Trio českých týmů ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Kometa si zastřílela v Zugu znovu bez hvězd

7. 11. 2017 22:40
Brněnská Kometa nechala své hlavní opory odpočívat i při odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů ve švýcarském Zugu, přesto zvítězila 5:2 a oslavila pohodový postup mezi nejlepších osm týmů soutěže. Doplnila tedy Třinec s Libercem.
Bez Erata, Nečase nebo Čiliaka. Přesto Kometa rozdrtila Zug na jeho ledě a postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde bude mít český hokej trojí zastoupení. | Foto: ČTK

Zug - Hokejisté Komety Brno se probojovali do čtvrtfinále Ligy mistrů. Po domácí výhře 4:3 dnes zvítězili nad EV Zug v odvetě ve Švýcarsku 5:2. K postupu českým mistrům výrazně pomohl precizní brankář Karel Vejmelka a také dvě využité přesilovky. Dvě branky Komety vstřelil Lukáš Nahodil. Ve čtvrtfinále Brňané narazí na finský tým JYP Jyväskylä.

Kometa se stejně jako v prvním zápase opět představila v kombinované sestavě bez jedenácti extraligových opor, které dokonale zastoupili talentovaní mladíci. "Podali jsme dobrý týmový výkon. V naší sestavě se spojilo mládí se zkušenostmi. Právě mladí hráči se chopili příležitosti. V obou zápasech osmifinále potvrdili, že mají velký potenciál," uvedl trenér Kamil Pokorný.

Hostům vyšel vstup do zápasu. Skóre otevřel ve 14. minutě Nahodil, před koncem třetiny vyrovnal skóre v přesilovce Diaz. I když měl Zug ve druhé třetině výraznou územní převahu, přes obranu Komety v čele s brankářem Vejmelkou se neprosadil.

Brňané spoléhali na rychlé protiútoky, ze kterých se prosazovali i střelecky. Ve 29. minutě trefil po úniku Gajarský tyčku a odražený kotouč poslal pohotově do sítě Mlynář. Náskok Komety zvýšil o čtyři minuty později při přesilovce Mallet. Švýcaři znervózněli, přitvrdili hru a pouštěli se do šarvátek, na což dopláceli častými vyloučeními. V početní výhodě v úvodu závěrečné třetiny skóroval obránce Bartejs a o 37 sekund později přidal pátý gól Nahodil.

Snaha o zvrat vynesla Zugu územní převahu, ze které se mu podařilo už jen zkorigovat výsledek. Zvrat takticky hrající Brňané nepřipustili.

Hokejová Liga mistrů - osmifinále play off, odveta:

EV Zug - HC Kometa Brno 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. R. Diaz (V. Stalberg, Martschini), 46. Martschini V. Stalberg) - 14. Nahodil (T. Svoboda), 29. Mlynář (Gajarský), 33. Mallet, 41. Bartejs (J. Hruška), 42. Nahodil. Rozhodčí: Hoppe (Něm.), Lemelin (Rak.) - Kaderli, Kovacs (oba Švýc.). Vyloučení: 4:6, navíc Fohrler (Zug) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3846. První zápas 3:4, postoupilo Brno.

Sestavy:

Zug: Stephan - Schlumpf, Thiry, R. Diaz, Geisser, Oejdemark, Morant, Fohrler - Martschini, Roe, V. Stalberg - Schnyder, McIntyre, Suri - Haberstich, Holden, Senteler - Forrer, Kast, Zehnder. Trenéři: Kreis a W. Immonen.

Brno: Vejmelka - M. Furch, Barinka, Štencel, Vágner, Kowalczyk, Bartejs - H. Zohorna, J. Hruška, Mallet - T. Svoboda, Nahodil, Dočekal - Mlynář, Süss, Gajarský - Horký, R. Zohorna, F. Dvořák. Trenéři: Horáček a Pokorný.

Hokejová Liga mistrů - osmifinále play off, odvety:

Tappara Tampere - JYP Jyväskylä 3:2, první zápas: 1:3, postoupilo Jyväskylä; Brynäs IF - Adler Mannheim 2:1, první zápas: 3:2, postoupil Brynäs; Växjö Lakers HC - EC Red Bull Salcburk 5:3, první zápas: 1:2, postoupilo Växjö; EHC Red Bull Mnichov - SC Bern 2:5, první zápas: 3:2, postoupil Bern; Nottingham Panthers - ZS Curych Lions 0:3, první zápas: 1:3, postoupil Curych.

Dvojice pro čtvrtfinále (první zápasy 5. a 6. prosince; odvěty 12. prosince):

HC Kometa Brno - JYP Jyväskylä, HC Oceláři Třinec - Brynäs IF, SC Bern - Växjö Lakers HC, Bílí Tygři Liberec - ZS Curych Lions.

před 44 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.