Tragická střelba v Ottawě odložila zápas NHL s Torontem

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 10. 2014 20:01
Kvůli útoku střelce v Ottawě se dnes v kanadské metropoli nebude hrát zápas NHL mezi domácími Senators a Torontem. O odložení duelu rozhodlo vedení soutěže.
Pro utkání Ottawy a Toronta se po střelbě v kanadské metropoli hledá jiný termín
Pro utkání Ottawy a Toronta se po střelbě v kanadské metropoli hledá jiný termín | Foto: Reuters

Praha - Na dnešní duel českých hokejistů Milana Michálka a Romana Poláka nedojde.

Vedení NHL se po tragických událostech v Ottawě rozhodlo odložit zápas mezi domácím týmem Senators a Torontem. Nový termín kanadského derby zatím není znám.

"Národní hokejová liga by ráda vyjádřila své sympatie a modlitby všem postiženým tragickými událostmi v Ottawě," uvedli představitelé NHL v tiskovém prohlášení.

V Ottawě dnes řádil neznámý střelec, který zranil vojáka u pomníku obětem války v centru města a pronikl do nedaleké parlamentní budovy. Policejní komando později útočníka po divoké přestřelce zabilo, střelným zraněním podlehl i zraněný voják.

Zápas mezi Ottawou a Torontem v hale Senators vzdálené zhruba 25 km od budov parlamentu měl začít hodinu po půlnoci středoevropského času.

"Jsme šokováni a hluboce zarmouceni z dnešní tragické události v parlamentu a v centru města Ottawa. Naše myšlenky a modlitby jsou s rodinami obětí, stejně jako se všemi poslanci a zaměstnanci, kteří musí tuto obtížnou situaci řešit a zvládnout," řekl majitel klubu Eugene Melnyk.

"Hokej je v této tragické událostí podružný a víme, že naši fanoušci při tomto rozhodnutí stojí za námi," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy