Průvan v Třinci! U Ocelářů končí sedmička hráčů. Kýhos nestál ani o kapitána Kleslu

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
25. 4. 2016 12:15
Kádr loňského vicemistra z Třince projde výraznou obměnou. Smlouva nebyla prodloužena šestici hráčů. Propuštěn byl navíc kapitán Rostislav Klesla. "Už s ním nepočítáme. Je tady výborná mládež a tým bylo třeba okysličit," osvětlil odchod dlouholeté opory zadních řad Ocelářů nově příchozí trenér Vladimír Kýhos.
Vladimír Kýhos na dnešní tiskové konferenci třineckých Ocelářů.
Vladimír Kýhos na dnešní tiskové konferenci třineckých Ocelářů. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Kádr loňského vicemistra z Třince projde výraznou obměnou. Smlouva nebyla prodloužena šestici hráčů. Propuštěn byl navíc kapitán Rostislav Klesla. "Už s ním nepočítáme. Je tady výborná mládež a tým bylo třeba okysličit," osvětlil odchod dlouholeté opory zadních řad Ocelářů nově příchozí trenér Vladimír Kýhos.

Nové angažmá si navíc můžou hledat beci Richard Stehlík a Tomáš Slovák. Z forvardů pak končí Jakub Orsava, Tomáš Plíhal, Kamil Kreps a Radoslav Tybor. Z plzeňského hostování se naopak vrací Erik Hrňa a blízko dohody je klub s Jánem Sýkorou.

"Jednání ještě vedeme zhruba se třemi útočníky a jedním obráncem. Domluvit se snažíme ještě s Havířovem na příchodu Antonína Pechance, který svými výkony na konci této sezony ohromně zaujal," prozradil generální manažer klubu Pavel Marek.

Z týmu odchází množství hráčů. Měl jste k tomu i vy co říct, nebo jste byl postaven před hotovou věc?

Kýhos: Bylo to kolektivní rozhodnutí. Hned po mém příchodu jsme se bavili, co bylo příčinou nezdaru v letošní sezoně a doznali jsme, že změny byly potřeba. Kádr byl pohromadě dlouho, chceme ho okysličit a trochu zvýšit konkurenci.

Třinec v aktuální sezoně stále přiváděl nové hráče zvučného jména. Nebyla chyba spíše v otázce pokory?

Z mé strany těžko soudit. Nebyl jsem tady a moc to nemůžu hodnotit. Je to ale možné. Beru ale, že všichni hráči jsou profesionálové, chtějí hrát hokej a předvádět co nejlepší výkony. Je důležité, aby měl každý v mužstvu svou roli a tu respektoval a plnil.

Pídil jste se tedy dál po příčinách letošního neúspěchu?

Samozřejmě jsem se na to ptal. Z mého pohledu v tom velkou roli sehrál dlouhý loňský ročník. Hráči měli málo času na přípravu. Bylo tady navíc množství zranění. To může taky souviset s tím nedostatkem času.

Jak jste se podílel na ukončení spolupráce s Rostislavem Kleslou?

Shodli jsme se na tom s vedením. Jde o celkovou změnu strategie klubu. Junioři letos vyhráli ligu a chceme do mančaftu zabudovat právě nadějné talenty. Mužstvo tady navíc bylo pohromadě snad čtyři, pět let a myslím, že už to chtělo změnu.

Konec v Hradci? Dohodu porušili oni

Třinec rok co rok vyhlašuje útok na titul. Je tomu tak i letos?

Tady by byl asi alibismus chtít něco jiného. Vyhrát chce ale každý, já nejsem výjimkou.

Nastane tedy ve hře Ocelářů nějaká razantní změna?

To asi ne. Dnes můžete těžko přijít s něčím novým, převratným. Chceme hrát útočný nátlakový hokej. Pět hráčů útočí, pět brání. Prostě moderní pojetí hokeje.

Vrátil bych se ještě k vašemu konci v Hradci. Pan Kmoníček nedávno řekl, že s vámi počítal, ale vy jste se dohodl s Třincem...

Pan Kmoníček podal svoji verzi. Byli jsme domluvení, že budu u týmu pokračovat. Pak jsem se ale dozvěděl, že sezona byla z pohledu vedení neúspěšná a trenér se stále hledá. Tak jsem se tedy začal o své další zaměstnání starat i já.

Podle jeho slov jste ale měli mít uzavřenou dohodu. Vás loni podobně "vypekl" Slovan. Nebylo tohle teď něco podobného z vaší strany vůči Hradci?

Podle mě rozhodně ne. Dohoda byla, ale porušili ji oni, já ne. Já jsem se tedy zařídil podle svého. Řekl jsem manažerovi Jardovi Kudrnovi, že jednám s Oceláři. Jestli on to panu Kmoníčkovi neřekl, to nevím. Navíc to ani není můj problém. Teď je mojí prioritou Třinec.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Lidé v květnu utráceli hlavně za nepotravinářské zboží, tržby obchodníků stouply o dvě procenta

Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.

Bez očištění o kalendářní vlivy se květnové tržby snížily meziročně o 0,7 procenta. Letošní květen měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.

"Pokles tržeb zaznamenal prodej pohonných hmot a prodej potravin, naopak prodej nepotravinářského zboží se meziročně zvýšil o 2,6 procenta," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Vyšší tržby podle ní vykázal zejména prodej prostřednictvím internetu a také prodej výrobků pro domácnost.

Další zprávy