Třicet tisíc za asistenta, deset za odpadky na ledě. Kometa po postupu do finále zaplatí pokutu

ČTK ČTK
12. 4. 2017 15:02
Kometa Brno musí zaplatit pokutu v úhrnné výši 40 tisíc korun za incidenty v šestém semifinále hokejové extraligy s Hradcem Králové.
Fanoušci Komety Brno
Fanoušci Komety Brno | Foto: Lukáš Caha

Praha - Třicet tisíc vyměřil klubu předseda disciplinární komise Karel Holý za jednání asistenta trenéra Komety Brno Martina Pešouta vůči rozhodčím. Zbývajících 10 tisíc je trest za chování fanoušků, kteří naházeli na hrací plochu odpadky po odvysílání záznamu sporné situace na kostce nad ledem.

Chování padesátiletého Pešouta Holý potrestal, neboť po skončení třetí třetiny sobotního vypjatého šestého duelu (2:1 v prodloužení) brněnský asistent vstoupil do kabiny rozhodčích.

Došlo tím k porušení herního řádu soutěže, neboť kluby jsou povinny zajistit, aby nikdo nepovolaný neměl k sudím do kabiny přístup. Holý podle odůvodnění k trestu sáhl i proto, že Pešoutovo jednání bylo zjevně motivováno snahou vytvořit na rozhodčí tlak.

Desetitisícovou pokutu udělil finalistovi play off proto, že na začátku prodloužení dopadly na led z hlediště předměty v reakci diváků na odvysílání zákroku hostujícího forvarda Bedřicha Köhlera na domácího beka Ondřeje Němce, přičemž pouštění záznamů sporných situací zakazuje herní řád.

Utkání muselo být navíc kvůli úklidu hrací plochy přerušeno a jednalo se již o druhé provinění klubu v sezoně.

Bez postihu za vhozenou plastovou láhev v nedělním utkání s Jihlavou naopak vyvázly Pardubice, které bojují v baráži o zachování příslušnosti k elitě. Holý přihlédl k faktu, že prohřešek neměl vliv na zdraví žádného z účastníků utkání a zápas mohl pokračovat bez přerušení. Dynamu proto uložil jen napomenutí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy