Třinci se v Lize mistrů nedaří, doma prohrál i s Leksandem a do play off nepostoupí

4. 9. 2021 17:30

Třinečtí hokejisté prohráli v Lize mistrů doma s Leksandem 1:3 a ztratili šanci na postup ze skupiny. Český mistr je v soutěži po čtyřech kolech bez bodu, ve zbývajících dvou zápasech se Slovanem Bratislava se může posunout ve čtyřčlenné tabulce maximálně na třetí místo.

Oceláři odstartovali Ligu mistrů porážkami ve Fribourgu 2:6 a v Leksandu 2:3. Před dvěma dny podlehli v odvetě švýcarskému týmu 3:4, přestože vedli ve 14. minutě o tři góly. Proti švédskému mužstvu proto potřebovali zvítězit v základní hrací době, aby si udrželi naději na postup.

Boj jim ztížila i absence elitního kanonýra Martina Růžičky, který sice figuroval v zápise o utkání, ale nenastoupil. Trenéři točili jedenáct útočníků a netypicky se na křídle objevoval i obránce Jakub Matyáš.

První gól padl ve 33. minutě, když se čtyři sekundy po návratu vyloučeného Milana Doudery prosadil z dorážky Patrik Zackrisson. Druhou branku přidal na začátku třetí třetiny Alexander Lundqvist střelou od modré čáry. Ze stejného místa využil v 50. minutě přesilovou hru Max Veronneau. O čestný úspěch Ocelářů se postaral Michal Kovařčík v početní převaze v čase 55:11 střelou z levého kruhu. Na výsledku už nic nezměnila ani hra domácích bez brankáře.