Tragický Chomutov dostal pokuty. Bartečko je pořád optimista

Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 11. 2013 16:38
Vedení Pirátů potrestalo hokejisty pokutou. Kapitán Bartečko je stále optimistou, i když je Chomutov jasně nejhorší extraligový tým.
Piráti Chomutov jsou před první reprezentační přestávkou jasně nejhorší tým v extralize. Co teď?
Piráti Chomutov jsou před první reprezentační přestávkou jasně nejhorší tým v extralize. Co teď? | Foto: Eduard Erben

Chomutov - Piráti Chomutov se loni v roli nováčka v pohodě zachránili, ale teď je to jedna velká tragédie. V extralize před první reprezentační přestávkou není horšího týmu, Chomutov je beznadějně poslední, daleko za ostatními týmy.

Vedení klubu se už rozhodlo mizerné výkony hráčů potrestat pokutou a další změny v organizaci během reprezentační přestávky pravděpodobně ještě přijdou. Kapitán týmu Ĺuboš Bartečko je přitom navzdory hrůzostrašnému pohledu na tabulku pořád optimistou.

"Někdo poslední být musí, nám se ale nedaří herně. Každý musí začít sám od sebe. Máme tým z hráčů, který by měl hrát mnohem lepší hokej. Dostali jsme se do těžké situace, ale já jsem stále optimista. Prohrávali jsme i zápasy, ve kterých jsme nehráli tak špatně," říká Bartečko Aktuálně.cz.

Právě on byl největší letní posilou: do Chomutova přišel z KHL, kde ještě loni válel v dresu pražského Lva. Také od něj se toho čekalo víc. Stejně jako třeba od rakouského obránce Lakose, který vedení nepřesvědčil a padáka dostal už v první čtvrtině.

GM: Odvolání trenéra? Musíme to zvážit

Piráti letos z osmnácti zápasů vyhráli jen tři, na předposlední Litvínov ztrácí čtyři body, na místo zaručující alespoň postup do předkola play off dokonce osm. To je v tak vyrovnané soutěži, jakou extraliga je, hodně.

A tak se asi ani není čemu divit, že trpělivost dochází i fanouškům. Na poslední zápas s Třincem jich do moderní arény přišlo jen 2048 - to je nejmenší návštěva letošního ročníku - a dožadovali se hlavy sportovního manažera a trenéra Jiřího Čelanského. I tohle utkání totiž Chomutov nezvládl, Třinec domácí přehrál 5:2.

"Vnímáme, že se nacházíme v situaci, která není optimální. Představovali jsme si, že se v současnosti budeme pohybovat ve vyšších patrech tabulky. Rozhodně nesedíme se založenýma rukama. Snažíme se nastalou situaci řešit," prohlásil generální manažer Pirátů Jaroslav Veverka.

O odvolání Čelanského se ale otevřeně ještě bavit nechce. "Neradi bychom dělali krok jen proto, abychom nějaký udělali. Musíme být přesvědčení, že krok, který učiníme, nás posune dopředu," říká.

Bartečko: Jestli máme důvěru? To nevím...

O tom, co se v Chomutově bude dít, rozhodnou další dny. Je reprezentační přestávka, extraliga bude až do příští středy stát. Veverka se netají tím, že už kouká na hráčský trh.

"Už několikrát se ale stalo, že přišla zvučná jména, ale výsledek nenaplnil očekávání. I proto se snažíme svá rozhodnutí důkladně zvážit a nechceme se ukvapit," prohlásil.

Na změnách se v Chomutově začne pracovat od středy. Hráči dostali na začátku reprezentační přestávky tak, jak je to všude v extralize zvykem, dva dny volna, a tak se budou v práci znovu hlásit až zítra.

"V našem případě je to asi dobře, že přestávka přišla. Musíme dobít baterky, vymazat hlavu. Třeba se pak vrátíme do šatny a budou se tady dít i nějaké změny," očekává Bartečko. "A jestli máme důvěru od vedení? To nevím. Takový je ale život hokejisty, musíme počítat s tím, že můžeme ze dne na den skončit," říká.

Hodně náročná cesta krize. Piráti budou hrát pořád venku

Cesta z krize je podle něj jediná: tým musí zabrat a vydřít klidně jen krátkou šňůru vítězství. "Musíme zvednout psychiku. Máme v týmu hodně mladých kluků, ti to potřebují," říká Bartečko. O tom, jak bídně na tom Chomutov je, vlastně svědčí i poslední zápas s Třincem: Piráti soupeře přestříleli v poměru 47:32, sám Bartečko netrefil ze dvou metrů úplně prázdnou bránu.

Jenže ani pohled na rozlosování příštích zápasů není zrovna optimistický: Chomutov hraje v příštích čtyřech zápasech třikrát venku na půdě hodně silných soupeřů: Na Slavii, v Pardubicích a ve Zlíně.

"Vnímáme oprávněnou nespokojenost našich fanoušků. Všichni máme společný cíl. Věříme v jejich trpělivost a důvěru, i když si uvědomujeme, že nemůže být nekonečná," říká Veverka, který teď hledá usilovně způsob, jak z hrozivé situace při tak těžkém losu příští týden vybruslit.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Izrael bude podle premiéra Netanjahua pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné. Vinu za současné boje premiér připsal Hamásu.

před 26 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy