, Baluška (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7, navíc Jánský (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4411. Stav série: 2:0.

Třinec: Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek, Richter - Varaďa, Bonk, M. Růžička - V. Polák, Polanský, D. Květoň - Zagrapan, Peterek, Kohn - Orsava, od 22. minuty navíc McGregor, Hrňa. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Litvínov: Volke - Gula, Švarný, Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jenáček, Heinisch, Jánský - Bojer, Kracík, Majdan. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 4. kolo:

HC Vagnerplast Kladno - HC Sparta Praha 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Kalla (Bílek), 27. Bicek (Kalla), 45. Hovorka (Bělohlav), 54. Kalla (Kuchler, J. Nedvěd), 57. Bicek (Kalla, Patera). Rozhodčí: Homola, Blecha - Novák, Bryška. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 1929.

Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, D. Růžička, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - Smoleňák, Stieler, Eberle - Hovorka, Hašek, Bělohlav. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Sparta: Novotný - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Jakub Kolář, O´Brien, Chmelíř - Kratěna, Bartánus, Hromas - Forman, Výborný, Kafka - D. Tůma, Pavel, Sovík - Pacovský, Karpov, Luňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 5:2
(2:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Loskot (Pabiška, Tvrdík), 16. Divíšek (Benda), 35. Marušák (Vrbata, Demel), 37. Bahenský (Matějovský, Chaloupka), 56. Loskot (Marušák, Pabiška) - 12. Dlouhý (Polodna, Širokovs), 53. Bičánek (R. Procházka, Houdek). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:8, navíc Stehlík 5 min a do konce utkání, R. Procházka (oba Brno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3120.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Chaloupka, Marušák, Macháček - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Loskot, Pabiška, Tvrdík. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, Houdek, Stehlík, Protivný - Erat, Brabenec, Kvapil - Balej, R. Procházka, Hubáček - Polodna, Dlouhý, Širokovs. Trenéři: Lubina a Číhal.