Trio českých týmů ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Kometa si zastřílela v Zugu znovu bez hvězd

7. 11. 2017 22:40
Brněnská Kometa nechala své hlavní opory odpočívat i při odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů ve švýcarském Zugu, přesto zvítězila 5:2 a oslavila pohodový postup mezi nejlepších osm týmů soutěže. Doplnila tedy Třinec s Libercem.
Bez Erata, Nečase nebo Čiliaka. Přesto Kometa rozdrtila Zug na jeho ledě a postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde bude mít český hokej trojí zastoupení. | Foto: ČTK

Zug - Hokejisté Komety Brno se probojovali do čtvrtfinále Ligy mistrů. Po domácí výhře 4:3 dnes zvítězili nad EV Zug v odvetě ve Švýcarsku 5:2. K postupu českým mistrům výrazně pomohl precizní brankář Karel Vejmelka a také dvě využité přesilovky. Dvě branky Komety vstřelil Lukáš Nahodil. Ve čtvrtfinále Brňané narazí na finský tým JYP Jyväskylä.

Kometa se stejně jako v prvním zápase opět představila v kombinované sestavě bez jedenácti extraligových opor, které dokonale zastoupili talentovaní mladíci. "Podali jsme dobrý týmový výkon. V naší sestavě se spojilo mládí se zkušenostmi. Právě mladí hráči se chopili příležitosti. V obou zápasech osmifinále potvrdili, že mají velký potenciál," uvedl trenér Kamil Pokorný.

Hostům vyšel vstup do zápasu. Skóre otevřel ve 14. minutě Nahodil, před koncem třetiny vyrovnal skóre v přesilovce Diaz. I když měl Zug ve druhé třetině výraznou územní převahu, přes obranu Komety v čele s brankářem Vejmelkou se neprosadil.

Brňané spoléhali na rychlé protiútoky, ze kterých se prosazovali i střelecky. Ve 29. minutě trefil po úniku Gajarský tyčku a odražený kotouč poslal pohotově do sítě Mlynář. Náskok Komety zvýšil o čtyři minuty později při přesilovce Mallet. Švýcaři znervózněli, přitvrdili hru a pouštěli se do šarvátek, na což dopláceli častými vyloučeními. V početní výhodě v úvodu závěrečné třetiny skóroval obránce Bartejs a o 37 sekund později přidal pátý gól Nahodil.

Snaha o zvrat vynesla Zugu územní převahu, ze které se mu podařilo už jen zkorigovat výsledek. Zvrat takticky hrající Brňané nepřipustili.

Hokejová Liga mistrů - osmifinále play off, odveta:

EV Zug - HC Kometa Brno 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. R. Diaz (V. Stalberg, Martschini), 46. Martschini V. Stalberg) - 14. Nahodil (T. Svoboda), 29. Mlynář (Gajarský), 33. Mallet, 41. Bartejs (J. Hruška), 42. Nahodil. Rozhodčí: Hoppe (Něm.), Lemelin (Rak.) - Kaderli, Kovacs (oba Švýc.). Vyloučení: 4:6, navíc Fohrler (Zug) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3846. První zápas 3:4, postoupilo Brno.

Sestavy:

Zug: Stephan - Schlumpf, Thiry, R. Diaz, Geisser, Oejdemark, Morant, Fohrler - Martschini, Roe, V. Stalberg - Schnyder, McIntyre, Suri - Haberstich, Holden, Senteler - Forrer, Kast, Zehnder. Trenéři: Kreis a W. Immonen.

Brno: Vejmelka - M. Furch, Barinka, Štencel, Vágner, Kowalczyk, Bartejs - H. Zohorna, J. Hruška, Mallet - T. Svoboda, Nahodil, Dočekal - Mlynář, Süss, Gajarský - Horký, R. Zohorna, F. Dvořák. Trenéři: Horáček a Pokorný.

Hokejová Liga mistrů - osmifinále play off, odvety:

Tappara Tampere - JYP Jyväskylä 3:2, první zápas: 1:3, postoupilo Jyväskylä; Brynäs IF - Adler Mannheim 2:1, první zápas: 3:2, postoupil Brynäs; Växjö Lakers HC - EC Red Bull Salcburk 5:3, první zápas: 1:2, postoupilo Växjö; EHC Red Bull Mnichov - SC Bern 2:5, první zápas: 3:2, postoupil Bern; Nottingham Panthers - ZS Curych Lions 0:3, první zápas: 1:3, postoupil Curych.