Třicet tisíc za asistenta, deset za odpadky na ledě. Kometa po postupu do finále zaplatí pokutu

12. 4. 2017 15:02
Kometa Brno musí zaplatit pokutu v úhrnné výši 40 tisíc korun za incidenty v šestém semifinále hokejové extraligy s Hradcem Králové.
Fanoušci Komety Brno
Fanoušci Komety Brno | Foto: Lukáš Caha

Praha - Třicet tisíc vyměřil klubu předseda disciplinární komise Karel Holý za jednání asistenta trenéra Komety Brno Martina Pešouta vůči rozhodčím. Zbývajících 10 tisíc je trest za chování fanoušků, kteří naházeli na hrací plochu odpadky po odvysílání záznamu sporné situace na kostce nad ledem.

Chování padesátiletého Pešouta Holý potrestal, neboť po skončení třetí třetiny sobotního vypjatého šestého duelu (2:1 v prodloužení) brněnský asistent vstoupil do kabiny rozhodčích.

Došlo tím k porušení herního řádu soutěže, neboť kluby jsou povinny zajistit, aby nikdo nepovolaný neměl k sudím do kabiny přístup. Holý podle odůvodnění k trestu sáhl i proto, že Pešoutovo jednání bylo zjevně motivováno snahou vytvořit na rozhodčí tlak.

Desetitisícovou pokutu udělil finalistovi play off proto, že na začátku prodloužení dopadly na led z hlediště předměty v reakci diváků na odvysílání zákroku hostujícího forvarda Bedřicha Köhlera na domácího beka Ondřeje Němce, přičemž pouštění záznamů sporných situací zakazuje herní řád.

Utkání muselo být navíc kvůli úklidu hrací plochy přerušeno a jednalo se již o druhé provinění klubu v sezoně.

Bez postihu za vhozenou plastovou láhev v nedělním utkání s Jihlavou naopak vyvázly Pardubice, které bojují v baráži o zachování příslušnosti k elitě. Holý přihlédl k faktu, že prohřešek neměl vliv na zdraví žádného z účastníků utkání a zápas mohl pokračovat bez přerušení. Dynamu proto uložil jen napomenutí.